sync. - nový fintech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 6. 8. 2020 10:37

Nový britský fintech odpadlíků od Revolutu.

Vypadá to zatím teda dost surově, (krom multibankingu - spousta britských bank, v ČR nepoužitelné snad krom napojení Revolutu, který vidím v seznamu) by to do budoucna asi mělo fungovat ve stylu Revolutu. Aktuálně lze založit EUR účet s britským IBANem a GBP účet, další měny v plánu. Dobíjení (přinejmenším aktuálně) možné pouze převodem na účet.

Kdyby chtěl někdo vyzkoušet, tak zprovoznění velmi rychlé během pár minut, k ověření stačil řidičák a selfie. Aplikace dostupná pro iPhony a Android.

Web - reklamní nepoužitelná šílenost, snad tam ani nelezte.

Rozcestník s informacemi/podporou

VOP/Ceník

Fees and Limits
Fee Type

Card Issue Fee £0 | Additional Card Issue Fee £0

Transaction Fees & Usage

UK Point of sale or cash back £0 | International point of sale or cash back £0

Cash Withdrawal Fees

UK ATM withdrawal (exclusive of ATM operator fees) £0 | International ATM withdrawal (exclusive of ATM operator fees) 2 withdrawals for free per month, then 2% on withdrawal amount

Miscellaneous Fees

Foreign exchange charge £0 | Monthly Management Fee £0 | Chargeback Processing £0 | Card Replacement Fee (where card is lost, stolen, misappropriated, subjected to unauthorised use) £0 + up to £5 postal delivery charge | Telephone support by Customer Service £0

Limits

Max. Annual Spend (per card) €50,000

Max. Number of POS of 30 per day

Max. Value of POS transactions of €5,000 per day

Max. Number of ATM Withdrawals of 10 per day

Max. Value of ATM Withdrawals of €250 per dayLimity na směnu měn.

Exchanges between currency accounts are free up to £6000 per calendar month. Exchanges above this limit will incur an additional 1% fee for the remainder of the month.


Kurzy nemůžu sloužit, na účtu nejsou peníze, krom toho vzhledem k tomu, že jsou aktuálně k dispozici dvě měny (EUR/GBP), tak to nedává moc možností využití.

Karty

Virtuální Mastercard karta - s ukrajinsky se tvářícím BINem (zkoušeno na třech různých webech), v aplikaci lze vygenerovat ke kartě nový CVC, nastavovat lze limity, vypnout platby v zahraničí a online platby. Po ověření účtu lze zprovoznit v aplikaci okamžitě.

Screenshot_sync_BIN.png


Fyzická karta Mastercard - Design opravdu unikátní, bez podpisového proužku, bez CVC kódu - zobrazit lze v aplikaci, neviditelný magnetický proužek, ani čip podle fotek vidět není. Limit pro bezkontaktní platby £45/€50, při páté platbě bez PINu za sebou vyžadován PIN. Kartu nemám, fotka je z jejich Twitteru.

Sync fyzická karta.jpg


Slibují doručení během 5-10 pracovních dní (možno poslat i jinam než na adresu bydliště). Karty prý posílají dvě, jednu se jménem a druhou bez. Tu bez jména můžete někomu věnovat, když si vytvoří vlastní účet, tak si ji k němu zaregistruje a může ji hned používat.

Jak je to s měnami při používání karty:

V zásadě ve stylu Revolutu, použije se účet v dané měně, pokud je k dispozici, pokud není, použije se výchozí účet (aktuálně pro nás EUR).

How much will I be charged if I spend in a foreign country?

sync. has no hidden fees when using your currency account in foreign countries. For example, if you have a sync. AUD account with sufficient funds, while spending in Australia, the funds will be automatically debited from the AUD currency account. In case your AUD account does not have sufficient funds, the payment will be made by debiting your default account.


Can I use my sync. card in countries whose currencies sync. does not support?

You can use your sync. card in countries whose currency is not yet available with sync. The funds will be debited from your default currency account, for the UK it would be your GBP account and for Europe, it's your EUR account.


Tak asi zatím vše, co jsem stíhnul zjistit/vyzkoušet. Třeba to využijou aspoň sběratelé platebních karet. :mrgreen:
Naposledy upravil Lol Phirae dne 6. 8. 2020 12:31, celkově upraveno 2
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 6. 8. 2020 11:45

taky mám založeno a požádáno o kartu. Už jsem vyzkoušel přidání virtuální karty do curve a dobití revolutu, vše OK
jenda_s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 6. 8. 2020 12:17

Asi založím. Vypadá to, že to nemá minusy, kvůli kterým byl pro mě Revolut nepoužitelný (vysoké poplatky za větší výběry, za směnu THB...). 2 výběry měsíčně (pokud to nebude omezené nějakou nízkou částkou 6 tis. liber limit na směnu mi stačí.

Vidím tam jen 2 sporné momenty: 1) je to vázané na Británii, takže je otázka, jak to bude fungoval v příštím roce; 2) všechno to visí na směnných kurzech - podle podmínek je mohou kdykoli okamžitě změnit, chybí pevná pravidla, ve všem odkazují na appku v mobilu. Tj. bude potřeba to pořádně kontrolovat a počítal bych s tím, že to po nalákání dostatečného počtu lidí zmrví (tak za rok dva).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod honza_krizek 6. 8. 2020 13:16

Má každý rozdílné číslo gbp účtu nebo je to společné číslo a je nutno zadávat referenci při posílání peněz na něj?
honza_krizek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jenda_s 6. 8. 2020 13:28

vypadá to na vlastní číslo účtu
jenda_s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 8. 2020 15:48

Napsali mi WE WERE UNABLE TO VERIFY YOUR IDENTITY, napsal jsem Supportu, zatím vůbec nic.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 6. 8. 2020 16:42

To samý. Uvidíme, v čem je problém.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 6. 8. 2020 17:07

měl jsem stejný problém. Mají chybu v appce, když se identifikuješ občankou, nafotí to jen první stranu a bez druhé identifikaci neprovedou.

Když ale uděláš identifikaci na pas, vše projde OK. I když je na té jedné stránce v pase skoro to samé, jako na přední straně občanky. To nepochopíš, ale u mě prošla identifikace na pas...
jenda_s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 8. 2020 18:02

Aha, zajímavé, zkusím.

-- 6. 8. 2020 19:17 --

Tam mi to prošlo na řidičák. Na tu občanku 3x za sebou ne.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 6. 8. 2020 20:14

"Max. Value of ATM Withdrawals of €250 per day"
Tak to je pro mě dost málo.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 7. 8. 2020 09:11

Tak jsem to zkusil s pasem a OK. Prošlo to, už jsem si objednal i kartu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 7. 8. 2020 09:38

Ty chybu s ověřováním občanky (potvrzuji) už jsem viděl někde jinde, používali taky technologii biometrického ověřování od té stejné firmy (ta selfie v oválu). Takže to jde spíš asi za dodavatelem, každopádně delší dobu nevyřešeno.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 7. 8. 2020 09:54

Jinak pozitivní bylo, že mi včera skoro obratem odpověděli z podpory. Chtěli nějaké údaje, aby to vyřešili, ale klíčová byla si informace, že appka pro Android mám být ve verzi 1.1.1, zatímco mně se nainstalovala 1.1.0 a aktualizace na novější se nezobrazuje. Možná je to tedy spíš problém Google Play. Uvidíme, každopádně aspoň ze začátku se myslím budou snažit se smekat. Zatím bez dalších měn je to spíš demo.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 7. 8. 2020 10:03

xls píše:ale klíčová byla si informace, že appka pro Android mám být ve verzi 1.1.1, zatímco mně se nainstalovala 1.1.0 a aktualizace na novější se nezobrazuje. Možná je to tedy spíš problém Google Play.


No, taky mám 1.1.0 - smazat a nainstalovat znova? Není s tím nějaký dodatečný voser? Jinak teda problém aktuálně žádný nemám.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 7. 8. 2020 12:42

Jiná verze než 1.1.0 k dispozici nebyla. Taky se mě ptali na 1.1.1.
Lafayette16
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků