Zrušení účtu přes IB jiné banky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 29. 9. 2021 18:13

Pokud zruším účet u mBank - přes FIO mobilitu. Zruším se s mKontem i eMax plus? Protože jsem nenašel jak ho zrušit v IB a spořák (podle mne) mobilitou zrušit nejde. Díky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 29. 9. 2021 21:20

Dej si do googlu "jak zrušit účet v mbank". Špatně koukáš. :)

https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... louvy.html
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod libol 30. 9. 2021 04:23

Hmm a ty ses tam koukal? Já jo (už předtím než jsem napsal) a na zrušení tam mám jen kreditku (tu jsem zrušil) a béžňák, ale spoření ne. Ty jo tam máš?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 30. 9. 2021 05:25

To už je jen o mentální kapacitě dotyčného jedince. Já takto účet v mbank zrušil.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod libol 30. 9. 2021 09:07

Jo já taky (jak jsem už psal výše, kreditní), ale jak píšeš - je to o mentální kapacitě. Děkuji
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod servpack 30. 9. 2021 09:35

libol píše:Pokud zruším účet u mBank - přes FIO mobilitu. Zruším se s mKontem i eMax plus? Protože jsem nenašel jak ho zrušit v IB a spořák (podle mne) mobilitou zrušit nejde. Díky

Já jsem přes mobilitu Monety spořicí účet v mBank zrušil. Stejně tak spořicí účet u Poštovní spořitelny.
servpack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 30. 9. 2021 09:38

Díky za info, měl jsem za to, že přes mobilitu jdou jen běžné účty, takže problém vyřešen.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 9. 2021 18:23

Přes mobilitu jdou zrušit Platební účty, tedy takové, ze kterých lze běžně zadávat odchozí platbu. Navíc se musí shodovat měna nového a rušeného účtu.
Spořící tedy takto zrušit lze skoro vždy, ale třeba úvěrové ke kreditkám či jiným úvěrům pochopitelně ne (stejně tak by nešel zrušit účet běžný, pokud je na něj nějaký úvěrový produkt ve stejné bance navázán - třeba inkasním splácením hypotéky, kreditky či jiného úvěru).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 28. 5. 2023 15:55

Jak se v IB Fia ruší účet u jiné banky.

Děkuji za popsaný postup.
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SamerLP 28. 5. 2023 17:34

https://www.fio.cz/bankove-sluzby/prejdete-k-nam - tu by mal byť návod.

Úprimne som dosť sklamaný ako funguje rušenie účtov tu na Slovensku napríklad. Potreboval by som dnes zrušiť jeden účet, ktorý už nevyužívam (Tatra Banka), a nedá sa proste zrušiť, ale jedine presunúť do inej banky a tým sa teda zruší.

Čiže som musel ísť do svojej hlavnej banky a tam žiadať o to. A zároveň ešte aj to osobne, lebo inak sa nedá :D

Toto sa mi napríklad u Revolut či podobných služieb páči, že jednoducho ten účet zruším v aplikácii lebo inak sa to vlastne ani nedá, mohli by sa banky inšpirovať.
SamerLP
Nadšenec

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků