Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod judis 27. 6. 2018 15:52

Souhlas.
judis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hannys85 27. 6. 2018 16:48

Je to bohužel pouze verze pro jednu sim kartu. Dostal jsem ho v černé barvě.
Tak to je síla, že na pobočce v Ostravě - Třebovicích dávají verzi 2017 a mě na Karolině (taky Ostrava, pro mimo ostravské) dali verzi 2016. člověk by čekal, že "VIP" pobočky (myšleno na dobrých místech) budou mít lepší zásobení.
Jinak taky bezplatná rezerva 1000 Kč byla podmínkou. Příjem chtěli jen nahlásit, nikoliv dokládat.
Jinak k telefonu je klasická 2 letá záruka, obsahem balení je přímo záruční list (tuším Setos)
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zivan 27. 6. 2018 19:26

Ja do jedne pobocky volal, nevedeli kterou verzi maji (podle 8GB uloziste verzi 2016) a pak zjistili, ze to jsou lonske telefony a maji i verzi 2017. Takze se to chce ptat.

Nic extra ten telefon neni, ale pokud ho nechces, tak treba MP verzi 2017 vykoupi za 2700Kc a muzes to brat jako 2700Kc za zalozeni pri dodrzeni podminek. A pri nedodrzeni je pokuta 2000Kc, tedy "jen" 700Kc v plusu :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filas81 28. 6. 2018 12:33

já byl osobně se zeptat na 3 pobočkách v Plzni a všude verze 2016
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Persbrandt 28. 6. 2018 13:43

Tak jsem byl na jedné pražské pobočce a je to možná trochu jinak. Podle tamní bankéřky klient při první návštěvě požádá o zřízení účtu a nejdříve za týden si může přijít pro kartu a zároveň telefon. takže to by obnášelo dvě návštěvy a klient telefon dostane až nejdříve za týden při druhé. ten týden je tam prý kvůli odezvě z jiné banky ohledně té mobility a možná i kvůli nějakému creditscoringu vzhledem k té bezúročné rezervě. tvrdila, že to ví jistě a možná si to i telefonicky ověřovala.
Ale jenom jsem se té bankéřky ptal, nezřizoval jsem to. Jestli máte opačnou už ověřenou zkušenost, klidně napište.
Nicméně pokud to tak je, tak to znamená ,že RB lže přímo na své webové stránce https://www.rb.cz/promo/narozeniny, kde se píše v bodě 3, že: "V den založení účtu vám bankéř předá váš nový mobilní telefon." To za tohoto předpokladu není pravda, protože mi banké=řka potvrdila, že účet jako takový i s číslem účtu je založen již při první návštěvě.
Takže zřejmě klamavá reklama.

Taky mi bankéřka tvrdila a vcelku bych jí věřil, že klient sice uzavírá závazek na tři roky, momentálně při splnění aktivity má vedení ekonta smart zdarma, ale banka má právo kdykoli tyto podmínky změnit (2 měsice předem upozornit) a třeba účtovat toereticky 200 kč/měs. za ekonto smart, ale klient nemá právo z důvodu této změny předčasně odstoupit od smlouvy bez sankce, musel by platit pokutu 2000 kč. takže to není jako u bezplatného předčasného vypovězení závazku u mobilního operátora, pokud on jednostranně změní podmínky.

podle mne je to i dost nefér, protože jsem to pochopil tak, že oni inzerují ten telefon jako dárek, nikoli jako dotovaný telefon, takže jakápak náhrada za telefon v podobě sankce při předčasném vypovězení smlouvy, když to byl dárek.

-- 28. 6. 2018 14:56 --

jinak na pobočce PRaha Bělehradská nebyla kolem 12 hodiny žádná fronta zájemců o telefon, byl jsem tam sám, bankéřka říkala že není potřeba se objednat, max. si člověk chvilku počká.
Ze jsou fronty zájemců mi tvrdili zřejmě manipulativně na jejich infolince, asi z důvodu, aby mne ukecala a domluvila mi temín na konkrétní pobočce a mohla si mne odfajfknout.

ještě jsem si nechal na pobočce ukázat zavřenou krabičku s tím telefonem a bylo na ní napsáno Samsung J 320 Galaxy J3SS Black, podle bankéřky ve verzi single sim. Tak nevím, to je ta verze Galaxy J3 2016?

taky jsem chtěl, aby mi vytiskla veškerou smlouvní dokumentaci, kterou klient podepisuje. Takže mi dala 4 dokumenty, lidově řečeno smlouvu o účtu (prý na dobu neurčitou), smlouvu o závazku, VOP banky a produktové podmínky bežných účtu. Ještě se prý podepisují asi dvě další lejstra, ale u těch jsem už nečekal žádnou zradu.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 28. 6. 2018 14:30

J320 je verze 2016, J330 verze 2017, u verze 2017 je nahore na krabicce napsano "2017", je to videt i v recenzich

Obrázek

Ja byl v Brne, trvalo to cele cca 1h a rovnou jsem si odnesl i telefon.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 28. 6. 2018 22:45

fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 28. 6. 2018 22:47

Tak mně už na druhé pražské pobočce potvrdili, že telefon se fasuje společně s kartou až při druhé návštěvě banky, nejdřív po týdnu, což je v rozporu s jejich webem. Tak mi není jasné, jaktože tady někteří píšou, že si telefon odnesli už z první návštěvy. Že by měli na Moravě jiné postupy než v Praze?

PS Taky máte pocit, že takováto nabídka podobně kvalitního telefonu zdarma k založení nového "bezplatného" ekonta smart od RB se závazkem na tři roky tu už v minulosti byla, že se nejedná o jedinečnou záležitost jenom teď při příležitosti toho 25. výročí?
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 29. 6. 2018 00:57

To vytáhli krámy co jim zbyly z předchozích let. Totální blbost si takovej telefon pořizovat a ještě úpis na 3 roky?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod judis 29. 6. 2018 01:01

Jsou to braky se znackou. Telefony kupuji uz par let jedine primo z ciny.
judis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blackwork 29. 6. 2018 07:44

Potřebuju rychlou radu - chtěl bych k tomu telefonu eKonto komplet kvůli cestovnímu pojištění (Diners mě nas... s Lupou) - dá se bez poplatku - myslím ukecat?

-- 29. 6. 2018 08:56 --

judis píše:Jsou to braky se znackou. Telefony kupuji uz par let jedine primo z ciny.


Kupuješ ;-)
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 29. 6. 2018 08:59

Persbrandt píše:Taky mi bankéřka tvrdila a vcelku bych jí věřil, že klient sice uzavírá závazek na tři roky, momentálně při splnění aktivity má vedení ekonta smart zdarma, ale banka má právo kdykoli tyto podmínky změnit (2 měsice předem upozornit) a třeba účtovat toereticky 200 kč/měs. za ekonto smart, ale klient nemá právo z důvodu této změny předčasně odstoupit od smlouvy bez sankce, musel by platit pokutu 2000 kč. takže to není jako u bezplatného předčasného vypovězení závazku u mobilního operátora, pokud on jednostranně změní podmínky.

Pokud to tvrdila, tak lze. Ze smlouvy:
1) Klient je povinen neukončit trvání závazku...po dobu 3 let...
odst. 1 se však neuplatní v případě, že Klientovi vznikne právo od Smlouvy odstoupit v důsledku jednání Banky...
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 29. 6. 2018 12:42

blackwork píše:Potřebuju rychlou radu - chtěl bych k tomu telefonu eKonto komplet kvůli cestovnímu pojištění (Diners mě nas... s Lupou) - dá se bez poplatku - myslím ukecat?


K Ekonto Komplet standardně není cestovní pojištění, to se dává k debetní gold kartě, která je zdarma v Ekonto Exclusive. Komplet účet má pouze gold base kartu bez pojištění. Pokud máš na mysli retence, tak to možná, to netuším :)
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod judis 29. 6. 2018 12:56

K eKontu Komplet je zdarma nejake urazove pojisteni nebo co to je.
judis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cz01 29. 6. 2018 13:21

No bylo zdarma, v tomto roce bylo ukončeno, říkali to na klientské lince, když jsem s nimi mluvil. Na druhou stranu to úrazové pojištění stálo za prd - malé krytí rizik.
cz01
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků