Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cipisekcz 8. 12. 2016 22:27

Chci se zeptat.
Mam eKonto Komplet doporucim noveho klienta ten si zalozi eKonto SMART.
Bude muset plnit podminky(prichozi platba 15000,-Kc + 3 odchozi transakce/mesicne) pro vedeni SMART uctu zdarma?
cipisekcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 12. 2016 23:21

davsopl píše:A nutno dodat, že ovečky budou platit za eKonto Komplet plnou palbu (129/250 Kč), dokud si nenajdou pod sebe další ovečky. Pyramida jako vyšitá.

Buď. Anebo lze využít "slevy" pro blízké, kdy klient pod sebe může přiřadit dva účty se zvýhodněným tarifem - buďto eKonto Komplet za 89 Kč anebo eKonto Smart bez poplatku... Jenže ty "volné sloty" jsou tam právě jen dva, tak je vhodnější je rozdat v rodině.

Pokud ty dvě místa třeba na Smart udat klient sjednávající si eKonto Komplet udat může, bude mít nad "ovečkami" 2 roky přehled (a pokud ani těm sjednaný účet nebude překážet, když bude poskytnutý bez poplatku a bez podmínek) a současně využije aktuální nabídku na Banku do kapsy (aktuálně rozdávají k novému eKontu Komplet telefon Samsung Galaxy J3, za který by mělo jít získat aspoň ty 3 tisícovky), tak výměnou za 2 letou vázanost to není až taková špatná nabídka.

-- 9. 12. 2016 00:26 --

Pro někoho, kdo chce "jen" eKonto Komplet bez poplatku, tak to má spíš smysl zkoušet zřejmě přes retenční nabídku - tu před nějakým časem doslova cpali každému (i když to bylo taky ještě před uvedením eKonta Smart), ale vzpomínám, jak jsem "musel" při rušení KK Style při zmršení úplně původních podmínek odolávat nátlaku na "supervýhodný" Komplet na 1 rok zdarma... Neměl jsem moc důvěru, že by za ten rok něco nezkoušeli, ale jak se ukázalo, tak nakonec byli i klienti, kteřím pak nabídku prodloužili na neomezenou lhůtu. A nyní ty možnosti jsou, lze si zažádat o nějakou kreditku se vstupním bonusem (ať už základní Easy přes RSTS, Style přes Aukro...)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 8. 12. 2016 23:36

fremantle píše:Přečíst si ceník a další relevantní dokumenty* by byla asi....

Nebyla. Cenik mne nenapadl. Je to napsano ve smlouve, tak jsem to bral jako hotovku. Forum sem docetl dve stranky pred tvuj odkaz..

Takze dekuji
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eR99 9. 12. 2016 13:58

jjohny píše:
eR99 píše:fremantle: Vše, co jsi uvedl, si dovedu představit v budoucnu použít....;)

dr.lukas: Jedná se o nabídku RB v rámci mého zaměstnavatele. Abych řekl i to B. Nutný min. příjem 5000CZK/měsíc a 3 odchozí pohyby (příkazy k úhradě či platby kartou...) Pro mě podmínky max. férové...

Měl jsem podobnou nabídku přes svého zaměstnavatele, ale bylo to jen na rok. Jaké podmínky nabízí tobě?

Žádnou hvězdu v nabídce, která by hovořila o 1 roku jsem v nabídce nenašel.
eR99
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 12. 2016 14:09

Co vím z první ruky, tak ty nabídky běžely paralelně v obou variatnách - byly nabízeny zaměstnanecké programy jak ve spolupráci s Citibank, tak i RB - u RB to byla nabídka, že zaměstnanec mohl využít eKonto Komplet bez podmínek, ale jen na 1 rok (v podstatě to ale bylo možné i prodlužovat, protože ta nabídka běžela již několik let a po roce mu vedení bez poplatku obnovili, akorát bylo třeba dojít na pobočku a požádat si o nový "voucher") no a v případě Citi C@W pak klienty s účtem přesunuli na eKonto Komplet, kde to bylo bez omezení, ale s podmínkou obratu a plateb - takže RB zřejmě tento druh programu nabízí i dále...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod cipisekcz 9. 12. 2016 17:23

Kdyz jsem prechazel jako klient Citi C@W a dostal eKonto Komplet - slecna rikala ze pro vedeni zdarma staci obrat 5000,-Kc mesicne na ucte.
O platbach,nebo dalsich podminkach nic nerikala.Jak to tedy je?
cipisekcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 11. 12. 2016 23:45

Prehledl jsem, za raifka (uz?) dela d+0? Vite o tom? Do kolika hodin?
Platba odepsana v den d (byla asi s budouci splatnosti) byla pripsana v ten stejny den d v jine bance...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 12. 2016 07:15

Jo, mluvilo se tady o tom, že do konce roku by měli začít poskytovat D+0 do 8:00 hod., ale nic bližšího k tomu neuváděli. Naopak v dokumentu o platebních lhůtách platném od 1. prosince to bylo ještě postaru a zákaznická podpora se k tomu vyjádřila, že ta změna je teprve ještě plánovaná...

Takže pokud to už umí nyní, tak je to neoficiální. A jak poznám RB, tak se to v dokumentech ani tak brzy neobjeví, leda tak někdy při nejbližší revizi (třeba jak to bylo v případě, když přestali zpoplatňovat změnu PIN pro platební karty a v sazebnících to bylo ještě půl roku poté). Schválně to taky vyzkouším, je to užitečná změna...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod 07Petr 12. 12. 2016 08:04

Za jak dlouho od splacení celé "Rychlé půjčky" Vám připsali bonus 5000,- Kč? Budu muset čekat 2 měsíce a pak případně podat reklamaci?
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 12. 12. 2016 10:19

fremantle píše:Jo, mluvilo se tady o tom, že do konce roku by měli začít poskytovat D+0 do 8:00 hod., ale nic bližšího k tomu neuváděli. Naopak v dokumentu o platebních lhůtách platném od 1. prosince to bylo ještě postaru a zákaznická podpora se k tomu vyjádřila, že ta změna je teprve ještě plánovaná...

Takže pokud to už umí nyní, tak je to neoficiální. A jak poznám RB, tak se to v dokumentech ani tak brzy neobjeví, leda tak někdy při nejbližší revizi (třeba jak to bylo v případě, když přestali zpoplatňovat změnu PIN pro platební karty a v sazebnících to bylo ještě půl roku poté). Schválně to taky vyzkouším, je to užitečná změna...

Klidne by to mohli delat az do 12:50 hodin potichu, kdyz to bude ted za stejne penize u CNB do 13h a uroky jsou na nule a podrzet si penize nema smysl... Do dokumentu bych to nepsal, jednou to nestihnou a bude problem.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 12. 2016 10:57

Tak zjevně to už posílat D+0 začali, platba zadaná dnes pře 8 hod. mi už taky přišla na cílový účet, to je dobře... Já si taky říkám, že to mohli klidně posunout až do toho pásma, odkdy bude CERTIS po Novém roce zpracovávat platby bez příplatku, ale už i tohle je mírný pokrok. Ale přijal bych tu informaci mít i ve lhůtách platebního styku - bank, které něco umí na čestné slovo už stačilo, ale ty, co něco umí garantovaně je už poskrovnu.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tulum 13. 12. 2016 21:04

milanBrno píše:Mne bylo pri zakladani receno, ze mohu kdykoli poslat mimoradnou splatku.
Pouze pokud bych chtel celou pujcku splatit, tak je treba sepsat zadost na pobocce.
Zatim nezkouseno

Mám pár otázek na mazáky, kteří už tady sklidili.
V pondělí mě čeká první automatická splátka a zajímalo by mě:

- žádost o předčasné splacení je možné na pobočce podat nejdříve až den následující (po první splátce) nebo
už ten samý den, např. odpoledne
- opravdu se následně musí čekat na jejich akceptaci (dokonce formu jejich dopisu? :roll: ) nebo již z pobočky
člověk odchází s nějakým souhlasným vyjádřením (a obratem posílá doplacení)?
- zasílaná platba na vyplacení úvěru musí tedy bezpodmínečně odcházet z (mého) konta u nich?

Předem děkuji za postřehy a rady, nerad bych něco podcenil a zbytečně je tím "živil" ;-)
Případně uvítám rady na co si dát v praxi ještě pozor :hm
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 12. 2016 21:15

Někdo se tady pár stránek nabízel, že všechny dotazi zodpoví do SZ, možná bys to mohl zkusit...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod 07Petr 14. 12. 2016 09:58

Já šel žádat o plné splacení až následující den po 1.splátce. Jak jsem psal, v IB se mi nic v den splátky k EKonta nestrhlo. V daný den ti daj na pobočce papír, kolik máš doplatit, tu částku už jsem měl připravenou předm na eKontu a hned z pobočky jsem šel domu a v IB vše splatil z eKonta na technický úvěrový účet. Je to 14 dní a bonus stále nepřipsán.... začínám tušit, že jako to bývalo u RB zvykem, že za 2 měsíce budu muset podat reklamaci. >:-(
07Petr
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka