Fúze bank, pojišťoven nás čeká

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 5. 4. 2021 09:54

Prodej HB je nepravděpodobný, banka je dobře zavedená jako "úvěrovka" v bankovním obalu. Stále má své věrné klienty. Na řadě je nejpravděpodobněji Expobank. Bohužel z banky zůstala už skoro jen licence. Nevím, jestli plány změnila UCB, tam by se také možná ještě něco dalo očekávat. SB je zřejmě "v řešení", otázkou je, jaký bude výstup. FIO je v dobré kondici, stále se rozvíjí, neočekávám žádnou změnu. Creditas čerpá z propojení v holdingu (mimochodem skoro stejně jako AB). Trinity je srdeční záležitost majitele, bude se jí snažit udržet, kdyby měla sídlit maringotce, která by byla ovšem vyvedena v třpytivé zlaté barvě.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 5. 4. 2021 10:30

Jen doplním, že dohled nad banky v ČR vykonává ČNB.
Pan Lapčík může sidlit klidně v růžové marigontce, ale banka ani záložna tomu říkat moc nebude.
Už jen to nevydáváni platebních karet mluví za vše. Tohle by zvládl jeden člověk s platem 200000 za půl roku. Ale i ta karetní asociace chce vidět nějaké výkazy, aby klienti banky neplatili prázdnými nulami a jedničkami.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 5. 4. 2021 13:56

@klient ps
Jen poznamka na okraj ohledne tvoji obrany Hello bank (v pozadi BNP Paribas):

To jak velky hrac stoji v pozadi v tomto pripade neni az tak moc rozhodujici, mnohem dulezitejsi je jak vypada a jak se chova dana banka u nas.

Peknym prikladem je mBank, dcera polske banky, jejichz (asi?) 80% akcii drzi velka nemecka Commerzbank. Zni to krasne, presto realita mBank u nas byla/je tristni, polska matka nedovoli ceske dceri delat rozumne veci a narizuje ji nesmysly typu zkriplene nove IB s nemoznosti opravovat nedostatky/chyby. Zavedeni poplatku v roce 2014 apod.
Nemecka Commerzbank se chce svych akcii polske mBank zbavit.

Takze ta Hello bank je u nas pidi hrac, ktery ma obdobne problemy jako mBank, tzn. nemuze snadno resit citelne problemy svych klientu kvuli vazbe na matku a omezenym kompetencim ceske "dcery".
Jsem jejich klientem (kreditka) a fandim jim, jen ta podobnost s mBank je zde podle mne vice nez zrejma.

Tak to vidim ja.
Zedňa
Zedna1
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 4. 2021 14:02

Souhlas s tím že Lapčík Trinity jen tak nedá, vždyť naopak svou druhou společnost SAB finance (řeší zejména devizové obchody firem) uvedl nedávno k obchodování na pražské burze jako dividendový titul, a totéž později plánuje s Trinity, spíš ale prý jako růstový titul (bez významnější dividendy). Tedy jasná srdcovka co chce udržet. A že nenabízí pořádný běžný účet s kartou? To snad nemusí, nikde není psáno že každá banka musí být univerzální po vzoru ČS a podobně, se všemi existujícími produkty bank. Trinity je zaměřená na spořicí účty a především firemní úvěry (tak jako v době kdy byla kampeličkou, jako mnohé jiné kampeličky), to hlavně lze u ní čekat a dost.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 5. 4. 2021 15:47

Mně někteří tady přijdou jak zabrždění. K čemu je dnes někomu bankovní účet bez karty?
Ta banka je hodně pofidérní, a to, že jí karetní asociace nepovolily vydávat karty, svědčí o finančních problémech banky. A bláboly o tom, že půjčuje firmám? A z čeho asi?
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 5. 4. 2021 16:18

Banka nemusí mít v portfoliu všechny produkty, může například nabízet pouze výhodné vklady a úvěrování. Podobně je to v případě další Lapčíkovy banky - FCM Bank na Maltě. Problém Trinity je ale v tom, že nabízí běžné účty jako takové, a tam bych platební kartu považoval za běžnou součást. Platební karty si dokáží zajistit fintech společnosti s jednou kanceláří, banka s licencí by měla tím spíše. Znepokojuje mě ale jiná věc. Trinity údajně nabízí klientům podřízené vklady, což je produkt typický spíše pro kampeličky.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 5. 4. 2021 16:45

Podřízený vklad je celkem běžná věc v bankovnictví pro navyšování kapitálu přes cizí zdroje. Například Já a Ty, Creditas apod.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 5. 4. 2021 17:18

To samozřejmě ano, chápu, co je podřízený vklad a k čemu se používá, ale od zavedené fungující banky bych očekával, že bude navyšovat kapitál jiným způsobem.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 5. 4. 2021 18:20

Trinity a zavedená fungující banka? :hm
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 5. 4. 2021 18:55

Právě. Ani maskot nepomůže... :-)
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 5. 4. 2021 20:17

Klient ps píše:Ta banka je hodně pofidérní, a to, že jí karetní asociace nepovolily vydávat karty, svědčí o finančních problémech banky.
A jak jsi přišel na ten nesmysl, že jí to nepovolily karetní asociace? Karty zatím neměli, protože je nechtěli mít, podobně jako třeba ING. Ona je to dost drahá sranda a velká část nákladů s tím spojených má fixní charakter, takže se prostě bance s 25 000 klienty nevyplatí. Těch 0,1 % interchange fee to nezachrání.
Jinak karty Trinity mít bude, už se testují, Lapčík už ji má.
Klient ps píše:A bláboly o tom, že půjčuje firmám? A z čeho asi?
Asi stejně jako ostatní banky z peněz, které si půjčí od ČNB, toho času skoro zadarmo.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod drkarel 6. 4. 2021 11:24

Njn, taky je tu pár slabomyslnejch, zamindrákovanejch jedinců, co tu musí čas od času někoho bezdůvodně urážet, aby přežilo dalších pár dnů svého trudného života.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Menton 7. 4. 2021 21:11

Delitzsch píše:Prodej HB je nepravděpodobný, banka je dobře zavedená jako "úvěrovka" v bankovním obalu. Stále má své věrné klienty. Na řadě je nejpravděpodobněji Expobank. Bohužel z banky zůstala už skoro jen licence. Nevím, jestli plány změnila UCB, tam by se také možná ještě něco dalo očekávat. SB je zřejmě "v řešení", otázkou je, jaký bude výstup. FIO je v dobré kondici, stále se rozvíjí, neočekávám žádnou změnu. Creditas čerpá z propojení v holdingu (mimochodem skoro stejně jako AB). Trinity je srdeční záležitost majitele, bude se jí snažit udržet, kdyby měla sídlit maringotce, která by byla ovšem vyvedena v třpytivé zlaté barvě.
Tak tak hubáček to udrží má k tomu solár, agro, nějaké reality, a ještě to dovede sám prodat ve své bance neprodávat konkurenci ale sebe, takže se i takto financuje bude to ještě těžký ale myslím že pro lidi 50+ je důveryhodný.
Expobank si myslím že by se mohla prodat dobře a rychle, je ovšem otázka co za to můžou chtít. Lapčík v nějakém hovoru naznačil že malá banka co nemá toxická aktiva je velikosti FCM klientů jedná se o jedno obchodní místo s podporou může stát okolo 300-500 mil korun. Mne ta cena prišla poněkud usměvná ale pokud jsou tam závazky v podstate se s tím nic dál krom značky a infrastruktury neprodává asi je to realita.
Menton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klient ps 11. 4. 2021 10:57

drkarel píše:Njn, taky je tu pár slabomyslnejch, zamindrákovanejch jedinců, co tu musí čas od času někoho bezdůvodně urážet, aby přežilo dalších pár dnů svého trudného života.
Mimochodem.
Kdo tu 5.4. psal, že Creditas (spolu s Trinity) jsou banky na odstřel? Nebyl jsem to náhodou já?
Klient ps
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků