Retenční / neveřejné nabídky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod miro_cz 2. 2. 2021 11:23

Ahoj, máte někdo zkušenosti s vyjednáním si nějaké retenční nebo obecně neveřejné nabídky pro běžný účet? Mám na mysli typicky třeba vedení účtu se zlatou kartou zdarma apod. Jsou banky ochotné něco takového dělat, jako například mobilní operátoři, pod pohrůžkou změny banky, nebo to neřeší a nechají vás odejít?
miro_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 2. 2021 12:01

Podle mě je získání takového účtu tak jednoduché, že nemá smysl řešit to nějakou retenční nabídkou... Stačí si vybrat nějaký prémiový účet podle toho, co potřebuju a mohu nějak splnit, a je to.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miro_cz 2. 2. 2021 13:57

Moc nechápu vaši odpověď. Například vedení MůjÚčet GOLD v Komerční bance stojí měsíčně 169Kč a nemá žádné podmínky "co potřebuju a mohu nějak splnit", zkrátka za něj normálně platíte. Moje otázka je, zda banky dělají retenční nabídky, kdy jsou schopné dát třeba takový účet zdarma.
miro_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 2. 2. 2021 14:16

Chápu, že nechápeš :-) Tady se rozmohl takový nešvar,, že si někteří přeposíláním peněz vytváří potřebný obrat na účtu, aby splnili podmínky pro jeho vedení zdarma, typicky ČSOB Premium, KB Top nabídka a Erste Premier. Někteří jsou ještě tak blbí, že když jim banka ten účet vypoví, tak kolem sebe kopou a ženou to přes různé arbitry apod.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod miro_cz 2. 2. 2021 14:20

Aha tak to není zrovna ta cesta, kterou bych chtěl jít :)
miro_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 2. 2. 2021 14:57

Pominu situace, kdy dotyčný vytváří umělé obraty pro splnění podmínek prémiových účtů, to ať si každý řekne, zda mu vadí, nebo ne. Jsou, ale účty, kde to jde splnit i "normálním" chováním. Třeba mBank ti dá zdarma zlatou kartu s pojištěním při splnění plateb jakoukoliv kartou na tvé jméno 10 000 Kč měsíčně, což splnitelné je.

Co se týče retencí, tak i zde se psalo, že třeba Creditas obvolávala své klienty, kteří u ní zadali reklamaci kvůli porušení garance úročení spořícího účtu. Nebo i právě u KB ti dají ten gold účet, když se bankéřovi zalíbíš (při odchodu ke konkurenci, nebo za sjednání hypo/stavebka/pojištění,...) - nelze na to, ale spoléhat.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 2. 2021 17:18

Ano, souhlasím s tím, že takový nešvar se tady rozmohl a sám bych ho nerad podporoval. Už jenom v zájmu nás, kteří je plníme bez různých kliček. Ale měl jsem namysli přesně to, co píše cz01. Jsou nabídky, které jsou poměrně snadno dosažitelné a pak už jenom stojí za zvážení, jestli mi přinesou něco, co potřebuju/chci. Pokud nemám měsíční útratu ani 10 tisíc, tak proč se bude banka vůbec snažit mě udržet nějakou retenční nabídkou?
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 2. 2. 2021 19:09

Tady je spousta bank, které nabízejí účty zdarma a bez podmínek, nechápu, co řešite s retencí.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 2. 2. 2021 22:50

miro_cz píše:Moc nechápu vaši odpověď. Například vedení MůjÚčet GOLD v Komerční bance stojí měsíčně 169Kč a nemá žádné podmínky "co potřebuju a mohu nějak splnit", zkrátka za něj normálně platíte. Moje otázka je, zda banky dělají retenční nabídky, kdy jsou schopné dát třeba takový účet zdarma.

No, zrovna u ty komercky staci rict, ze jdes do pryc a dostanes ho zdarma (poplatek vzdycky odectou a prictou, na rok nebo dva a pak budes muset asi skemrat znova), ale jak rikaji ostatni, nedava to smysl, kdyz nabidka je siroka a konkurence mnohem lepsi.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod miro_cz 3. 2. 2021 12:27

Ještě k tomu přeposílání peněz mezi účty pro splnění podmínek, který mi nejde do hlavy - to vážně stačí, když si např. z ČSOB odešlu 50k do AirBank a druhý den to pošlu z AirBank zpátky do ČSOB a tím mám splněné podmínky? To banka nevidí/nechce vidět, že je to jen jasný obcházení podmínek vytvořením jednoduchého kolotoče?
miro_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 3. 2. 2021 13:06

To víš, že banka o tom ví, jen se jí to asi zatím nechce řešit (asi to tak dělá minimum lidí a nestojí jí to za to). Kolikrát zde na fóru padla informace, že samotný bankéř vybídl k plnění podmínek v tomto duchu. Můj názor na to je, že to úplně fér není a banka by si to měla nějakým způsobem (třeba smluvně) ošetřit. Pokud to tak nedělá, tak někteří lidé toho mohou využít. Potom, ale není fér, aby si tito lidé stěžovali, že jim to banka nějakým způsobem rozporuje (viz Erste zpoplatnění/výpovědi/investice).
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 3. 2. 2021 14:16

Ono spíš záleží na podmínkách, jestli tam je součet příchozích plateb je vyšší než (tak se nic neobchází). Prostě kdyby hned od vzniku těchto účtů si dala banka jasné podminky, tak se toto řešit nemusí. Situace kdy je v podmínkác něco, ale banka to asi myslela jinak a pak tyto účtu vypovídá (protože klient sice podmínky plní do puntíku, ale my chceme vlastně jiné klienty) je zoufalá a něco to říká o ústavu samotném!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 3. 2. 2021 16:58

cz01: takže ty myslíš, že když to banka zaváděla, tak cílila na klienty s příjmy:
leden 50 090
únor 50 091
březen 50 089

ale nemá zájem o klienty s příjmy:
leden 49 800
únor 32 500
březen 450 000

?

Nebo proč si myslíš, že to bankéři takto doporučují? Protože je jim jasné, že takhle nastavené podmínky (a dodržované v tvém duchu) by jim zařízly spoustu bonitních klientů.
Bance nic nebrání říct - třeba OK - účet máte na rok zdarma, když přiložíte daňové přiznání s příjmem (trřeba) milión. A mimochodem takhle jsem to s bankou (jinou a jindy) řešil.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod miro_cz 3. 2. 2021 17:10

cz01: Pokud to tak je a doporučuje to sám bankéř, pak asi není o čem diskutovat a je to asi snadná cesta získání prémiového účtu a banka očividně nemá za cíl tyto účty nějak cíleně rušit nebo jinak postihovat.

libol: Na tyto klienty s nepravidleným příjmem myslí banka jinou podmínkou a to zůstatkem na účtu například 1mio, do kterého by se takový klient měl v pohodě vejít.

Když pročítám podmínky u ČSOB tak tam by opravdu technicky stačilo nechat si posílat například 40k mzdu od zaměstnavatele, 10k odeslat na jiný účet a druhý den těch 10k poslat zpátky a člověk tím splňuje podmínky pro vedení zdarma.

Obrázek
miro_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 3. 2. 2021 17:24

Nechapu, ze porad resite to obratove kriterium, to je dnes v dobe okamzitych plateb uz zastarala zalezitost a banka ma z klienta co preposle a vrati a klienta co mu dorazi 150k plat a hned ho odesle uplne stejnou nulu ...

Pokud jde o to uzavirani uctu, uz to tu trochu padlo, je naprosto vporadku, kdyz banka vyhodnoti cloveka jako preposilace a uzavre mu ucet, to se ale napriklad v pripade Erste Premier nedelo , selektivne a netransparentne banka aplikovala na zakaznika dodatecne pozadavky na predrazene investice , a to jak na preposilace, tak na lidi co prijem splnnovali ....
treborit
Nadšenec

Další stránka