Paypal - otázky od úplného začátečníka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 7. 2020 12:13

Zdravím,

brácha chce zaplatit něco na Aliexpresu, tak jsem si založil Paypal, pročetl jsem spoustu návodů, kartu už mám spárovanou s Paypalem, ale pořád nechápu, jak Paypal funguje. Co jsem pochopil, nemusím Paypal dobíjet převodem z účtu, ale přímo kartou. Jak si ale nastavit lepší kurz? V současném nastavení Paypalu žádná možnost platbou podle kurzu banky není.

A co znamenají ty dvě volby - platit ze zůstatku Paypal účtu, nebo "Tuto kartu (myšleno mojí platební kartu) budeme používat při placení a nákupech." Neznamená ta druhá volba právě to, že budu platit kurzem mé banky, kdežto při zůstatku na Paypalu se bude platit konverzí Paypalu? Viz obrázky níže. Účet mám u Poštovní spořitelny, žádný účet v cízí měně nemám. Díky moc za odpovědi.
Přílohy
paypal.jpg
paypal2.jpg
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 27. 7. 2020 12:37

Proč řešíš Paypal, když na Aliexpressu tato platební metoda není dostupná?
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2020 12:37

Máš to nastavené správně. Až budeš dávat nějakou platbu, tak ti to nabídne 2 možnosti.
Platba dle kurzu PayPal (nevýhodné) a platba dle kurzu tvojí banky (byť ČSOB není žádná hitparáda, je to lepší, než PayPal).

Bohužel vzhled "platební obrazovky" se neustále mění, stejně tak jako nastavení zda chceš kurzem PayPal nebo kurzem své banky, je to taková pastička na neznalé. Obecně platí, že před odklepnutím "zaplatit" bys měl vidět částku v originální měně (tj. na Aliexpressu většinou v USD), jak ji uvidíš v korunách, je něco špatně.
Sice si to obvykle pamatuje nastavení při poslední platbě, ale čas od času to zkusí PayPal "prohodit", takže to chce být neustále ve střehu.

Objednej si na Aliexpressu nějakou blbost za dolar (třeba nějaký kabel) a můžeš to při tom vyzkoušet.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 7. 2020 16:00

Aha, díky moc, na internetu je spousta návodů, ale žádná nereflektuje současný vzhled a stav. Z těch starších návodů jsem měl pocit, že se vše nastavuje dopředu, někde v nastavení Paypalu.

Jo, Patriku, a ještě mi vysvětli rozdíl mezi těmi dvěma obrázky - v jednom budu platit ze zůstatku na Paypal účtu, v druhém budu platit přímo mojí kartou? A jaký má teda význam možnost číslo 2, když tou kartou můžu platit rovnou?
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod zivan 27. 7. 2020 16:22

Muzes i neco prodavat a za to dostavat penize na PayPal ucet. A pak z nej muzes platit.

Nebo nekdo nechce nikam zadavat udaje o karte, tak si ten PayPal ucet nabiji prevodem z uctu a pak z nej plati.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2020 17:59

jak píše zivan - někdo nechce nebo nemůže platit kartou, tak má možnost si poslat na účet PayPalu peníze a ty pak použít

Co se týče varianty platit kartou přímo nebo platit kartou přes PayPal. PayPal má poměrně silnou ochranu kupujícího, proto, zejména u málo důvěryhodných eshopů kupující upřednostňují PayPal (a stejně tak možnost platit přes PayPal dává eshopu důvěryhodnost)

-- 27. 7. 2020 18:01 --

dockalacek píše:Aha, díky moc, na internetu je spousta návodů, ale žádná nereflektuje současný vzhled a stav. Z těch starších návodů jsem měl pocit, že se vše nastavuje dopředu, někde v nastavení Paypalu.

Ano, snad to jde nastavit i dopředu, ale ten PayPal to neustále schovává, já to posledně nenašel, tak jsem to nastavil až při té platbě.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod suram 27. 7. 2020 18:05

Jak už psal Kolemjdoucí, na Ali paypalem stejně nezaplatíš.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 27. 7. 2020 19:22

Nepodstatný detail :-)
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2020 19:54

suram píše:Jak už psal Kolemjdoucí, na Ali paypalem stejně nezaplatíš.

Není to věc konkrétního obchodníka? Pravda, kupoval jsem něco naposledy asi před rokem, ale přes PayPal jsem platil
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod suram 27. 7. 2020 20:36

Není, lze tam platit jen kartou.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 27. 7. 2020 20:53

Pokud vím, tak se při obou možnostech platit kartou nebo z účtu použije v případě jiné měny než CZK nevýhodný kurz Paypalu. Rozdíl je jen v tom, jestli se přednostně použijí případné peníze z účtu, nebo ne.

Z Paypalu se v podstatě dávno stala nevýhodná zlodějna, není vhodný ani na placení a je drahý na převody. K tomu je naprosto nepřehledný a pořád to mění, aby se v tom dalo vyznat ještě méně.

Mám to spoustu let, používám to ve výjimečných případech, kdy není jiná možnost. Jako primární měnu mám ale USD (to už myslím pro ČR už takhle zřídit nejde), k tomu šla přes podporu nastavit nějaká česká karta jako že je v USD (ve skutečnosti není, ale má kurz asociace nebo skoro), takže při platbě někomu v USD se stáhnou z karty USD a platí se jen za převod (taky hodně), dá se tak ale obejít paypalovská konverze.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 28. 7. 2020 05:43

Primární měnu lze měnit. A já mám PayPal nastavený tak, že při platbě se použije kurz karty, reps se tě to zeptá, zda chceš použít jejich kurz. Teď je to lépe přehledné bych řekl. Zatím jsem žádný poplatek PayPalu neplatil.....
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 28. 7. 2020 08:53

PatrikChrz píše:Není to věc konkrétního obchodníka? Pravda, kupoval jsem něco naposledy asi před rokem, ale přes PayPal jsem platil

Není, na Aliexpressu se fakt PayPalem platit nedá. Patrně sis to popletl s eBay nebo dx.com...
Pravý Tomáš Marný
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dockalacek 28. 7. 2020 09:46

Moc děkuju za rady, máte pravdu, Ali opravdu Paypal nepodporuje, ačkoliv tam jeho piktogram byl. Nakonec jsem riskl platbu kartou napřímo (omlouvám se, jsem trochu paranoidní, nerad platím kartou na zahraničních webech) a vše ok.

"O AliExpressu se obecně ví, že klade velký důraz na spokojenost zákazníka. Reklamační řízení vyřizuje rychle a většinou se staví spíše na stranu kupujícího než prodávajícího. Chrání také zákazníka díky ochranné lhůtě, zadržováním zaplacených finančních prostředků pro prodávajícího do doby doručení zboží kupujícímu. Na klientský servis AliExpressu lze také často slyšet kladné hodnocení.

I když to na první pohled bude znít paradoxně, právě s ohledem na spokojenost zákazníka AliExpress platbu PayPal v současnosti nepodporuje. A to i přes to, že PayPal na AliExpress v minulosti dostupný byl. Jde o to, že pakliže kupující objednává zboží skrze PayPal a nemá výchozí měnu USD, dostává nevýhodný kurz. A to se AliExpressu nelíbí."
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 28. 7. 2020 09:58

Pokud máš strach, tak na tyhle věci jsou ještě dobré i virtuální karty. Pokud to samozřejmě daná banka umožňuje.
OnderCZ
Diskutér

Další stránka