Banka s IB bez nutnosti SB.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 29. 1. 2021 11:30

Stále více bank nově vyžaduje potvrzování transakcí, převodů apod. v IB přes SB. Avšak vůbec nelze vyloučit v budoucnu různé problémy mobilních sítí, natož SW i HW SM apod., problém je už, když váš SM vypoví službu a jeho otisk je jako jediný uveden v systému banky.
Zajímá mě přehled bank, které nevyžadují a ani nebudou vyžadovat potvrzování přes SB, ale stačí např. jen SMS.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod yndezit 29. 1. 2021 11:45

Fio
Trinity
Creditas (asi, nevím jistě)
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jisy 29. 1. 2021 13:20

jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2021 13:45

Jde ti o účty, které lze ovládat bez chytrého mobilu, tedy k přihlášení a zadání transakcí stačí jako autorizace buď aplikace na počítači (například má Fio), nebo autorizační SMS (to mají všechny banky, u kterých mám účet), nebo chceš ty, kde můžeš platit kartou na Internetu bez nutnosti mít SB?

Zatím jsem zaregistroval, že se platba kartou bez SB neobejde od dubna u Air a od nevím kdy u Hello.

Z mých bank má ČS e-pin v IB, Sberbank ho poslala SMSkou, u ostatních mi chodí autorizační SMS, ale může se to časem změnit
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 1. 2021 14:11

Fio občas u přihlašování SMS požaduje.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2021 14:30

A nejde to celé napojit na tu autorizační aplikaci? Já ji nikdy neměl, tak nevím, co vše obsáhne.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 29. 1. 2021 19:20

Psal, že jim "stačí sms". Čili to chápu jako "bez SB".
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků