Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zedna1 14. 11. 2021 13:08

10.11.2021
Air Bank rozšiřuje identitu o ověření vůči firmám
https://www.penize.cz/osobni-ucty/43011 ... uci-firmam

Klienti Air Bank mohou nově využívat bankovní identitu také pro online ověření vůči komerčním společnostem – typicky poskytovatelů energií, pojišťovnám nebo třeba i centrálnímu depozitáři cenných papírů.
...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HankaDu 27. 1. 2022 12:59

Které banky letos spustí bankovní identitu. Uvnitř článku je i graf. https://www.penize.cz/osobni-ucty/43187 ... dny-podpis
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 27. 1. 2022 15:11

Dnes jsem shodou okolností zjišťoval, jak je s bankovní identitou u Fio, kterou měli spustit k 17.1. Takže prý neoficiálně 1. kvartál.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Dandík 29. 1. 2022 19:00

Fio ji měla spustit už v loňském prvním pololetí :) https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... ne-ta-vase
Dandík
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swenak 2. 3. 2022 05:35

Nevíte, jestli je možné se přes identitu občana hlásit do DS pro PFO? Na portálu občana mám tuto DS přidanou, ale pokud se hlásím do DS přes identitu, tak je mi nabídnuta pouze DS pro FO. Pokud se do DS pro PFO přihlásím jménem a heslem, nemám možnost zapnout (neaktivní volba) přihlašování přes identitu tak, jak to mám v DS pro FO. Dík.
swenak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjrr 2. 3. 2022 07:22

Zkus si v DS PFO pŕidat jako uživatele či administrádora sebe, tedy svoji DS FO. Ale nevím, zda to pomůže?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 2. 3. 2022 07:36

Já se přes identitu občana dostanu i do datové schránky PFO.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 2. 3. 2022 07:40

Ty máš 3 DS né? Do všech tří najednou?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 2. 3. 2022 09:28

Při přihlášení do datové schránky přes Identitu občana mi to nabídne všechny datové schránky, do kterých mám přístup. Asi to bude tím, že jsem ve všech datových schránkách to povolil. A mám taky Mobilní klíč eGovrnmentu. Ale používám to jen v sebeobraně. Používám samozřejmě obslužný software.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 2. 3. 2022 23:33

Tak už mi to jde, musel jsem ale nejdříve v přístupech přes identitu povolit globálně pro celou schránku přihlašování přes identitu všem uži vatelům. Pak už byla aktivní i volba pro mně jako uživatele. Nicméně, pokud jsem si zapnul přístup pro sebe a pak vypnul povolení všem pro schránku, tak sice volba pro mně jako uživatele zůstala zatrhnuta, ale neaktivní, tak se mi v portálu tato DS neobjevila. Nechci riskovat a tak nebudu zkoušet situaci, kdy si zakážu jméno/heslo a pak bych zase vypnul volbu přihlášení všem uživatelům, aby se nestalo, že se tam pak nedostanu.
swenak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjrr 3. 3. 2022 07:11

Mně se zdá přihlašování přes login a heslo nejlepší, nejjednodušší. I když mám aktivován i ten USB klíč s mojeID, nepoužívám to, leží někde v šuplíku.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 3. 2022 08:53

Jo, ale počítám, že se blíží čas, kdy nám to zrušej. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod swenak 3. 3. 2022 09:07

Souhlasím, je to nejjednodušší, ale zase pravdou je, že taky nejmíň bezpečné. Zkouším teď přejít právě na mojeID + app v iPhonu a FaceID.
swenak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 9. 3. 2022 12:47

Může mi někdo poradit jak získám přihlašovací údaje přes login a heslo, když jsem si datovku zřídil přes bankovní identitu? Potřebuji ideálně zvláštní alias pro účetní. díky
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 9. 3. 2022 13:39

Nastavení -> Uživatelé -> Nový uživatel

Prostě ji zřídíš její vlastní přístup.
Svoje přístupové údaje jí proboha (a u toho klečím na kolenou) nedávej.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků