Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod losalamos 28. 8. 2020 19:20

@Lenka_2 myslím, že primárně záleží na tom, zda má klient smlouvu s bankou nebo jen s vedoucím pobočky "per huba", zda má vedoucí pobočky přístup k takovým informacím legálně a jak si banka ohlídá případné zneužití. Příiš mnoho neznámých. V každém případě prachy jsou fuč a návratnost u gamblera?
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 8. 2020 10:39

Smlouvu podvedeni klienti nemeli. Ze banker zneuzil system banky a vytahnul udaje nemeni na fakte, ze podvedeni klineti se musi soudit s bankerem a banka zazalovat bankere za zneuziti. Banka nic vyplacet nikomu nebude.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 29. 8. 2020 18:29

slavo963: naštěstí ten případ nějak detailně nemusím sledovat, ALE s tvou první větou naprosto souhlasím. U druhé už bych si tak jist nebyl. Být v roli poškozeného, tak se podrobně zabývám tím, jak byla chráněna má osobní data - a tam je mým partnerem banka, ta ať se potom hojí na svém (bývalém) zaměstnanci
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 29. 8. 2020 19:54

Zůstali jste u autorizace přes SMS, nebo nainstalovali RB klíč?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 8. 2020 19:59

Jako bankéř vidí transakce, osobní údaje a to stačí. Je to selhání jednotlivce. Babka s tím nic nemá. Nebo obchodník bude platit odškodné, když jako zaměstnanec ukradu maso, které prodám bokem a lidi se otráví salmonelou?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrej1 29. 8. 2020 20:00

Mám klíč.
Ondrej1
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 29. 8. 2020 20:04

Já IB ani nepoužívám, jen SB, tak asi RB klíč ani nebudu potřebovat. SMS na 3DS zůstávají doufám zdarma?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 29. 8. 2020 21:24

Ano, na 3D Secure by to mělo být zdarma, zatím....
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 29. 8. 2020 22:55

klíč
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 29. 8. 2020 23:10

RB klíč. Nechci platit za sms. A taky musím nerad konstatovat, že klíč je uživatelsky lepčí. O dost lepčí.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 30. 8. 2020 05:51

slavo963 píše:Jako bankéř vidí transakce, osobní údaje a to stačí. Je to selhání jednotlivce. Babka s tím nic nemá. Nebo obchodník bude platit odškodné, když jako zaměstnanec ukradu maso, které prodám bokem a lidi se otráví salmonelou?

Zajímavý pohled, celkem by mne zajímalo zda se rozšíří i k soudům. Byla by to dost změna gdpr, kdyby za zneužití dát neodpovídal zpracovatel, ale jen zneužívající zaměstnanec.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 30. 8. 2020 08:09

Jedna věc je nějaké zneužití samotných dat, druhá věc je jakým způsobem byla zneužita, jakým způsobem jednal obchodník s klienty. Jestli jako zástupce banky, nebo jako soukromá osoba. Asi by to chtělo nějaký fundovaný rozbor celého případu, nebo se tady uspekulujeme :)
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 30. 8. 2020 09:21

Zkus zavolat Bohdalce, ta je na tyhle výhodný nabídky odbornice.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 30. 8. 2020 12:18

suram píše:Zůstali jste u autorizace přes SMS, nebo nainstalovali RB klíč?
Má jediná možnost je SMS. Klíč jaksi nemám kam nainstalovat. Účet jsem vyprázdnil a nepoužívám ho. Teď jen přemýšlím, jestli ho zrušit nebo si ho nechat, kdyby se třeba něco v budoucnu změnilo (ale to je asi nepravděpodobné).
regin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka