Crypto.com

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 3. 2021 11:53

V ČSOB (u standardního účtu) na směny nad 1000 EUR lze zavoláním na dealing dostat lepší kurz než jejich standardní, ovšem kurzu Revolutu, MMB Směnárny, Roklenu ... se to moc neblíží. Pokud si dobře pamatuji, vycházelo to na přirážku cca 0,6-0,8 % ke středu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod George_76 10. 3. 2021 12:39

jj uz jsem si to overoval u svy premium bankerky, ta mi dokonce napsala, ze ten dealing je az od 5tis. euro, takze to je pase :)
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 3. 2021 14:47

Jo, to je možný, my už v "práci" pár let měníme přes Roklen, takže jsme to déle nepoužili. Dříve to taky měli normálně uvedeno na webu u kurzovních lístků, teď jsem to tam nenašel.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 3. 2021 15:45

George_76 píše:Jeste jsem zjistil ze muzu mit v ramci premium konta CSOB taky i devizovy ucet EUR kompletne zdarma vcetne vsech transakci, ale to by asi nebylo reseni, pokud by tam byl zasadne rozdilny kurz, ktery nevim kde uplne zjistit.

ČSOB ale nic takového nenabízí - v rámci služby ČSOB Premium umožňuje vedení jednoho cizoměnového účtu bez poplatku, ale všechny transakce se řídí standardní sazebníkem, tzn. v případě regulovaných SEPA plateb je sazba jako u tuzemských plateb u běžného účtu mimo balíčku á 5 Kč. Navíc k tomu cizoměnovému účtu nelze získat debetku bez poplatku, která obsahuje i výběry ze všech bankomatů v ceně (to má pouze ta Visa Infinite vydávaná ke korunovému Premium kontu a ta není multiměnová jako u některých jiných bank). Takový účet je nepoužitelný (s ohledem na to, že konkurence to má skutečně bez poplatku)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod George_76 10. 3. 2021 18:14

Vzhledem k tomu ze tady resim jediny ucel toho uctu pro prevod prostredku CZK-EUR a poslani do Crypto uctu tak me zadna karta k tomu uctu nezajima. Kazdopadne s tema SEPA je to zvlastni, v seznamu poplatku jsou, kazdopadne uz jsem ji z premium konta delal a tech 5kc jsem sice zaplatil ale pak se mi vratily, tak nevim :) Jinak je to ale uz bezpredmetne protoze diky nevyhodnemu kurzu to nema smysl resit.
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod George_76 10. 3. 2021 19:32

George_76 píše:
karvinier píše:Georgi, Moneta má směnárnu, která nabízí asi nejvýhodnější kurzy na bankovním trhu u nás.. Kdysi chodili lidi v Praze měnit do Kaprovky nebo Růžovky eura za dobrý vip kurz apod. Ale už nemusí, protože Moneta má lepší kurz. Jsi doma v pyžamu a u kafe si koupíš výhodně eura ke které máš kartu a to zdarma..
Musíš ale měnit v IB ne smartBance, která má horší kurz.. A kurz nad zhruba 1000 eur je taky horší. Jinak samé výhody. Ale čísla hovoří za vše, můžeš sem hodit kolik ti teď po ránu nabídnou za směnu 100 EUR..
Revolut - 26,188
Moneta- 26,1924
Exchange Kaprovka VIP kurz - 26,40..

Takže když si vyplýtváš u Revolutu svých 25t nebo kolik máš limit je Moneta velice dobrá náhrada.. Ale promiň pokud ti chceme radit, sám víš co je nejlepší..


Jasne ja to beru, relevantni rady jsou vzdy vitany ;) Ja jen vychazel z kurzu ktery maji na kalkulacce na webu, pokud tento kurz v IB MMB je neverejny a nelze jej nikde jinde zjistit tak v pohode beru, ze to tak asi bude. jen resim jestli mi stoji za to vytvaret si dalsi ucet u dalsi banky jen pro jeden jediny ucel prevodu CZK na EUR nad 25 tis. to je asi jedine dilema ktere mam :)

Jeste jsem zjistil ze muzu mit v ramci premium konta CSOB taky i devizovy ucet EUR kompletne zdarma vcetne vsech transakci, ale to by asi nebylo reseni, pokud by tam byl zasadne rozdilny kurz, ktery nevim kde uplne zjistit.


Tak jsem si rekl ze to zkusim a ucet ve MMB jsem si zalozil, behem pulhodky vsechno hotovo, takze ok, a pak jsem zjistil ze smenarna je funkcni jen ve stare verzi IB coz vypada dost divne, ale ok, a jen od 8 do 17 v pracovni dny :D no tak dobra, mensi mouchy to ma ale uvidime, zkusim tedy zitra :)
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 11. 3. 2021 02:34

Dej si pak pozor na vysi castky, dobre kurzy jsou jen do cca 25000 Kc (pod 1000 Euro). Vyssi obnos proste musis smenit na vickrat.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod karvinier 11. 3. 2021 08:02

Georgi, každý investor by měl využít, když pár klikama může ušetřit. Nikam nemusíš chodit, je to zdarma atd. Udělal jsi dobře, protože ten EUR účet je zatím opravdu dost využitelný klidně i pro praktickou část života, když potřebuješ někde platit valutama a kurz je výhodný. Já mám např. i USD účet a např. na e-toro posílám USD kartou.. Proč někde ztrácet na konverzi..
karvinier
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 11. 3. 2021 10:21

George_76 píše:Vzhledem k tomu ze tady resim jediny ucel toho uctu pro prevod prostredku CZK-EUR a poslani do Crypto uctu tak me zadna karta k tomu uctu nezajima. Kazdopadne s tema SEPA je to zvlastni, v seznamu poplatku jsou, kazdopadne uz jsem ji z premium konta delal a tech 5kc jsem sice zaplatil ale pak se mi vratily, tak nevim :) Jinak je to ale uz bezpredmetne protoze diky nevyhodnemu kurzu to nema smysl resit.

do crypto.com účtu to můžeš vkládat moneta kartou k eurovému účtu a máš to tam okamžitě i o víkendu (pokud už teda eura máš v monetě připravená - směnárna funguje jen v pracovní dny a v pracovní době)

nemusíš teda ani čekat na pomalejší sepa platbu
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod karvinier 11. 3. 2021 10:51

To je sice pravda, ale je potřeba rozlišovat fiat wallet, které nenabiješ kartou, ale jen SEPA platbou, krom prodeje krypta samozřejmě a kartovým účtem, kde lze udělat právě výše zmíněny top up EUR kartou..
karvinier
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_76 11. 3. 2021 11:03

karvinier píše:Georgi, každý investor by měl využít, když pár klikama může ušetřit. Nikam nemusíš chodit, je to zdarma atd. Udělal jsi dobře, protože ten EUR účet je zatím opravdu dost využitelný klidně i pro praktickou část života, když potřebuješ někde platit valutama a kurz je výhodný. Já mám např. i USD účet a např. na e-toro posílám USD kartou.. Proč někde ztrácet na konverzi..


Předpokládám, že ted mluvis o tom kdyz clovek potrebuje nekde platit cash v Euro pripadne USD, protoze jinak vsechny platby v obchodech a na internetu ted jedu pres kombinaci Curve/Crypto Card, a Curve jsem vlaste pouzival i před tím v kombinaci s CZ kartou. Platby kartou z tohoto Euro uctu tedy vubec nevyuziju.

-- 11. 3. 2021 12:09 --

karvinier píše:To je sice pravda, ale je potřeba rozlišovat fiat wallet, které nenabiješ kartou, ale jen SEPA platbou, krom prodeje krypta samozřejmě a kartovým účtem, kde lze udělat právě výše zmíněny top up EUR kartou..


to je jasny, topup karty lze kartou a topup fiat SEPA. do 25 tis oboji z Revolut (tak jak to delam ted) nad 25tis MMB
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Amazing Grace 12. 3. 2021 18:42

Eurový účet v MMB kvůli využítí směnárny je stejných parametrů na fyzickou osobu a k podnikatelskému účtu? Prosím ví někdo?
Amazing Grace
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 19. 3. 2021 19:08

Nevíte jaký je limit pro platby kartou bez poplatku za konverzi měn? (platím v Kč, na kartě mám €).
Kdysi jsem někde četl, že do $4000/měsíc je to bez poplatku (za kurz Visa) a nad tuto hodnotu za 0,5% poplatek. Teď to ale nikde nemohu najít.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 19. 3. 2021 19:25

Klikni na kartu, detail karty vpravo nahoře a Full card details.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 19. 3. 2021 22:13

Díky! Tam mě to hledat nenapadlo.

Takže potvrzuji, že limit je €4000 / měsíc. (Ruby)
A zároveň i, že to opravdu hlídají a je to účtováno za poměrnou částku. Tj. při 1 platbě za €5000 to tento poplatek naúčtuje jen z té části €1000.
Naposledy upravil Prologer dne 19. 3. 2021 22:53, celkově upraveno 1
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků