Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 3. 11. 2018 13:39

Přihlásit se do IB stále můžu (RB Off >3M), ale účty tam již nejsou.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 3. 11. 2018 23:55

Využívá tu někdo eKonto komplet zdarma (firemní "benefit")? Má to nějaké výhody kromě KK Style s 1% vratkou bez měsíčního poplatku? (více měn na účtu nevyužiju) Internetbanking podle obrázků vypadá poněkud tragicky, takže na hlavní transakční účet to asi fakt nebude.

Vyplatí se ještě KK MALL kvůli tomu bonusu 2000CZK? Je tam nějaký háček, kromě nutnosti držet kartu 6 měsíců (poplateček 6x50)?
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 11. 2018 07:40

Nebylo tam vedení 6M bez poplatku (možná za podmínky nějaké útraty)? Pak býval problém s tím, že většina zdejšího osazenstva nemohla být považována za nového klienta ve smyslu podmínek. Vrací jen z e-transakcí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod cz01 4. 11. 2018 08:06

Konto oproti konkurenci je výhodné především pro multiměnové operace (1x sepa platba, multiměnová debetní karta) a pak ta kreditka není úplně špatná. Na normální používání celkem fajn, přiložené pojištění komplet ke kartě většinou ne moc použitelná parodie.

Zadarmo kvůli multiměnovým funkcím je to fajn konto...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 4. 11. 2018 08:22

Dá se na kreditky RB poslat vlastní peníze pro platby vyšší než je úvěrový rámec? A pokud to jde, není pak problém třeba s denním limitem pro platby kartou, který je potřeba mít vyšší než je skutečný úvěrový rámec?
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomaslany 4. 11. 2018 11:01

Ja mam eKonto Komplet zdarma diky zamestnavateli, podminkou je nejaky obrat asi 15000 Kc mesicne myslim. Ale kdybych nepotreboval bezny ucet kvuli vyssim bonusum na Mallce, tak ho zrusim. Cizomenove ucty nepotrebuji. Nezachrani to ani urazove pojisteni zdarma, co je k tomu uctu. Jsou tu proste lepsi banky s lepsim IB.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 4. 11. 2018 12:14

Kreditky přebíjet jde.
Zaplatit víc než je limit jsem zkoušela jen jednou a neprošlo to, tak nevím.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 11. 2018 12:22

Já mám eKonto komplet jako skoro hlavní účet. A myslím, že zadarmo je to nadprůměrný účet. Ono u RB občas (často) něco zahapruje, ale eKonto Komplet jako produkt je fakt hodně dobrý (zadarmo) a třeba v kombinaci s KK od Hello (kurzy) nebo Curve (kurzy) většině lidí naprosto postačí. Samozřejmě záleží, jaké jiné účty člověk má (a hlavně jaké typy transakcí dělá) a zda ho baví jich mích 3-5 :-) aby na tom byl lépe než tady. Bankovnictví průměrné a mobil. appka slušná (i když třeba nemožnost změnit parametry už zadané platby mě ser-ou hodně).
A ani Mall kreditka není vůbec špatná, nota bene když dostaneš těch vstupních 2000 na nákup.. tak tě poplatek 500,- na rok nemůže rozházet.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 4. 11. 2018 13:25

Takovy bezny case s RB. Blizila se expirace debetni karty, prisla SMS at si nastavim obnovu nebo zajdu na pobocku. Postupoval jsem podle pokynu a ejhle, 1.11. nauctovano 65 CZK za vedeni druhe debetni karty, prestoze se bankerka hned omluvila a refundovala, toto je bezny case v RB.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 11. 2018 15:23

qwertz375 píše:Dá se na kreditky RB poslat vlastní peníze pro platby vyšší než je úvěrový rámec? A pokud to jde, není pak problém třeba s denním limitem pro platby kartou, který je potřeba mít vyšší než je skutečný úvěrový rámec?

Já měl na RB Mall rámec jen 12k, a běžně jsem platil částky vyšší (naposledy v září, teď jsem ji vypověděl), takže bych odpověděl že se dá přebíjet i platit více než rámec. Nevím, co má znamenat ta zkušenost Mikky.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 4. 11. 2018 15:31

Chtela jsem zaplatit v jedne platbe vic, nez byl uverovy ramec. I kdyz karta byla prebita, tak to neslo. Zaplatit po mensich platbach vic nez je uverovy ramec jde.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 11. 2018 15:33

Hmm, já jistě platil víc jednou platbou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tomaslany 4. 11. 2018 15:34

To sis musela omezit sama, ja normalne platim petinasobne vyssi castky, nez mam uverovy ramec.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2018 16:34

Jestli převzala Raifka systém karet od Cítí, tak se nedivím. Tam totiž byl "tajný" limit na 1 platbu, který byl i každého zákazníka jiný.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 4. 11. 2018 16:47

Tak pro RB MALL zdá se aktualizovali pravidla. Pro ponechání bonusu 2000CZK na mall.cz je potřeba kartu držet alespoň 12 měsíců. První 3 měsíce není při používání karty účtován měsíční poplatek.

Pořád je to bonus 2 tisíce proti 9x50CZK poplatkům a 2% vratce na internetu, ale je potřeba kartu plánovat minimálně na rok. :hm

Jak moc je RB flexibilní při následné potřebě snížení úvěrového rámce (např. kvůli hypo)?

Mimochodem požadují kopii OP při žádosti na webu, nebo (ještě horší varianta) při podpisu smlouvy s nějakým externím kurýrem? Nebo si vystačí s opisem? Není rychlejší sjednání na pobočce?
qwertz375
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků