zen.com - konkurence pro Revolut.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 2. 2022 19:50

Zen ma i nejake prakticke vyuziti, nebo ucet jenom "vyuzivate" s jinym produktem ceskych bank? :nenapadne
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1jorgos 21. 2. 2022 20:54

to fremantle:
taky mam (cca 1,5 roku) typ uctu "osobni Founders Edition" a 0,99€ zacali strhavat po 6mes od zalozeni pravidelne. asi to v tvem pripade bude tim, ze mas na € slozce nulovy zustatek.

to slavo963: zen vyuzivam kvuli bezplatnemu vyberu v zahranici (300€ zdarma) coz je v souctu s revolutem a curve cca 300€+190€+200Ł
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 13. 5. 2022 21:51

Jak se dají dostat do Zenu koruny? Levnější verze umožňuje dobití kartou jen do cca 75.000, pak s poplatkem 0,5%, což je dost.
Potřeboval bych měnit měsíčně řádově statisíce korun.
I ta dražší verze má limit cca 125.000 Kč.
Jiná možnost než karta není bohužel pro koruny možná.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 14. 5. 2022 11:37

Lafayette16: Jedině zahraniční platba v CZK. Už jsem to takto párkrát posílal přes Citfin, než mi zrušili účet :mrgreen: Poplatek je 190 Kč. U statisíců má už smysl jej zaplatit.

Alternativně jakákoli banka s pevným poplatkem za CZK zahraniční platbu,
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 5. 2022 13:51

Pročetl jsem si toto vlákno, ale motivace si ZEN založit je i tak u mě mizivá. U Revolutu mám premium (které kvůli změnám VOP lze celkem pravidelně bezplatně rušit), takže toto asi nebude o moc víc využitelné... Ale díky za vaše zkušenosti.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 5. 2022 12:49

dalich píše:Lafayette16: Jedině zahraniční platba v CZK. Už jsem to takto párkrát posílal přes Citfin, než mi zrušili účet :mrgreen: Poplatek je 190 Kč. U statisíců má už smysl jej zaplatit.

Alternativně jakákoli banka s pevným poplatkem za CZK zahraniční platbu,

Takže třeba Creditas s poplatkem 150 Kč za platbu?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 18. 5. 2022 11:47

Airbank s poplatkem 100Kc - a muzes ho odmitnout.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2022 12:13

RB má u některých tarifů (aktivní a prémiový účet, paradoxně ne exkluzivní - to má jen příchozí transakce) taky jednu odchozí zahraniční platbu v kalendářním měsíci v ceně (ale pozor, při překročení poplatek není pevný, ale 1 % z úhrady - min. 300 Kč, max. 1500 Kč).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 5. 2022 15:02

jumpmans píše:Airbank s poplatkem 100Kc - a muzes ho odmitnout.

Airbank ne. Nedokáže poslat koruny na účet do UK.

-- 18. 5. 2022 16:04 --

fremantle píše:RB má u některých tarifů (aktivní a prémiový účet, paradoxně ne exkluzivní - to má jen příchozí transakce) taky jednu odchozí zahraniční platbu v kalendářním měsíci v ceně (ale pozor, při překročení poplatek není pevný, ale 1 % z úhrady - min. 300 Kč, max. 1500 Kč).

Využito. Mám prémiový účet, takže jednu volnou odchozí platbu jsem využil a poslal si do Zenu koruny na výměnu.
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránka