Vivid - neměcká online banka s cashbacky (10% lidl, 17% shel

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 11. 2021 19:21

Já bych řekl, že tohle už je poněkud absurdně překombinovaná konstrukce. Albert nemá se Sparem nic společného.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod soundman73 23. 11. 2021 13:58

Aktuálně mám např 8% Billa, 8% Ikea, 25% Starbucks a další. Ale tyhle tři určitě využiju.
A před dvěma dny umožnili uživatelům z ČR nákup crypto a akcií.
soundman73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 24. 11. 2021 12:22

zase je tam i Lidl, ikdyž teď jen 6% ... bacha na starbucks, asi mají špatně terminály a nepozná to, ale s vyfocenou účtenkou to po "reklamaci" doúčtují
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pivinecek 29. 1. 2022 13:16

ahoj, dneska se mě objevil v klasických Rewards odměnách Lidl 15 %. Máte někdo vyšší nebo jiný obchod s potravinama? A v SUPER DEAL mám LIDL 16 %. Mám bohužel Super Deal zamčený. Nemá někdo zkušenost, zda by se to sčítalo? Tzn. zda by byl cash back 31 %?
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 29. 1. 2022 15:05

Jaké teď běží nejlepší odměny za registraci? Našel jsem odkazy na tyto 2 varianty, jsou i nějaké další?

A
Welcome bonus €10
Cashback up to €100

B
Welcome bonus €20
Cashback up to €50
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pivinecek 29. 1. 2022 15:25

Ja mam tu variantu A. Pokud mas zajem, tak se ozvi
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 29. 1. 2022 17:26

Dík, zatím to zkoumám... 80€ z toho možného 100€ cashbacku je potřeba využít nejlépe první měsíc, protože Vivid Prime je zdarma jen na ten jeden měsíc a Vivid Standard (na který bych přešel další měsíc) má limit cashbacku 20€ / měsíc, že? To znamená utratit první měsíc 20kkč při 10% cashbacku nebo 33kkč při 6% / 65 litrů při 3%. To nevím jestli v těch dvou obchodech (nebo kolik jich jde u nás reálně smysluplně využít) + kafe ve Starbucks které tu ani nemám za měsíc utratím... hmm. Jaká že je teď běžná nabídka typu Lidl/Kaufland/Billa?

Kovová karta je zdarma když dobiju 200€. Můžu si je pak hned bezplatně poslat třeba na Revolut nebo je to proti podmínkám a doúčtují 10€ poplatek za zaslání karty? Po přechodu na Vivid Standard by měla karta bezplatně zůstat.

Podmínky pro získání bonusu a cashbacku lze plnit přes Curve? Jinak by to kazil kurz za směnu EUR na CZK. Nebo jde platit skrz Vivid z jiné karty, např. propojit Revolut kartu?

Dřív byl Prime na 3 měsíce zdarma, teď už jen na jeden, tak se to trochu komplikuje.

Případně mi zašlete nabídky kdo by se chtěl podělit o část svojí odměny do SZ, projdu to pak a třeba něco vyberu, díky :)
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pivinecek 29. 1. 2022 17:35

ty si nabijes na Vivid card eura, třeba kombinací Curve + KK mbank, takže pak už máš Eura na Vivid kartě. Mám Vivid kartu pouze virtuální přidanou v Curve, plast jsem si neobjednával.
Teď mám do 1.2. v Super deal: Bauhaus 10%, Lidl 16%, Microsoft 25%, KIK 10 %, Mcdonald 15% - jinak tam nyní nic použitelného není. Byl tam začátkem roku Adidas, Nike, Billa, Kaufland.
Tak snad od 2.2.2022 se pochlapí.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 29. 1. 2022 17:43

Jo eura tam dostanu (sice ve free tarifu kartou pak jen 200€ měsíčně ale bankovní převod by měl jít bez tohoto limitu), jenže platit v obchodech budu u nás v CZK a tam by docházelo opět ke konverzi.
Super Deal / 16% Lidl platí pro všechny stejně nebo má každý jinou nabídku podle své (ne)aktivity - viz třeba zmíněných 50%? Má v Super Deals někdo i méně než 16% Lidl nebo ho tam třeba vůbec nemá?

Jinak někdo se tu ptal (a jo, ty :-)) ) jestli jde cashback kombinovat, tak sem hodím co jsem četl při procházení podmínek:
It should be pointed out that Super Deals and Standard/Prime cashback can’t be combined. We will still apply the higher percentage of cashback (either Super Deals or Standard/Prime) to your purchase so you’ll get the most of it.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pivinecek 29. 1. 2022 17:51

Super Deal by měla být pro všechny stejná jak co nabídek tak do výše slevy. Klasické REWARDS se ovšem liší jak co do nabídek tak do procentuální slevy. Mění se to po částech, nevymění všechno najednou. Zhruba 3x měsíčně je změna nabídek.

Té kombinace je škoda :) to už by byla top sleva 31 % v Lidlu.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 29. 1. 2022 18:52

Pro zajímavost, kolik vyjde konverze EUR-CZK u karetních transakcí, počítejte směnný kurz VISA + poplatek 0,5 až 1% podle denní doby. Alternativně je možné převést EUR na CZK v rámci aplikace, částka se pak účtuje v CZK - v tom případě je směnný kurz ECB + poplatek 0,5 až 1% podle denní doby.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 29. 1. 2022 19:15

mam dneska dva nákupy v Lidlu, první 267,80 kč za 11,03 EUR a druhý 207,70 Kč za 8,55 EUR. Obě dvě transakce jsou ve stavu Pending a placeno rovnou z eurové složky na Vivid kartě.

-- 29. 1. 2022 19:23 --

a když se dívám na směnu přímo ve VIVID z EUR na CZK tak je v 19:23 hod kurz 24,2307
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 29. 1. 2022 23:41

Revolut by teď dal za prodej 1 eura korun 24,47 ale protože je víkend, tak si ještě odečte 0,24 Kč za poplatek a jsme taky na 24,23. O víkendu je tak možná jedno jestli platba proběhne z Vivid karty nebo přes Curve. Ve všední dny bude počítám výhodnější Curve (měla by myslím mít podobné kurzy jako Revolut).
Revolut i Vivid si o víkendu mají účtovat +1%. Ve všední dny je to Vivid +0,5% a Revolut +0%.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 30. 1. 2022 13:19

Nevíte jestli tento program ambassadora platí jen v Německu jak píše článek? Nebo máme nějakého i u nás? :) https://help.vivid.money/en/articles/55 ... -programme
Pokud ambassador pozve někoho z jiné země, dostane za něj taky dvojnásobnou odměnu?
What you need to do:

Invite at least 5 friends using your referral link
They need to make a purchase of at least €20 within the first 90 days

Ambassador’s programme benefits

Free Prime plan during your ambassador status.
Double the usual referral bonus amount! You will receive up to a €50 bonification for each invited friend.
€500 additional bonus* for every 20th invited friend since you obtained ambassador status. That being 5 friends to get this status and 15 friends after that to make a total of 20 invited friends.


-- 30. 1. 2022 13:23 --

Mimochodem za třetího pozvaného dostanete jednorázový bonus 60€ a toto by mělo platit i u nás (němci akorát dostanou místo 60€ rovnou 100€ bonus.
Invite your first friend. Once they spend €20 you get a €10 bonus
Invite your second friend. Once they spend €20 you get a €10 bonus
For your third invited friend who spends €20, you get a €10 bonus plus €60 on top!
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 3. 2. 2022 23:06

Tak účet skoro po týdnu od podání žádosti aktivní, což je teda velká bída, ale aspoň tím že se to protáhlo do dalšího měsíce ve kterém platí jiné podmínky, tak dostanu variantu odměny C a to:

Welcome bonus €20
Cashback up to €70

Což je fajn kompromis.

Bohužel ať se dívám jak se dívám, tak bez placeného Prime účtu je k dispozici jen cashback na booking.com, rentalcars.com a to je prosím vše - cashback zdarma tam jinak žádný není :-))

Zapnu tedy měsíční Prime trial kde je aktuálně v Super Deals 15% Billa, 8% Hornbach a 25% Intersport a pak ještě pár zahraničních obchodů, které určitě nevyužiju. Uvidíme, co přidají v budoucnu.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků