Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 22. 11. 2018 01:32

Take jsem si rikal, jestli nakonec to premiove konto u CSAS nebude lepsi, ale co tak tusim tak vyhody kreditek asi uz zrusili (mozna kvuli par vykukum s dobirkama, nevim)... je to z blata do louze, banky vymysleji jak klienty vysat, par klientu vysava banky a “slusny clovek” nebo pouceny laik draze plati svym casem, aby se zorientoval v neustale menicim se prostredi.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 22. 11. 2018 10:54

Já to řešil nedávno, Raiffku jsem ze svých bank odstranil jako první, nenabízí nic zajímavýho, na retenci mi nabízeli i nějaký Smart konto zdarma a i tak jsem to nevzal, co bych s tím dělal...

Na multiměny mám Transferwise a Revolut, na SEPA tuším Equa, na všechno ostatní ČSOB Premium. Spokojenost veliká. Co bych se stresoval s tím, jakej kurz mi napaří Raiffka, když si to v poklidu převedu jedním klikem prakticky ve středovém kurzu... nemluvě o tom, že u Raiffky už jsem asi dvakrát nebo třikrát musel podstoupit ponižující online kurz mých znalostí investování, aby mi část služeb nezakázali...
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 22. 11. 2018 13:05

Tak to posledni jim asi uklada zakon, to je vsude, ze musis odkliknout, ze nejsi ... jinak te nesmi pripustit k hazardu. Ti nabizeli smart ekonto zdarma i bez podminek v “aktivnim vyuzivani uctu”?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 11. 2018 23:57

Jo, ale jen v rámci retence (rušil jsem konto Exclusive, protože bylo drahé a k ničemu) a bylo to navíc odpuštění poplatků jen asi na 2-3 roky, tak jsem to hned zamítl.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 24. 11. 2018 02:37

To exklusive podle vseho nema ani tu 1 mesicni sepa zdarma? Lol.

A vybery z bankomatu zdarma JEN v zahranici, to je dalsi Lol.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drpatrik2 24. 11. 2018 11:34

Zdravím, bezúročně období můžu do termínu splatit ve více splátkách, jako u KB, nebo ne? U KB se mně po každé sníží splátka pro bezúročné období, pokud tam pošlu nějakou částku, u RB je částka ale furt stejná, tak nevím jestli to tam mám poslat najednou, nebo můžu po více platbách? Díky
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 24. 11. 2018 12:08

můžeš po splátkách, ale zbývající dlužná částka se neaktualizuje
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 11. 2018 12:16

vpe píše:To exklusive podle vseho nema ani tu 1 mesicni sepa zdarma? Lol.

A vybery z bankomatu zdarma JEN v zahranici, to je dalsi Lol.


Já měl výběry z bankomatů zdarma i v ČR. Ale celkově je prémiové bankovnictví Raiffky parodií oproti ČSOB nebo EP. Jediné, co Raiffka uměla navíc, byl příjem plateb ze zahraničí bez poplatku, ale mám pocit, že se to chystali taky zpoplatnit.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 24. 11. 2018 14:54

Zedna1 píše:@vpe
2) eKonto Komplet+Smart nabizeli zdarma a bez podminek po doporuceni dvou novych lidi, doporucitel ma Komplet + dva doporuceni (mze jich bych ale i vic) maji Smart, ja mam takto zrizeny ucet a skutecne zdarma bez podminek, nevim zda tato akce trva i nyni, zkus se jich zeptat ...

vpe píše:2) vim ze to bylo, no nerad bych jim shanel kavky na jejich smart ucty, viz 1) leda objevim nejakou super vyhodu (mimo mall a style kk), pobockam i infolinkam RB sebrali kompetence a tak hledam jestli stoji za to ji udrzovat.

Překládám si to jako: sežeň 2 platící hejly, pak budeš mít účet zdarma. Z rodiny ani kamarádům bych ho nedoporučil nikomu, hejly a nepřátele neznám. Stejná služba jednomu zdarma, druhýmu za poplatky. Také proto jsem se s nimi rozloučil. Das ist nicht gut! => Obchodní model je to opravdu "velmi zajímavý", ale morálně je to down… Především pokud nabídky b.ú. u jiných bank je již veliká a řada zdarma nebo s mini poplatky. Ještě k tomu přimyslím, že časem změní podmínky podle "jejich" potřeb. Aneb jak si systematicky a dobrovolně "rozmontovat" klientskou základnu.
Ale kdo neřeší pár stovek měsíčně za b.ú., chce renomovanou středoevropskou banku, tak může být psokojen.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubik2 24. 11. 2018 15:50

Mr.Scully píše:
vpe píše: Ekonto Exklusive ...Jediné, co Raiffka uměla navíc, byl příjem plateb ze zahraničí bez poplatku, ale mám pocit, že se to chystali taky zpoplatnit.
Příjem zahraničních plateb je stále zdarma, nejenom eura ale i další měny. V kombinaci s Revolutem to funguje OK. Ještě se tím dá pokrýt cestovní pojištění pro celou rodinu.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 24. 11. 2018 16:14

Nejhorsi je, kdyz clovek jakkoliv vybocuje z jejich predpokladaneho pouziti uctu. Staci cokoliv navic a hned vas neskutecne osoli.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 24. 11. 2018 19:51

@DrumSession
Mylis se, vsichni v dane skupine maji ucet zdarma bez podminek naporad, jak doporucujici, tak ti doporuceni.
RB jako obecne vysokopoplatkovou banku moc nemusim, ale tuhle akci jsem vyuzil a mam/vyuzivam diky tomu jejich eKontoo, protoze ta akce je opravdu dobra a bez hacku.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 24. 11. 2018 20:52

Nemýlí se, už neplatí akce, kdy si může nakombinovat doporučení pro blízké a vedení zdarma za dva nové klienty, tak to tvrdí infolinka a info na webu.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 25. 11. 2018 01:04

Zas to jde pres 2 i male deti (driv sel jen Smart od 12ti).
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod saabik 26. 11. 2018 21:50

vpe píše:To exklusive podle vseho nema ani tu 1 mesicni sepa zdarma? Lol.

A vybery z bankomatu zdarma JEN v zahranici, to je dalsi Lol.


Výběr z bankomatu po celém světě zdarma. Samozřejmě i v ČR. Je toho daleko víc zdarma. Zase takovej propadák to není ;-)
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků