Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 13. 12. 2019 07:59

https://en.wikipedia.org/wiki/SIM_swap_scam
https://www.kaspersky.com/blog/ss7-hacked/25529/

Není to asi až tak velké riziko jako obyčejná ukradená peněženka, ale problém to je i v praxi, autentizační aplikace ho mohla řešit, a je špatně, že se rozhodli to neudělat.

-- 13. 12. 2019 08:00 --

… stejně tak v ČR už už notoricky známé „přepošli mi SMS“ taky bude dál fungovat!
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod suram 13. 12. 2019 08:10

To je ale pouze hloupost uživatele, takový hlupák si zaslouží o peníze přijít. Já nechci kvůli hlupákům, kteří přeposílají autorizační SMS přes facebook, přijít o uživatelské pohodlí.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 27. 12. 2019 16:08

https://www.youtube.com/watch?v=kFOlkNeWhRw prý „chytrý účet zdarma a bez podmínek“, na webu nic takového nevidím; v menu je „účet zdarma“, ale vede na obyčejné eKonto Smart s podmínkou aktivního využívání.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod philmencz 27. 12. 2019 17:37

Od ledna 2020 budou nové účty: Chytrý za 0,-Kč a Aktivní za 49,-Kč/m.

Chytrý účet za 0,-Kč:

Vedení účtu ZDARMA a bez podmínek
Neomezený počet výběrů z bankomatů všech bank v ČR
Neomezený počet zahraničních plateb v rámci EHP v měně EUR
Vedení kreditní karty EASY, jedné embosované nebo elektronické debetní karty
Sleva 1% p.a. u hypotéky a spotřebáku
Okamžité platby za 0,-Kč
Zvýhodněný úrok na Spořícím účtu XL

Aktivní účet za 49,-Kč:

Neomezený počet výběrů hotovosti ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí
Až 19 měn pod jedním číslem účtu (CZK, EUR, USD, GBP, CHF, JPY, CAD, PLN, HUF...)
Neomezený počet zahraničních plateb v rámci EHP v měně EUR
Jedna příchozí nebo odchozí zahraniční platba v kalendářním měsíci nad rámec zahraničních plateb v rámci EHP v měně EUR
Vedení kreditní karty EASY, dvou debetních karet z výběru Debit MasterCard GOLD BASE, Debit MasterCard STANDARD, Debit MasterCard BASIC ZDARMA
Sleva 1% p.a. u hypotéky a spotřebáku
Okamžité platby za 0,-Kč
Zvýhodněný úrok na Spořícím účtu XL
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 12. 2019 19:33

prostě upravili SMART a KOMPLET, "tak jak je inspirovali klienti"! :hm
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 27. 12. 2019 20:26

Smart na Chytrý účet je ok. RB měla snad krom ČS nejvíce kostrbaté podmínky pro vedení zdarma. U konta Aktivní je to v podstatě zhoršený Komplet (bez vedení Style kk). Na druhou stranu vše ostatní skoro zůstává a cena 49Kč ke znatelně nižší, než byla u Komplet.

Skoro mohli upravit jen ceník a nechat původní názvy. Vyškrtnout Komplet jsem chápal, jako zjednodušení nabídky - 1x účet pro masu zdarma a potom 1x lepší Prémiový účet a nakonec Exkluzivní, který bych osobně sloučil s Prémiovým, ale budiž.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod antonsek 27. 12. 2019 20:43

Jejich systém se prostě lépe přizpůsobí novým tarifům, než kdyby byly stejné tarify pro staré klienty jiné než pro nové.
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Klient ps 27. 12. 2019 21:16

Nechápu proč s tímhle RB nepřišla tak před 3lety. Za tu dobu jí Air Bank stáhla pěkných pár desítek tisic klientů.
Pamatuji si, jak jsem si před 2lety chtěl u smartu udělat kontokorent. Chtěli po mně neuvěřitelných 90korun měsíčně. Co myslíte, že jsem udělal? Ano, zrušil smart a šel o dům dál. Takových nás bylo asi opravdu hodně....
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evelista 28. 12. 2019 14:02

Takze hypo bude za 1,75 s uctem?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 12. 2019 15:02

Procento dolů na hypo mělo/má už eKonto komplet, v reálu běžná sazba (už po slevě). Šel jsem samozřejmě pro hypo jinam! Zajímalo by mě jestli někdo u RB dostal 1 % byť i jen pod průměrnou sazbu.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 28. 12. 2019 15:14

Tak je mi jasné, co si představit pod pojmy "Sleva 1% p.a. u hypotéky a spotřebáku" a "Zvýhodněný úrok na Spořícím účtu XL" - místo skutečně něčeho výhodného leštěný prd. KK Easy taky žádný šlágr.

Zbytek má v nabídce více bank, takový slušný standard.

19 měn by mohlo být zajímavé, kdyby k tomu byl rozumný platební styk, příp. výběry/vklady, což taky prakticky nebude, jako bonus jen mizerné kurzy. Pokud někdo potřebuje pracovat s cizími měnami, jsou už naštěstí dostupné slušné zahraniční služby.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 28. 12. 2019 15:51

takze jezis vy mate vyjadrovaci schopnosti, takze jaka je realita?

na pobočce vam vypocitaj hypo na 3,6 a diky uctu dostnete 2,6 tj horsi standart ?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 28. 12. 2019 16:58

evelista: přesně tak - vypočtou ti tu "nejvýhodnější úrokovu sazbu, kterou ti mohou nabídnou" - v ní je již ta sleva samozřejmě zakomponovaná. Nebyl jsem si jist, nakolik si dělají srandu ... a šel jsem jinam.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 28. 12. 2019 20:05

U RB hypo vychází sazba 3,69 akdyz si člověk založí ten jejich účet tak daj slevu 1 procento. Pak tam je sleva 0,2 procenta za uniqu poj nemovitosti. Účet pokud ho nemáj nový klienti v rámci akce zdarma tak za ně tvrdé platej - jestli 199 Kč?
Naštěstí od léta jde refinancovat mimo fixaci za 1000 Kč. Pak nabízejí retenci zdarma účet na 2 či 3 roky.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 29. 12. 2019 18:02

Nově nabízené tarify od 1.1. nahradí ty stávající? Původní budou transformovány nebo budou koexistovat souběžně? Ten nový "aktivní účet" vyžaduje splnění stejných podmínek jako stávající "smart"?
MP007
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků