Fúze bank, pojišťoven nás čeká

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mate59 22. 2. 2021 18:40

Taky si myslím, že Sberbank by mohla být na prodej.Pár rokú zpatky ji na Slovensku Rusové prodali z dúvodu neziskovosti dnešní Prima bance.Tehdy tam SB úročila české koruny výhodnějc než v ČR.V Rusku je to silná banka a Rusové jak im to nesype,tak prodají,nic nedrží jen tak.
mate59
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 2. 2021 19:51

Situaci Sberbank CZ komplikuje její majitel, fakticky ruský stát. Tím je sice Sberbank Europe se sídlem ve Vídni, ale tu vlastní ruská Sberbank. Ruskou Sberbank z 50% vlastní přímo Ministerstvo financí Ruské federace s nadpolovičním počtem hlasů.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 2. 2021 19:52

Nevím jak jinde, ale aspoň v Praze má Sberbank dost klientů ze zde žijících Rusů a Ukrajinců, před pobočkami vídám i jejich fronty, když teď je počet lidí uvnitř omezen :). Tedy těm by chyběla, v Praze to není zanedbatelná menšina populace. A tamní bankéři znají jejich mateřštinu a banka používá jako jedna z mála i rubly.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 2. 2021 20:05

Asi to budou hlavně Rusové nebo Bělorusové. Ukrajinci fanoušky Sberbank většinou nejsou, natož aby posílali domů rubly - posílají dolary... :-) Sberbank sice působí na Ukrajině, má tam 105 poboček, ale také poměrně špatnou pověst.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 2. 2021 21:52

Popravdě nedokážu od pohledu či z pár slov poznat, zda dotyčný je z Ruska, Běloruska či Ukrajiny - prostě východní evropský blok i u Sberbank ČR vede :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 23. 2. 2021 08:51

Pokud budou u Sberbank horší výsledky, tak si nechá jen 2 pobočky v Praze a v Karlových Varech (a zbytek poboček zruší) ... tak to měla dříve Evropsko-ruská banka, a.s.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků