Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod qwertz375 11. 4. 2017 12:24

Nevíte, jak je na tom ten nový Internetbanking od RB? Kdy to hodlají spustit? Patlají se s tím už tolik let, že aktuální termín cca v polovině tohoto roku vůbec nemusí platit. Viděl už to někdo?
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maaart 21. 4. 2017 10:52

Nevíte jaký je poplatek za příchozí platbu v cizí měně na účet ekonto Komplet v rámci banky? V ceníku jsem našel jen odchozí.
Předem díky
maaart
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 21. 4. 2017 11:30

Bez poplatku, nekolik prevodu z Roklenu v EUR i USD.
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod maaart 21. 4. 2017 11:47

Díky. A jen pro jistotu, platí, že odchozí cizoměnová platba v rámci banky je za 5,-Kč?
maaart
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 4. 2017 14:27

Dneska mi přišla SMS že mám na komplet účtu min jak 300 Kč a že je možný že disponibilní zůstatek se dostane do záporu. To je mazec banka todle. Obrat nastavenej na 5 tis. jsem splnil a oni mi vyhrožujou že to půjde do mínusu.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 4. 2017 14:32

Woe, a to ještě nevíš, že ty SMS jsou (nejspíš) placený. :D Už se to tu psalo několikrát (ale já na to taky vždycky zapomenu), že bývají automaticky nastaveny notifikační SMS při poklesu zůstatku pod určitou částku a pak ještě jedny. Pokud je nechceš, musíš to nastavit v IB a pokud máš ještě jiný účet (např. spořák), musíš to nastavit pro každý účet zvlášť.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 4. 2017 14:57

To je zajímavý, že měsíce předtím to bylo na 0 Kč a to žádná SMS nepřišla. Asi dobře nastavenej systém. Teď jsem tam něco drobnyho nechal ležet.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 4. 2017 16:22

Nj, ale to nedošlo k pohybu. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 27. 4. 2017 16:44

nejsou placený a na nic to nemá vliv, pouze upozornění, podle jakého klíče to chodí ovšem nevím
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 4. 2017 17:16

Jo, možná u Kompletu, u Studenta placený byly. Chodí to podle takového klíče, jaký máš nastavený v IB.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 27. 4. 2017 19:00

právě že nikoliv, někdy to přijde někdy ne, závisí asi na využívání účtu
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 4. 2017 19:30

Já to hned přenastavil, takže nevím. Ale u RB je možné všechno.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 29. 4. 2017 14:14

retron píše:právě že nikoliv, někdy to přijde někdy ne, závisí asi na využívání účtu

Myslim ze to chodi jen pokud je ucet cely mesic bez pohybu a soucasne je ten zustatek nizky a je to bezplatne (i kdyz pomerne zbytecne straseni, myslim)...

IMHO si tim delaji alibi, kdyby nekomu spadl poplatek za vedeni uctu a od prvniho byl v debetu: "my jsme vam to psali"
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 29. 4. 2017 17:39

První tři měsíce jsem měl pohyb příchozí 5 odchozí 5t.az teď jsem z tech 5 měl asi 3 platby a něco málo tam zbylo.jednou jsem si tam poslal i možná 50.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod maaart 1. 5. 2017 14:04

Měl jsem vedení eKonta Komplet zdarma. K 30.4. na něm byl zůstatek 50,-Kč.
K 30.4. mi byla naúčtována transakce: -129,-Kč "Souhrnná položka k účtu XXX. Obsahuje poplatky uvedené v detailu transakce." a v detailu je: "Správa účtu"
Vzápětí následuje transakce: +129,-Kč "Souhrnná položka k účtu XXX. Obsahuje poplatky uvedené v detailu transakce" označená jako: "Splátka poplatku po splatnosti".
A dále: -50,-Kč "Souhrnná položka k účtu XXX. Obsahuje poplatky uvedené v detailu transakce." označená jako: "Splátka poplatku po splatnosti"

To mi těch 129 odečetli a hned zase přičetli, tedy je účet stále bez poplatku, nebo odečetli a protože nebyl dostatečný zůstatek pro odečtení celého poplatku za vedení účtu došlo jakoby k půjčce těch 129,-Kč?

Jsem z toho trochu zmatený.
Předem díky
maaart
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka