Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 21. 1. 2015 08:49

Vasekpasek píše: tenhle měsíc jsem utratil 13 tisíc na kartě a přišla mi vratka 60,-. Skoro jako by tam nebyla platba, kterou jsem dělal přes PayPass (7 tisíc).

Ano, RB nemá vratky z inet plateb. Už se tady o tom psalo dlouho, byl jsem jedním z těch kterým ještě vraceli, ale už také asi poslední 2-3 měsíce nevrací. Navíc u RB je problém s účtováním, někdy platbu provedenou i týden před koncem období zaúčtují až do dalšího období.
Na druhou stranu po pár letech kdy jsem RB prakticky nevyužíval se k ní pomalu vracím, pokud je KOMPLET zdarma tak to beru jako bezkonkurenčně nejlepší účet na trhu.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2015 09:16

PayPass je ale snad bezkontaktní transakce, nikoliv internetová... :-) Pokud ta platba byla zaúčtována v aktuálním výpisu, tak bych to viděl nejspíš na reklamaci.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 1. 2015 09:21

Klokan, z netovych plateb nevraci vratku cely min. rok a ne 2-3 mes. Jinak jsem to zde psal(vim 177 str. thread je k neprecteni...), ze je nepocitaji do celkove utraty, coz je skoda, kdyz chybi par korun do 10k
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 21. 1. 2015 09:46

slavo : ano, oficiálně nevrací min.rok. Někomu nevraceli hned od začátku, někomu vraceli ještě i později, mě nevrací tak poslední 3 měsíce.
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 21. 1. 2015 10:15

Hm, to jsem nevěděl, bral jsem za automatické, že jsou vratky i z inet plateb. Jinak, Komplet jsem měl zdarma (poté, co jsem se rozhodl zrušit účet, mi volali, jestli nechci účet zdarma, tak jsem to vzal. Mělo to být na rok, prý na dýl to nejde nastavit. Prý mi po roce zavolá a uvidíme, co dál. No, nikdo nevolal a po roce, ted v lednu, mi strhli 129 Kč za aktivně využívaný eKonto Komplet. V ceníku jsem si našel, že za nevyužívaný by to bylo 250. Takže jsem čekal na vratku z KK a pak zrušit. Vratka přišla a další jobovka :D ).

-- 21. 1. 2015 10:18 --

A proč mám na tý KK -29 Kč "inkaso celkové dlužné částky", když jsem ji měl vyrovnanou, to už vůbec nechápu.
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejarda 21. 1. 2015 10:22

Do tehle banky bych dobrovolne nevlezl. :mrgreen:
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slazz 21. 1. 2015 10:25

Vasekpasek píše:A proč mám na tý KK -29 Kč "inkaso celkové dlužné částky", když jsem ji měl vyrovnanou, to už vůbec nechápu.

Máte nastavené inkaso 100% částky?
slazz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jasno1 21. 1. 2015 10:27

Tak mi konečně asi po třech týdnech dorazila KK. Překvapilo mě, že celkový úvěrový limit je 10 000Kč a stejný limit je i pro bezhotovostní transakce, ale limit pro hotovostní transakce je 20 000Kč. U všech ostatních KK mám limit pro hotovostní transakce zhruba poloviční proti celkovému úvěrovému limitu. Tak nevím zda jde o omyl nebo standard RB?
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 21. 1. 2015 10:32

Ano. Měl jsem ten dojem, že když tam budu něco viset, že mi to strhnou z účtu. Ale tak to zjevně nefunguje. Když jsem tu kartu zařizoval, tak mi slečna nabídla, že si to můžu propojit za tímto účelem s běžným účtem a hned se mnou sepsala žádost o toto propojení. Asi měsíc jsem pak v bankovnictví pozoroval, že tam tu žádost mám a nebyla vyřízena a po měsíci mi tam natvrdo napsali "nepropojeno" a tím to zhaslo. Nevím, přiznám se, že jsem to moc nezkoumal a moc tomu tedy nerozumím. Očekával bych, že když mám kartu vyrovnanou, že mi nic inkasovat nebudou, ale zmýlil jsem se...

-- 21. 1. 2015 10:38 --

fremantle píše:To inkaso, se obávám, že stačí mít jen nastavené, aby ten poplatek účtovali. To, že to pojmenovali blbě je věc druhá.

Aha, takže v podstatě je to poplatek za to, že to inkaso mám nastavené. No je prima, že o tom banka informuje (mohla mi to taky slečna říct, že je to zpoplatněný, protože já automatický inkaso nepotřebuju a měl jsem to v podstatě pro sichr).
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 1. 2015 10:39

Akciový Klokan píše:slavo : ano, oficiálně nevrací min.rok. Někomu nevraceli hned od začátku, někomu vraceli ještě i později, mě nevrací tak poslední 3 měsíce.
;

To jsem nevedel, ze to nekomu vraceli. Co mam Style od zac. min. roku, jendou platil pres net( v domneni, ze by se mi mohla platba pocitat do transakci, chybelo mi par kacek do 10k)...double fail
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2015 10:39

jasno1 píše:Tak mi konečně asi po třech týdnech dorazila KK. Překvapilo mě, že celkový úvěrový limit je 10 000Kč a stejný limit je i pro bezhotovostní transakce, ale limit pro hotovostní transakce je 20 000Kč. U všech ostatních KK mám limit pro hotovostní transakce zhruba poloviční proti celkovému úvěrovému limitu. Tak nevím zda jde o omyl nebo standard RB?

Mně takhle přišli dvě kreditky, o něž jsem si žádal s úvěrovými rámci po 10.000 Kč a v obou případech bylo taky v průvodním dopise k těm kartám napsáno, že hotovostní limit je 20.000 Kč... :-))
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slazz 21. 1. 2015 10:53

Vasekpasek píše:Ano. Měl jsem ten dojem, že když tam budu něco viset, že mi to strhnou z účtu.

Ano, takhle to funguje. A za tuto "sluzbu" si uctuji 29 korun mesicne.
slazz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 21. 1. 2015 11:52

slavo963 píše:To jsem nevedel, ze to nekomu vraceli

No z těch 2 EUR plateb to moc nepoznám, poznám to jen u těch větších, ještě v září mám vratku z Appstore, v prosinci již ne.

Vasekpasek píše:Mělo to být na rok, prý na dýl to nejde nastavit.

Na rok jsem to měl před rokem :-) Teď to mám na 2 roky, nemám to jako hlavní účet. Kolega co to jako hlavní účet má to dostal "doživotně".

Měl jsem účet ještě z dob ebanky, dost dlouho jsem používal jako hlavní, jak se začlo čarovat u změn podmínek, poplatky,... tak jsem přešel na GE Gratis ... dnes když je komplet zdarma skutečně nevidím široko daleko lepší účet.
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod APman 21. 1. 2015 12:06

Máte někdo info, jak to bude s bonusovým úročením spořicího účtu po 31.1.2015?
APman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2015 12:11

Zvýhodněná úroková sazba (celková s bonusem u eKonta Flexi s 21 denní výpovědní lhůtou) bude 1,2 % p.a., už to tady bylo...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka