zen.com - konkurence pro Revolut.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Aldapo 23. 2. 2021 18:49

Máte někdo zkušenosti se zen.com ? Má to být něco jako konkurence zdražujícího se Revolutu. Tak uvítám kdo s tím máte nějakou zkušenost?
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 23. 2. 2021 21:06

používám už asi 3 měsíce a OK, kurz přibližně stejný (občas lepší, občas horší než revolut = není aktualizován tak často, ale rozdíly jsou naprosto zanedbatelné)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 24. 2. 2021 11:21

Mám, používám. UX děsné, příliš moderní. Kurzy jako Revolut. Mám podklady pro recenzi, pracuje se na ni :)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Prologer 24. 2. 2021 11:27

Má ted Zen nějaké výhody při doporučení? Pokud ano, tak mě klidně napiště váš kód, plánuji se dnes zaregistrovat.

Zároveň bych měl pár otázek pro ty kdo už ho delší dobu používají:
1) Je možnost nabití peněz i ve větším množství zdama nebo vždy po €5000 měsíčně u Platinum je stejně ten 0,5% poplatek?
2) Při odesílání platby do USA, je to jako lokální platba? Počítám že ano, když využívají CurrencyCloud, ale třeba Revolut to má lokální platbu jen do $5500.
3) Kdy jste narazily na KYC kontroly a jak byli rychlí v odepisování?
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Nabízím 300Kč bonus za zřízení Revolut. Více v PM.
Prologer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 2. 2021 11:46

Prologer píše:3) Kdy jste narazily na KYC kontroly a jak byli rychlí v odepisování?

V mém případě tedy "NARAZILI", ale snad to nevadí.

Napsali mi asi po 3 měsících, zdá se mi, že hlavně chtěli vědět, proč tam posílám peníze několikrát denně.
Dělal jsem to tak, že jsem poslal koruny, vyměnil na eura a ty někam poslal, takhle třeba 3x denně.
Možná by se jim zdálo lepší poslat jednou větší částku, tu vyměnit najednou a pak případně posílat po částech podle potřeby.
Poslal jsem jim vyžádané věci a už se neozvali, tak nevím, jestli to vzali jako OK, nebo jestli to ještě zkoumají...

-- 24. 2. 2021 11:46 --

dalich píše: UX děsné, příliš moderní.

Jo přesně, takové to hipsterské... :-\
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 24. 2. 2021 13:48

tim free topup je myslena i SEPA, tj. ze je na uctu bezpoplatkovy obrat jen 5000 EUR/mesic?
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jakoubek61 24. 2. 2021 17:23

Podporuje Zen SEPA platby i do krypto směnáren stejně jako Revolut?
Například TransferWise tyto platby blokují. :hm
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 2. 2021 23:54

Zen --> Binance je OK
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 25. 2. 2021 00:11

Tak jsem si tam otevřel účet a zatím z toho uplně nadšený nejsem.

1) Nemají účet zdarma, ale jen za €1 / €5
2) Nabíjet lze v CZK pouze kartou; převod jedině SWIFT což je blbost
3) Otázka ohledně nabíjení účtu v EUR, zda se počítá do limitu za nabití. Navíc tam píšou, že SEPA je prý jen pro lidi z Litvy, ale to je asi jen blbě napsané.
4) A hlavně jsou tam velmi nízké limity na nabití:
- U účtu za €1 je max. nabití €3000/m a max. směna €5000/m
- U účtu za €5 je max. nabití €5000/m a max. směna neomezeně

Hlavně mě štve ten strašně malý limit nabití u €5 účtu. Tím to pro mě zabíjí a zůstanu leda tak u toho levnějšího nebo na to celkově kašlu.
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Nabízím 300Kč bonus za zřízení Revolut. Více v PM.
Prologer
Mírně pokročilý