Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod miressek 14. 12. 2016 10:15

Vy kdo doplácíte půjčky po první splátce - máte ty půjčy propojené s eKontem? Co se stane po zaslání mimořádné splátky? Tváří se půjčka okamžitě jako doplacená?
Šel jsem po první splátce na pobočku, povídám že chci doplatit, týpek na mě jen koukal, pokyvoval hlavou, nic mi do ruky nedal a říká, ať tam ty prachy teda prostě pošlu.
Mimořádná splátka je teď u půjčky uvedená v kolonce "Saldo účtu pro splácení úvěru", nad tím je "Nesplacený zůstatek jistiny" pořád v plné výši, trochu mě to znervózňuje...
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 12. 2016 10:32

No, tohle je prostě banka inspirovaná šmejdy, no... Přinejlepším polofunkční. Ráno jsem se stavil na pobočce s tím, že dokončím žádost přes epůjčky, samozřejmě podle telefonátu potvrzení o příjmu nebude třeba, no a... z pobočky vycházím s formulářem na potvrzení o příjmu (teda ono by nejspíš nebylo třeba, ale pokud ho donesu, tak zaplatím asi o třetinu méně, tak uvidíme). Ale že jsem měl domluvenou schůzku a ten člověk tam ani nebyl a pipina nedokázala tu žádost zadanou přes epůjčky ani najít, říkat nemusím.

Jinak oznamovat jim nic nebudu, doplatím všechno na techický účet a hotovo, stejně jsem to udělal, když probíhala promo kampaň na 3 měsíce bez úroku a za pár dnů příšlo domů potvrzení. Počítám s tím, že bonus budu muset taky reklamovat, protože ho nepřipíšou včas, ale je mi to jedno, důležíté je podojit, tahle rakouská kampelička je stejně k ničemu...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 14. 12. 2016 12:13

miressek píše:Vy kdo doplácíte půjčky po první splátce - máte ty půjčy propojené s eKontem? Co se stane po zaslání mimořádné splátky? Tváří se půjčka okamžitě jako doplacená?
Šel jsem po první splátce na pobočku, povídám že chci doplatit, týpek na mě jen koukal, pokyvoval hlavou, nic mi do ruky nedal a říká, ať tam ty prachy teda prostě pošlu.
Mimořádná splátka je teď u půjčky uvedená v kolonce "Saldo účtu pro splácení úvěru", nad tím je "Nesplacený zůstatek jistiny" pořád v plné výši, trochu mě to znervózňuje...

Vcera jsem byl zadat o predcasne splaceni. Do ruky mi dal papir s nazvem "zadost o uplne predcasne splaceni uveru". Zustatek mi spocital do 19.ledna s tim, ze pokud penize nedoplatim, smlouva jede dal dle predchozich podminek. A dostal jsem tip, hned po zaplaceni volat na infolinku a oznamit, ze jsem uver doplatil. Udajne to zkrati cekani..
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 07Petr 14. 12. 2016 14:52

.... jako čekání na bonus? .... a to jim jako mám řící, už mi ho můžete poslat?
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 14. 12. 2016 15:09

Ne, na vyplaceni bonusu maji 2mesice. Mel by se zkratit cas na vyrizeni doplaceni pujcky.
Holcina nejdrive vubec nevedela, jak ma s informaci nalozit. Asi trikrat ztlumila mikrofon a nakonec mi rekla, ze nevi a ze se mi ozve..
Po 3h se skutecne ozvala, ptala se me, kolik jsem doplatil . Nakonec rekla, ze to popozene, tak snad..
Uver Rychla pujcka zalozen 23.11.
Ma prvni splatka 12.12. 2 441kc
Doplaceno dnes 14.12. 100 810kc.
Naposledy upravil Tatatoooo dne 14. 12. 2016 23:25, celkově upraveno 5
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 07Petr 14. 12. 2016 16:03

Já měl 1. splátku 1.12., tak 2.12 jsem byl ráno na pobočce RB, dostal papír, kolik mám doplatit a hned to zaplatil z eKonta. To bylo v pátek. V úterý 6.12. ráno jsem měl přeplatek splacení úvěru na eKontu a nikde jsem nic nežádal a nikam nevolal.
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tulum 14. 12. 2016 19:52

Díky všem za jejich postřehy z praxe, dám pak vědět, jak to proběhlo u mě..
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarKom 15. 12. 2016 16:52

Dnes jsem zažádal o rychlou půjčku, obratem schválenou. Žádný účet jsem u nich dělat nemusel, zkusím ten proces absolvovat s pomocí účtu v jiné bance.
Není mi úplně jasné, zda měl bankéř pravdu v tom, že datum první splátky lze až další měsíc, tedy 1.1.2017? Prý si lze stanovit termín 1.-20. ovšem tentokrát by se to do toho 20. nestihlo. Bohužel jsem neměl nic v ruce a byla to možná chyba nezajímat se o to podrobněji.
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 12. 2016 16:54

Bez účtu nesplníš podmínky pro připsání bonusu, ale to je tvůj boj...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 15. 12. 2016 16:55

Zalozeni uctu je podminkou k zisku bonusu - aspon je to tak na letaku ;-)
Dnes vracene uroky..
Naposledy upravil Tatatoooo dne 15. 12. 2016 17:17, celkově upraveno 1
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 12. 2016 17:00

Možná i v květáku, především je to v pravidlech, které jsou stěžejní a přesto se je 90 % mamlasů nenamáhá ani přečíst...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod MarKom 15. 12. 2016 17:17

Já leták neviděl, ale tady žádnou podmínku u nich vlastnit účet nevidím.

https://www.rb.cz/attachments/PI/pravid ... s-5000.pdf

3. „Účtem“ rozumí běžný účet vedený Bankou v měně CZK, jehož majitelem je Klient, a který byl za
účelem čerpání Úvěru uveden v Úvěrové smlouvě.

Omluva, máte pravdu!

-- 15. 12. 2016 18:33 --

Ono tam je víc problémů, krom toho vlastnění účtu u Raiffeisen, nesmí půjčka vycházet z předschválené nabídky. Což přesně bankéř udělal. Takže bohužel, z téhle akce pro mě nic nekápne. Alespoň poučení do budoucna.
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eR99 15. 12. 2016 19:08

fremantle píše:No, tohle je prostě banka inspirovaná šmejdy, no... Přinejlepším polofunkční. Ráno jsem se stavil na pobočce s tím, že dokončím žádost přes epůjčky, samozřejmě podle telefonátu potvrzení o příjmu nebude třeba, no a... z pobočky vycházím s formulářem na potvrzení o příjmu (teda ono by nejspíš nebylo třeba, ale pokud ho donesu, tak zaplatím asi o třetinu méně, tak uvidíme).

Včera jsem byl na pobočce o rychlou půjčku žádat také. A potvrtdila se mi jedna věc. Není to ani tak o bance, ale o člověku na kterého v dané bance narazíte. Za mě s přístupem bankéřky maximální spokojenost. Na to, kolik jsem toho zakládál a na co všechno jsem se ptal, jí to šlo velmi dobře. Stala se věc nevýdaná. - Na vše dokázala odpovědět. Potvrzení o příjmu na Rychlou půjčku jsem měl s preventivních důvodů s sebou (nakonec nebylo ani potřeba).
eR99
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 16. 12. 2016 10:29

Já žádal přes net snad 5 x a vždy mi přišlo zamítnutí.
Tak možná, když skočím na pobočku, budu úspěšnější.
Na jaký úrok se dá dostat při úvěru 100 000 ?
Díky
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod mrhule 16. 12. 2016 11:20

7.9 %, níže to nejde
mrhule
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka