Jak poslat 33 CHF do Švýcarska

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2020 12:19

Obrátil se na mne kamarád se žádostí o odeslání 33 CHF do Švýcarska, ať hledám, jak hledám, nenacházím žádné nákladově rozumné řešení. Příjemce musí obdržet celou částku, tj. v případě převodu příchází do úvahy jen OUR platba a náklady na ní jsou téměř ekvivalentní posílané částce.

Zatím jsem nejrozumnější vymyslel dát peníze do obálky a poslat poštou, ale je to na dlouho.

Zjišťuji, jestli příjemce je členem nějakých systémů s okamžitým převodem - PayPal, Revolut, Bitcoin - ale předběžně předpokládám, že ne.

Nějaký nápad?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod retron 5. 11. 2020 12:48

Revolutem nelze zaslat CHF na účet? Transferwise, Paysend?
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 5. 11. 2020 12:51

určo jde, ale bez poplatku to IMHO nebude (tedy nemá-li Šv. účet jako domácí)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 5. 11. 2020 12:52

Teda nevim, za odeslání 33 CHF (recipient gets exactly) po mně chce Transferwise poplatek 16.32 CZK (fast transfer) nebo 12.30 CZK (low cost). Celkem 840,85 CZK. Už to s tím vrtáním kolen teda dost přeháníte, vopravdu nechápu????
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 5. 11. 2020 13:05

s tím souhlasím
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2020 13:08

retron píše:Revolutem nelze zaslat CHF na účet? Transferwise, Paysend?

No jo, já pořád přemýšlel jako převod Revolut-Revolut, ale nenapadlo mě, že vlastně můžu z Revolutu poslat přímo CHF na bankovní účet, otázkou je, jestli je to posíláno jako vnitrostátní platba, pak by to bylo řešení. Nějaký tip, jak to zjistit?

-- 5. 11. 2020 13:09 --

Lol Phirae píše:Teda nevim, za odeslání 33 CHF (recipient gets exactly) po mně chce Transferwise poplatek 16.32 CZK (fast transfer) nebo 12.30 CZK (low cost). Celkem 840,85 CZK. Už to s tím vrtáním kolen teda dost přeháníte, vopravdu nechápu????

Jak je to posíláno? Jako vnitrostátní nebo jako SHA (to by nešlo, nechceme aby příjemce platit poplatek za příchozí zahraniční platbu)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 5. 11. 2020 13:14

To je asi tvoje zbytečná starost, jak si to tam Tranferwise dopraví, prostě příjemce dostane 33CHF.

https://transferwise.com/help/articles/ ... ct-amounts
https://transferwise.com/help/articles/ ... 8393e3c4a2
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 5. 11. 2020 15:05

tak Revolut chodí k nám vnitrostátně ze Spořky a Transferwise z RB bez poplatků, předpokládám, že to bude obdobně
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 11. 2020 20:15

A co PayPal bez směny (vše v CHF), ten by se nedal použít?
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 11. 2020 20:26

Ten TW je ideální. Není to sice zadarmo, ale nějaký procento při menších částkách je zanedbatelný. Je to rychlé a adresát dostane přesnou částku. Používám pro drobné platby skoro po celém světě.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 11. 2020 05:57

Díky všem, ozval se mi (jiný) kamarád, který má účet ve Švýcarsku, tak ho využiji, ten TW si aspoň do příště prozkoumám, zatím jsem se mu vyhýbal.

Drum: protistrana PayPal nemá
PatrikChrz
Administrátor