Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 17. 2. 2020 23:01

Ať si trhnou. Nálepku jsem strčil manželce, která ji pár let používala. Tak jsem zrušil nálepku, za pár měsíců mi skončí přeplacené období, vyinkasuju zbývající prémie a s RB končím.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 18. 2. 2020 13:30

Serou mě, taky jsem dal nálepku ženě a budu to muset šikovně pořešit.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 2. 2020 14:03

Teď jsem jí dal nálepky od HB a ČSOB, mění se toho málo, jen nové piny.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 18. 2. 2020 20:41

V sobotu jsem 5x platil kartou. Do dnešního dne nemám 3 platby vůbec na účtu, ani v blokacích. To je u RB běžné, abych neměl přehled a dostal se případně do minusu ?
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrej1 18. 2. 2020 20:56

Stává se mi to při placení v MHD, tam mám běžně prodlení 5 dní, jinak ne.
Ondrej1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 18. 2. 2020 21:12

Byly to nákupy ve známých supermarketech. U jiné banky jsem se s tím doposud nesetkal. Blokace mám na účtu ihned bez ohledu na víkend nebo státní svátek.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 2. 2020 21:18

Jde o normální offline platbu, tedy laicky: karta si nevynucuje online spojení s bankou a terminál s tím souhlasí (žádná blokace se tedy vytvořit nemůže, banka až do požadavku obchodníka na zaúčtování o transakci vůbec neví). Různé banky/karty k nim jsou různě benevolentní, záleží i na terminálu obchodníka. Tedy normální to je, i offline platby bývají zaúčtované ale do 3-5 dní, záleží jak často terminál obchodníka dělá uzávěrku dne (a tedy žádost o zúčtování). Takže to čekej brzy :).
Naposledy upravil minarjo dne 18. 2. 2020 21:21, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 18. 2. 2020 21:20

Tak snad zítra, díky :-)
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 2. 2020 21:27

Ondrej1 píše:Stává se mi to při placení v MHD, tam mám běžně prodlení 5 dní, jinak ne.

Tak v MHD to prodlení je ale úmyslně, tak to má obchodník (příslušný dopravní podnik) nastaveno přímo v podmínkách služby :). Tedy aby se neúčtovala každá jízdenka zvlášť, vždy se shromažďují nákupy terminály v MHD za X dní a pak se zaúčtují naráz (při první platbě se typicky dělá jen zkušební korunová blokace, zda karta je aktivní). To X (tedy počet dní od prvního použití karty v MHD) má každé město trochu jiné. Třeba Plzeň 5 dní, Praha 3 dny (nebo naopak, už nevím přesně, použil jsem vloni :) ), Ostrava vždy po půlnoci za předchozí den atd.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 19. 2. 2020 13:00

xls píše:Teď jsem jí dal nálepky od HB a ČSOB, mění se toho málo, jen nové piny.

Nálepku HB mám, ale má hned dvě nevýhody. Týdenní limit pouze 5000Kč a nejde na ní změnit PIN.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 2. 2020 13:32

Souhlas. Jen ten limit je denní, což je trochu lepší.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 20. 2. 2020 11:09

Tak to je super, to už je použitelnější. Nějak jsem se překoukl a myslel jsem, že je to týdenní limit.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 2. 2020 13:49

Pro běžné nákupy ano, pro větší je to na prd. Pro manželku byla nejlepší klasická dodatková KK (např. u Citi).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 2. 2020 14:42

O tom limitu natvrdo jsem ani nevěděl. Tak na běžné nákupy to je myšleno, přes internet s tím platit taky nejde a ty větší věci, co manželka platila, bych asi spočítal na prstech. To, že nejde měnit PIN, je dost nepříjemný, co se dá dělat. Nicméně mně přijde nálepka jako lepší řešení než dodatková karta, kterou si ještě banky nechaly zaplatit.

Jinak u nálepky od ČSOB jde ten zvýšit asi bez zbytečných omezení, zkoušel jsem 40 tis. a prošlo by to.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 2. 2020 15:40

tak pro eKonto komplet i Prémiový účet jsou dvě karty zdarma k účtu, ne? :-)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka