Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 3. 2021 20:49

Lol Phirae píše:Tak vyřešeno. Úrok 0.1% -> všechno posláno pryč.


RB mám jako "hlavní" účet, takže podmínky se mi plní automaticky a 0,6% je dnes na tu bídu pořád slušný úrok. Díky za ty 3% na půl roku. (na dalším účtu v rodině se podmínky díky pár trvalým příkazům plní automaticky taky a bez starostí).
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 3. 2021 21:05

A1rh- píše:RB mám jako "hlavní" účet


Tak si to užij :lol:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 3. 2021 21:29

užívám od léta 2016, v čem by měl být problém?
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 2. 3. 2021 13:18

Dobrý den,
děkujeme všem za diskuzi, rádi Vám odpovíme.

Miloši,
děkujeme, že se ptáte. Vaše fondy převedeme všechny. Jak už zde zaznělo, některé budete moci dále nakupovat některé bohužel ne. Přehledně popsané je to na stránce ING https://www.ing.cz/ukonceni/ pod nadpisem: ,,Převod spoření a investic.” Odpovědí na otázku: ,,Jaké fondy můžu u Raiffeisenbank nakupovat a jaké jen držet nebo prodat? A jaký u nich budu mít v Raiffeisenbank poplatek?”. Zde má ING hezkou tabulku, ve které najdete informace o konkrétních fondech.

Lukáši,
podívejte se, prosím, pod link https://www.rb.cz/osobni/ucty/ing , kde si vyberete, jestli jste naším klientem nebo ne, a pod textem: ,,Jak vypadá nabídka úročení?” dostanete konkrétní informace o nabídce, citované přímo naší bankou.

Vždy máme radost, když je s námi klient spokojen, když jsme jeho hlavní bankou, nebo když mu můžeme být nápomocni.

Přejeme hezký den. Linda z Raiffeisenbak
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod italik 2. 3. 2021 16:57

A1rh- píše:
Lol Phirae píše:Tak vyřešeno. Úrok 0.1% -> všechno posláno pryč.


RB mám jako "hlavní" účet, takže podmínky se mi plní automaticky a 0,6% je dnes na tu bídu pořád slušný úrok. Díky za ty 3% na půl roku. (na dalším účtu v rodině se podmínky díky pár trvalým příkazům plní automaticky taky a bez starostí).

Těch 0,6 to je taky jen do 150 tis ne?
italik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Senty 3. 3. 2021 08:21

Dobrý den paní Lindo. Pokud mám Ing konto i účet u Raiffeisenbank a ještě jsem nedal souhlas k převod konta. Kdy bych měl mít 300tis na ing? Mám jen tam poslat už teď nebo stačí před tím než dojde k převodu konta?
Senty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 3. 2021 09:14

@Senty, o tomto sice přímo podmínky nemluví, ale říkají jasně, že stávající klienti dostanou 1% na to, co dojde z ING konta - nic dalšího za podmínku (jako třeba právě zůstatek ING konta k nějakému dni) tam není. Proto doufám jako ostatní, a Linda RB mi nám snad dá za pravdu, že náš aktuální zůstatek ING konta není rozhodující, klíčové je kolik z něj pak dojde do RB (buď samostatným převodem, nebo jako výsledek zrušení účtu využitím Kodexu mobility z aplikace RB). A jelikož na převod peněz z ING do RB je čas až do 31.8.21 (v pravidlech jasně dané), neměl by současný zůstatek ING konta rozhodovat. Ono je přece jasné, že se za tu dobu změní i několikrát (minimálně o měsíční úroky, i když by tam už nic nepřišlo).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MP007 3. 3. 2021 09:51

Považuji se za ne-majitele RB účtu, protože jsem ho kompletně zrušil v minulém roce. V takovém případě dle mého názoru je určující jediný termín (za předpokladu, že chci prostředky převádět sám a nikoliv prostřednictvím "mobility") a to datum založení samotného účtu ze strany RB. Tím by mělo začít běžet 12 měsíců zvýhodněného úročení a od tohoto termínu má smysl finance na účet přesunout. Zda, do jaké výše a jak dlouho před tím je nutno mít finance na ING kontu je otázkou, na kterou možná neznají odpověď ani všichni pracovníci RB. Nebo nám dají vědět... :-)
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 3. 2021 10:10

Ano, @MP007 jako osoba bez účtu vyčká po udělení souhlasu v ING na instrukce z RB, kdy/jak bude Chytrý účet založen. No a roční 1% na něm poběží ihned od jeho zřízení. V otázkách na webu mají i takové detaily, jako že takovým novým klientům ten Chytrý účet založí bez platební karty (asi aby se více podobal ING kontu, nebo aby kartu nedávali zbytečně, když by to někdo měl jen na spoření) s tím, že kdo by později kartu chtěl, požádá si už sám přes IB.
Co jsem psal výše se týká lidí s běžným účtem v RB, přesně dle tazatele.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 3. 3. 2021 17:29

Dobrý den všem diskutujícím,
děkujeme za Vaše dotazy, rádi na ně odpovíme.

1. Chtěli bychom připomenout, že jsme ING nekoupili. Domluvili jsme se s ING na exkluzivní spolupráci. Jestliže klient ING neudělí souhlas s nabídkou od naší banky, nebudeme mu moci nabídku poslat.

2. Souhlasem se zasláním nabídky: Klient u ING předává souhlas, že ING může předat jeho kontakt naší bance k jeho oslovení. Tedy nejedná se o souhlas s převodem vašich peněz.

3. Nabídka pro klienty RB se vztahuje na finanční prostředky, které přijdou z ING do 31.8.2021. Tedy může přijít více plateb z ING. Někteří z Vás mají rádi citace, tedy v nabídce se píše: … Zvýhodněnou sazbou Vám budeme úročit pouze tu část peněžních prostředků, kterou převedete z účtu v ING během období od začátku platnosti této akce do 31. 8. 2021...” Nabídku máte k dispozici na našich stránkách v celém znění. https://www.rb.cz/osobni/ucty/ing pod nadpisem ,,Jak vypadá nabídka úročení?”

Těší nás, když vidíme Váš zájem řešit budoucnost Vašich úspor.

Přejeme hezký den. Linda z Raiffeisenbank
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod jakoubek61 3. 3. 2021 18:06

Jsem zvědav, jestli se Linda z Rb vyjádří i k dotazu MP007. Především, jestli nově zřízený účet bude úročit i prostředky zaslané z jiných zdrojů, nebo pouze převedené z ING konta.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 3. 2021 18:12

Linda z Rb píše:Lukáši,
podívejte se, prosím, pod link https://www.rb.cz/osobni/ucty/ing , kde si vyberete, jestli jste naším klientem nebo ne, a pod textem: ,,Jak vypadá nabídka úročení?” dostanete konkrétní informace o nabídce, citované přímo naší bankou.


získáte v případě, že si u Raiffeisenbank založíte nový běžný účet a prostřednictvím služby „Převod účtu do Raiffeisenbank (mobilita)“ nebo vlastní platbou převedete na tento účet peněžní prostředky z ING

Takže zde není ani slovo o převodů prostředků z jiného bankovního ústavu, jak se píše různě zde nebo v odpovědích na facebooku

-- 3. 3. 2021 18:14 --

Mimochodem, pokud využiji mobility, zrušením účtu v ING ze strany RB dojde i k převodu peněz, takže žádná další dodatečná platba už nebude mít odejít z čeho..Celý převod trvá 20 dní, tzn. 300 tisíc na měsíc odložíme na účet, který ho úročí bídným úrokem..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 3. 3. 2021 18:55

Minové puklíčko z kůlničky RB - abych dosáhnul na max. nabídku úročení, je nezbyté poslat si z ING do RB 300 tKč. Tím si vytvořím jakýsi limit/okno. Pokud si tam pošlu finance odjinud např. z RB, tak smolík a úročí se nižším %. Rozumím tak tomu dobře? Není to příliš jasné.

A jaké jsou tedy podmínky přesunu a k čemu se vztahují termíny? Tj. kdy a kam poslat finance a jak to bude po 31.8.2021 ? Pokud si do 31.8. nepošlu z ING do RB max. 300 tKč, tak jej později ne-/-lze využít (limit 300) ?

Např. aktuálně nemám k dispozici celých 300, ale zatím jen 50, ale později v září bych již měl obdržet bonusy kolem 300. Mám si do 31.8. poslat 50 z ING do RB, pak zpět do ING, a pak ještě 5x kolečko zopakovat, abych si poslal dohromady těch 300? Rozumím tak tomu dobře?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 3. 2021 19:05

EDIT 4. 3.: Lindo z RB: bonus 500 Kč se mně připíše na BÚ v RB ...? Dotaz beru zpět, již jsem dočetl podmínky převodu až do konce. :-)
"Bonus 500 Kč Novým i stávajícím klientům připíšeme jednorázový bonus 500 Kč na běžný účet v Raiffeisenbank a.s. v případě, že na tento účet převedete peněžní prostředky z vašeho účtu u ING a v internetovém nebo mobilním bankovnictví nejpozději do 31. 12. 2021 potvrdíte o bonus zájem."
Naposledy upravil MirekM. dne 4. 3. 2021 07:49, celkově upraveno 1
MirekM.
Diskutér


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků