Bankovní identita ~ DIGITÁLNÍ OP

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hgfdsa 27. 1. 2021 15:05

Já tam vidím tohle:
Obrázek
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 1. 2021 16:16

další bude Komerčka
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 27. 1. 2021 20:57

Já většinu věcí stejně musím dělat všechno v počítači. FormStudio ani Účto se mi na telefonu prostě neotevře.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pan Jan 27. 1. 2021 21:26

hgfdsa píše:Už to umí i jiné banky než ČSOB a ČS? Popř. jsou nějaké odhady, kdy to budou umět?

Další banky nabírají zpoždění, přinejmenším KB a Air Bank původně počítaly se spuštěním hned od začátku roku. Aktuální stav: KB teprve spouští testování, až za měsíc ostrý provoz. Air Bank ještě čeká na licenci, stejně jako Moneta. Podrobnosti ze včerejška: https://www.penize.cz/osobni-ucty/42398 ... z-za-mesic
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 27. 1. 2021 21:47

S474N píše:Ano, vidi ze se prihlasujes do NIA/eIdentita :mrgreen:

Takže banka vidí, že se přihlašuju do NIA, ale už neuvidí, že se přihlašuju do eshopů, online systémů, vládních aplikací atd? Neuvidí konkrétní URL? Nemůžou mě sledovat ani přes cookies jako to dělá Facebook napříč internetem skrz tzv. stínový účet?

-- 27. 1. 2021 21:11 --

Ta bezpečnost je stejně nejasná, když se do vládních webů můžete přihlásit 15 způsoby. Stačí, když hacker napadne jeden jediný a ovládne váš život. Třeba já jsem nucen mít účet u České spořitelny, ač nechci, kvůli hypotéce (musím splácet z účtu). ČS zřídila identity povinně všem. Jde to zablokovat přes IB, ale pokud se nedejbože stane, že se někdo nějak dostane do IB, tak si identitu znovuaktivuje a může se vesele přihlašovat mojí identitou, kam chce. Mně se tohle teda nelíbí.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 28. 1. 2021 04:09

Otázka je, co by tím získal. :D Víc získá v té bance.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LXIDCX 28. 1. 2021 11:46

Tak jsem zkoušel podat daňové přiznání (silniční daň). Do "Daňového portálu Finanční správy" jsem se přes NIA úspěšně příhlásil, ale stejně mi to bylo prd platný, protože to daňovko to chtělo podepsat datovou schránkou, kterou nemám a nechci.

Takže je to k ničemu, nebo dělám něco blbě a nevím co.
LXIDCX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yndezit 28. 1. 2021 12:21

Tak zatím to je k ničemu, určitě s tím nejde obejít datové schránky ve vztahu k daňovému přiznání.
yndezit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 28. 1. 2021 12:42

Ale můžeš si teď tu DS založit online.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yndezit 28. 1. 2021 13:26

Jestli projde ten paskvil co chystá vnitro, tak ti ji založej sami aniž bys chtěl.
yndezit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 28. 1. 2021 15:38

LXIDCX: Prosím o konkrétnější report. Jakým prostředkem ses přihlásil do NIA? Neměl bys screeny toho co ti daňový portál psal?

Protože dle daňového řádu by to jít mělo. Já bych se případně obrátil na pana Fojtíka - ředitele sekce metodiky a výkonu daní na Generálním finančním ředitelství.

Díky.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod qwertz375 18. 2. 2021 14:26

Rop píše:Neměl bys screeny toho co ti daňový portál psal?

Přestože je uživatel přihlášen do EPO pomocí NIA, při pokusu o "odeslání písemnosti" systém nabízí jen možnost "nepodepsat", "podepsat přihlášením do datové schránky" a "podepsat pomocí ePodpis s kvalifikovaným certifikátem". Celá tahle sranda tak ve výsledku slouží jen k předvyplnění jména a adresy při vyplňování webového formuláře.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 18. 2. 2021 16:15

Dnes vysel jeste 1 clanek k tomuto ...

EDIT: smazano, byl to ten stejny.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 2. 2021 07:18

@qwertz375, Rop a další:
ANO, tak to je správně, že stávající EPO odeslání písemnosti přes NIA neumí, jste mírně napřed a nesledujete média, například po tiskové konferenci Schillerové. Je třeba počkat na ten nový portál - "starý", tedy současný systém EPO (dostupný třeba přímo přes web daneelektronicky.cz) existuje mnoho let, dávno před nějakou bankovní identitou. Sám ho pro odeslání+podpis přiznání používám řadu let s podpisem datovou schránkou a na tomto (možnosti podpisu co @qwertz375 uvádí) se v EPO pro tento web nic nemění a měnit snad ani nebude.
Odeslání přes autorizaci NIA, tedy to co čekáte, bude umět až nový portál mojedane.cz, který bude vlastně modernější aktualizací (spíš jen redesignem) toho EPO s tím, že podpis přes bankovní identitu tam už možný bude. Portál je nyní testován vybranou skupinou dobrovolníků, pro širokou veřejnost má být s velkou slávou spuštěn už v neděli 28.2., tedy i letošní přiznání DPFO se přes něj dá v klidu stihnout, pokud bude spolehlivě běžet :)
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka