Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 8. 4. 2013 14:30

S tou kreditkou bych brzdil. Sazba pro RB Style podle webu je sice dobra, ale nesedi s tim co skutecne davate. NA svym vypise od RB Style mam spis neco prekracujici 22% (muzu se doma podivat presne). Nevim vubec proc to tak je a moc me to nezajima, protoze uroky platit nehodlam, ale nedela to dobry dojem.
Jinak RB Style nepovazuju za spatnou kreditku, vadi mi hlavne dve veci: neni pristup online a neni bezkontaktni.

PS eKonto komplet zakladat kvuli online pristupu ke kreditce opravdu neplanuju.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 4. 2013 14:33

Dobře, tak konkrétně, lognu se do IB.
Začneme kreditkou, mám ji od ledna, ano vím že v marketingových materiálech je napsané "již od 17%" což jsem při sjednávání chtěl, bylo mě řečeno že "neeeééé". Takže mám 22,56.

Podíváme se dál, třeba na něco se spořením. Na této stránce http://www.rb.cz/o-bance/urokove-sazby/#tv jsou nějaký ty termínované vklady. Mám dojem, že na stránce je chyba, protože nejčastější částka je 0.01%. Takže když vám na 1 rok půjčím 1 milion tak dostanu 0.01% ? Tak to zrušte, vyhoďte toho člověka co to má na starost a ušetříme všichni.
Pak tady vidím nějaké Garant kde jste se práskli přes kapsu a dáváte teda na rok 0.1%.
Pak Spořicí účty pro privátní klienty, od 0.3% do 0.5%. Zase darda.
No a končí to nějakým podmínkovým flexi kde je nějaký bonus takže prý když .... tak potom prý 1.5%.
Nechtělo by to ten ceník a úrokový lístek nějak projít, proškrtat od těch nefunkčních produktů typu "Efekt konto premium" ?

Z RB píše:platby jsou samozřejmě zdarma

Platby nejsou zdarma, platby jsou za 129 korun. Neházejte do jednoho pytle hrušky a jabka. Když dám benzín na pumpě za 70 korun/litr a k tomu "zdarma" kafe tak to kafe taky není zdarma.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Z RB 8. 4. 2013 14:35

LuiS_666 píše:
Z RB píše:.... spíš se snažím vysvětlit, proč to tak je.

Tak vysvetľovať prečo to tak je asi není treba, podnikáme preto aby sme mali čo možno najvyššie zisky. ;-)

Btw. žiadna nová akcia na tu RB Style ? :-D

Jojo, souhlas, jde hlavne o prachy a je uplne jedno, jestli jste banka nebo treba BSP Lawyers nebo jak se ti exekutori jmenuji :-)

Ne, zadna dalsi akce se na Style zatim nechysta, bylo to jen promo pri spusteni prodeje...
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 8. 4. 2013 14:39

Z RB píše:Všechny možný spotřebitelský úvěry jsou hodně ovlivnění nezaměstnaností - dokud se nebude stav na trhu práce zlepšovat, tak se nezlepší ani rizikový profil klientů a proto se to bude odrážet v sazbách u těhle úvěrů......a 17 % na kreditce při 50denním bezúročným období nebo průměrná sazba na spotřebitelským úvěru kolem 13-14 procent mně nepřijde tak špatný, tam teď opravdu lepší sazby nenabídneme...

Opravdu? A RB snad nema nekolikaletou historii svych zakazniku a neumi s ni pracovat?

Z RB píše:Ad spořák a termíňák - když to řeknu natvrdo: co budeme mít z toho, že vám dáme na termíňáku nesmyslnou úrokovou sazbu, když účet budete mít někde jinde a vydělat nás tak nenecháte? Akorát vás budeme dotovat (i pětiletý sazby na mezibankovním trhu jsou pod jedním procentem) a vy si po roce vklad vyberete a půjdete jinam.

Aha, takze nabizet na sporaku 1,5% a potom je pujcovat za 14% je "co z toho budeme mit?". Tomu teda rikam opravdu zajimava logika, jestli nekomu tohle prijde jako primereny zisk. Mimochodem, na cem vsem vydelavaji ty vsechny bezpoplatkove banky?

BTW mimochodem moje poznamka ke kreditnim kartam na predchozi strane zustala nejak "nahodou" bez odezvy?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Z RB 8. 4. 2013 14:41

Akciový Klokan píše:Dobře, tak konkrétně, lognu se do IB.
Začneme kreditkou, mám ji od ledna, ano vím že v marketingových materiálech je napsané "již od 17%" což jsem při sjednávání chtěl, bylo mě řečeno že "neeeééé". Takže mám 22,56.

Podíváme se dál, třeba na něco se spořením. Na této stránce http://www.rb.cz/o-bance/urokove-sazby/#tv jsou nějaký ty termínované vklady. Mám dojem, že na stránce je chyba, protože nejčastější částka je 0.01%. Takže když vám na 1 rok půjčím 1 milion tak dostanu 0.01% ? Tak to zrušte, vyhoďte toho člověka co to má na starost a ušetříme všichni.
Pak tady vidím nějaké Garant kde jste se práskli přes kapsu a dáváte teda na rok 0.1%.
Pak Spořicí účty pro privátní klienty, od 0.3% do 0.5%. Zase darda.
No a končí to nějakým podmínkovým flexi kde je nějaký bonus takže prý když .... tak potom prý 1.5%.
Nechtělo by to ten ceník a úrokový lístek nějak projít, proškrtat od těch nefunkčních produktů typu "Efekt konto premium" ?

Vy jste zacal s Kompletem, takze jsem uvadel podminky prave pro Komplet, abych michal jen jablka s jablkama. A za tu kreditku se omlouvam, fakt jsem myslel, ze je za 17 pro vsechny, moje chyba.

Ad cenik, jednoznacne souhlas, je to strasne neprehledny, ale snad uz se v tomhle smeru něco chysta.

Platby nejsou zdarma, platby jsou za 129 korun. Neházejte do jednoho pytle hrušky a jabka. Když dám benzín na pumpě za 70 korun/litr a k tomu "zdarma" kafe tak to kafe taky není zdarma.
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 8. 4. 2013 14:42

Akciový Klokan píše:Dobře, tak konkrétně, lognu se do IB.

Neni to spis 22,65?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 4. 2013 14:52

S474N píše:Neni to spis 22,65?

Myslím že ne, ale mmt, lognu se jeste jednou ..... tak je to jak jsem napsal :

ÚROKOVÁ SAZBA V % p.a
22,56

A to jsem v té kolonce měl asi do půlky března 0.2% :-) tak jsem si říkal že to jednou zkusím přešvihnout ale pak to někdo opravil.
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Z RB 8. 4. 2013 14:53

S474N píše:
Z RB píše:Všechny možný spotřebitelský úvěry jsou hodně ovlivnění nezaměstnaností - dokud se nebude stav na trhu práce zlepšovat, tak se nezlepší ani rizikový profil klientů a proto se to bude odrážet v sazbách u těhle úvěrů......a 17 % na kreditce při 50denním bezúročným období nebo průměrná sazba na spotřebitelským úvěru kolem 13-14 procent mně nepřijde tak špatný, tam teď opravdu lepší sazby nenabídneme...

Opravdu? A RB snad nema nekolikaletou historii svych zakazniku a neumi s ni pracovat?

To je presne vec, na ktery ted delame - musime umet pracovat s historii klienta a nabidnou mu podminky, ktery tu historii zohledni, doted jsme to neumeli.

Z RB píše:Ad spořák a termíňák - když to řeknu natvrdo: co budeme mít z toho, že vám dáme na termíňáku nesmyslnou úrokovou sazbu, když účet budete mít někde jinde a vydělat nás tak nenecháte? Akorát vás budeme dotovat (i pětiletý sazby na mezibankovním trhu jsou pod jedním procentem) a vy si po roce vklad vyberete a půjdete jinam.

Aha, takze nabizet na sporaku 1,5% a potom je pujcovat za 14% je "co z toho budeme mit?". Tomu teda rikam opravdu zajimava logika, jestli nekomu tohle prijde jako primereny zisk. Mimochodem, na cem vsem vydelavaji ty vsechny bezpoplatkove banky?

Pokud je to 1,5 pct splatnych hned oproti 14 pct splatnych za deset let a vim, ze vic jak 10 pct uveru mne splacenych nebude tak ano, prijde mi to jako primereny zisk.
Ad lowcostove banky. Predne, zadna bezpoplatkova banka neexistuje (zadna z nich nebude mit v kolonce prijmy z poplatku nulu). A na cem vydelavaji? Ta nejstarsi z nich ma kumulovanou ztratu 1,5 miliardy a teprve po zavedeni vice poplatku je aspon kolem nuly. Ostatni mají stamilionovy ztraty rocne, protoze jejich primarnim cilem neni vytvareni zisku, ale ziskavani vkladu pro akcionare...

BTW mimochodem moje poznamka ke kreditnim kartam na predchozi strane zustala nejak "nahodou" bez odezvy?

Sorry, je vas na mne moc, prehledl jsem :-) ale abych pravdu řekl, ani nemam co k tomu rict, chceme nabidnou slusnou hlavni kartu s nejakyma benefitama a proto si něco chceme vydelat jinde, treb na dodatkovy karte.
Z RB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 4. 2013 14:57

Z RB píše:Ale to není pravda, když se podíváte na moje komentáře, tak přece banku jenom nevychvaluju, ale snažím se pomoc, kde můžu...

To mohu potvrdit, nebýt tohoto člověka z banky, tak KK od RB snad nemám dodnes..

Paní za přepážkou u nás v bance sice tvrdí, že vynaložila stejnou aktivitu, dokonce není ani správně informována o tom, že má karta byla nakonec expresně vyrobena, ale poněkud jsem si toho nevšiml.. Mimochodem přišla mě smska, jak hodnotím návštěvu banky při poslední návštěvě..odepisovat se mě nechtělo a tak jsem na infolince řekl 3 zásádní věci, které žádný pracovník banky nemůže myslet vážně..a jaká byla zpětná vazba? Baba z přepážky mě druhý den ráno vzbudila, *****á, že dostala nejspíš čočku ihned po ránu a blekotala něco o tom, že jsem se 1x zmínil, že kartu od RB bych nechtěl, kdybych věděl, že se 2x sníží úvěrový limit a na tom všem staví mou reakci o tom, že je totální kráva ;-)
Naposledy upravil dr._lukas dne 8. 4. 2013 14:58, celkově upraveno 1
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 4. 2013 14:58

Akciový Klokan píše:

Ale to cos původně napsal vyznělo, že při tarifu za 129 jsou platby za 4, což není pravda. Pravda je, že tarif za 129 obsahuje mimo jiných věcí platby v ceně.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 4. 2013 15:00

Z RB píše:Pokud je to 1,5 pct splatnych hned oproti 14 pct splatnych za deset let a vim, ze vic jak 10 pct uveru mne splacenych nebude tak ano, prijde mi to jako primereny zisk.

Nedají se srovnávat nějaké státní dluhopisy a úrokové sazby "komerčních bank". To, že máte přebytek likvidity a nabízíte termínované sazby s 0.01% úrokem jen ukazuje, že s těma penězma neumíte pracovat.

Z RB píše:Pravda je, že tarif za 129 obsahuje mimo jiných věcí platby v ceně.

Pravda je, že za 129 korun dostanu většinu služeb které jsou u některých bank zdarma. Kdyby jste to účtovali jen mimo banku tak by mě to tak nevadilo, ale pro platby v rámci "jednoho serveru" ? Vás to nestojí ani korunu.
Jinak jsem to psal na "ekonto klasik", komplet stejně nikdo nemá, nabízíte to od února. A i kdyby, musel bych udělat 32 plateb aby se to zaplatilo. A to nemám.
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 4. 2013 15:02

Dodatková karta ke Style kartě je snad dle tohoto ceníku zdarma ne? http://www.rb.cz/attachements/pdf/obecn ... zeb-pi.pdf
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod APman 8. 4. 2013 15:09

Trochu vám do té úrokové debaty skočím a bankovního "insidera" se zeptám:
Šlo by udělat, aby bylo možné v IB on-line zažádat o debetku VISA a ne jen MASTERCARD?

Díky!
APman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LuiS_666 8. 4. 2013 15:15

Ked Visu neponúkajú, tak tazko :D
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod APman 8. 4. 2013 15:17

APman
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka