Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 6. 2021 16:01

A co to ve vztahu k tomuto řeší? Nic. Stát si jen usnadňuje život na úkor ostatních.
Horší časy nastanou, až se přes tenhle systém zpřístupní některé služby exkluzivně. Katastr je první vlaštovkou.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 5. 6. 2021 23:49

Snadné ověření přes Bank ID startuje u prvních firem
https://www.penize.cz/nakupy/426847-sna ... nich-firem

...
Ověření prostřednictvím Bank ID už spustily první firmy. Jde o finanční společnosti Hyponamíru.cz a Wood&Company, pojišťovnu Simplea, portál Power Exchange či společnost Digital Solutions
...
Další firmy, mezi nimi i dvě největší banky, budou následovat během června. „Půjde například o Českou spořitelnu, ČSOB, Pražskou plynárenskou, Sazku či poradenskou společnost Golem Finance. Posléze se přidají i Generali Česká pojišťovna a Kooperativa,“
...
Do konce letošního roku se počet firem, které ve svých službách budou Bank ID v Česku využívat, výrazně navýší. Podle Miroslava Lukeše, poradce společnosti Bankovní identita pro obchod a strategii, to bude padesát až stovka firem.
...
Zájem projevily banky a pojišťovny, mobilní operátoři, dodavatelé energií, ale také technologické firmy, dopravci nebo společnosti z oblasti školství, médií, kultury a medicíny.
...
Využívat ji zatím mohou klienti pěti bank: Air Bank, České spořitelny, ČSOB, Komerční banky a Monety. Dalších pět – Equa, Fio, mBank, Raiffeisenbank a UniCredit – se má ke službě připojit v průběhu třetího a čtvrtého čtvrtletí letošního roku.
...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 6. 6. 2021 06:16

Předně daňoví poradci pomocí bank ID chtějí:
a) dělat identifikaci klienta dle AML zákona,
b) podepisovat smlouvy.

To jsou poslední dvě činnosti, kdy jsem potřeboval vidět klienta fyzicky.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 17. 6. 2021 17:52

Přes MojeID je možnost připojení na systémy veřejné správy už i bez hardwarového klíče. Je to prostřednictvím aplikace MojeID klíč.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 17. 6. 2021 19:46

Úroveň jenom "značná", ne "vysoká". Takže třeba na zřízení majetkového účtu k nákupu státních dluhopisů to stačit nebude.

-- 17. 6. 2021 20:48 --

Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 17. 6. 2021 20:24

Tak s metodou přihlášení přes mobil nikdy nebude vysoká. S tím nikdo nepočítá.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maeth_u 19. 6. 2021 16:39

Podle informací z CZ NIC bude vysoká snad už brzy, myslím, že bude potřeba aktivovat v HW tokenu PIN. V současnosti je vysoká jen e-občanka a čipová karta 1.CA nebo od koho.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave_no 24. 6. 2021 21:36

Chtěl bych si založit datovou schránku skrz BI, ale nechce se mi nikde chodit. Bankovní účty jsem zakládal vesměs online, asi jen FIO osobně, ta zatím tuto možnost nenabízí. Mám dojem, že jsem zakládal osobně i AB, ta mi ale píše, že zatím skrz ně se přihlásit nemohu. Nemůže to být tím, že mám po letech novou občanku a oni nemají aktuální? V tom případě bych si nemohl založit BI online skrz žádnou banku ani jinak.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 25. 6. 2021 03:52

A co ti píše eidentita při pokusu o přihlášení přes bankovní identitu AirBank?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maeth_u 25. 6. 2021 05:43

ČSOB máš? To jsem zakládal online a BI jsem musel vypínat. Taktéž možná i ČS, ale tam jsem byl potom na pobočce podepisovat KK, takže tam nemohu posoudit.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qwepo753 26. 6. 2021 05:31

Jde založit DS přes Monetu?
qwepo753
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 26. 6. 2021 06:56

Návod: https://www.datoveschranky.info/-/zrize ... czechpoint

Stačí se přihlásít do eIdentity přes bankovní identitu.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 26. 6. 2021 11:03

Rop píše:A co ti píše eidentita při pokusu o přihlášení přes bankovní identitu AirBank?

Píše to:

"Službu pro naše klienty spouštíme postupně. Je možné, že váš účet jsme buď ještě nestihli zaregistrovat v Národním bodu pro identifikaci a autentizaci nebo se nám ho vůbec zaregistrovat nepodařilo.

Službu vám totiž můžeme poskytnout pouze, pokud jste přímým vlastníkem účtu, tedy účet u nás vedeme na vaše jméno, máme od vás aktuální doklad totožnosti vydaný úřadem v České republice a alespoň jednou jsme se viděli tváří v tvář.

Jestli některou z těchto podmínek nesplňujete, stavte se na kterékoliv naší pobočce a společně se to pokusíme vyřešit. Určitě si ale s sebou nezapomeňte vzít doklad totožnosti."


Jasně, řeší to osobní návštěva, ale pokud platí uvedené podmínky výše, pak to online bez DS založí asi málokdo - kdo chodí do banky zakládat účty osobně a hlásit novou očanku?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas1107 26. 6. 2021 12:07

Tu osobní návštěvu nechápu, protože např. ČSOB účet založený minulý měsíc online a BI funguje úplně normálně, ale u AB mi tvrdí, že mě musí ověřit na pobočce jinak by porušily daný zákon. Tohle chování hodně podkopalo moji důvěru v BI.
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 26. 6. 2021 13:45

Já nevím co se divíte. Pokud nesplňujete požadavky zákona - tedy identifikaci dle AML zákona, tak prostě eIdentita fungovat nebude.

dave_no: nechodíš s novou občankou do banky? No abyses nedivil, protože pokud u tebe dle AML zákona nebudou mít aktuální identifikační údaje (což je mimo jiné číslo občanského průkazu, vydávající úřad a datum platnosti občanky), tak ti ten účet mohou zrušit. Šrouby přitahují a bankám to za to riziko nestojí.
Jinak samozřejmě je možnost dálkově založit účet, je na to postup a ten pro zřízení bankovní indenity stačí. Ale pokud máš v bance evidován neplatný doklad totožnosti, tak to prostě nepůjde.

lukas1107: jak jsi zakládal účet u ČSOB?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků