Chybějící zaniklé a změněné banky a jejich produkty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod VVNP 2. 5. 2021 11:35

tx999> Zajímavé, díky za info.

BTW když jsme ještě u toho vzpomínání, tak na tohle fórum jsem narazil, když rušili Zuno. Používal jsem ho jako hlavní banku a naštvaně jsem si řekl a dost - udělám si průzkum trhu. No a od té doby sem pravidelně chodím.
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 5. 2021 12:00

Vidíš, a já když padalo MSD. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod baron84 2. 5. 2021 17:00

Jednoznačně ZUNO (byl jsem klient číslo 68), ty služby tam byly neskutečné, vše online, předschválené limity byly skutečně předschválené. Denní úročení na spořáku bylo taky fajn a k tomu funkcionalita, že když na BÚ nebylo dost hotovosti, tak si to vzalo ze spořícího, takže tam měl člověk všechno... ach jo, já chci ZUNO zpět
baron84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 2. 5. 2021 17:29

Zuno bohužel asi předběhla dobu. Měla se rozšířit minimálně do celé střední a východní Evropy. Raiffeisen Bank International si od toho projektu hodně slibovala.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dandík 2. 5. 2021 22:13

Dandík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 3. 5. 2021 08:42

Tak dve odpovedi blbe. Puvod nazvu Wurstundbrot a zmastil jsem odpoved s Natinale Niederlanden
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 5. 2021 09:34

Hmm, já poprvé v různých testech i natipované (či napůl natipované) odpovědi 100%.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hannys85 3. 5. 2021 18:16

Kooperativa kreditní karta, 2% zpět z nákupů, 2 000 Kč max. měsíční odměna v kombinaci s cool kartou naprosto perfektní záležitost :-)
hannys85
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HNF-01 3. 5. 2021 23:57

ING kreditní karta co pěkně nabíjela životní pojištění...
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 4. 5. 2021 09:32

Me teda nejvic chybi podnikani slovenske VUB na nasem uzemi, konkretne produkty CONSUMER FINANCE HOLDING spolecnosti - jejich kreditky ..
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 4. 5. 2021 09:58

Mě nechybí žádná služba ani banka. Je to minulost. Nemám problém se rozloučit s "živou" bankou, natož nějakou neexistující. Jinak bez nostalgie vzpomínám, že jsem měl v devadesátých účet u Hypobank :-[
Dnešní doba a technologie mi vyhovují, v nabídce si najdu co potřebuju. Ale vzhledem ke slučování to do budoucna vidím černě: bude chybět konkurence.

A tohle mě ještě trápí: v testu jsem měl 3 chyby :-\
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 5. 2021 18:49

Přesně tak, není důvod se ohlížet zpět, on ani žádný produkt na trhu nebyl až taková naprostá bomba - ono je sice fajn, že existovaly spořicí účty s vysokým úročením, ale bylo to v době, kdy tomu odpovídaly tržní podmínky - pokud by subjekty, které je nabízely podnikali nyní, tak by nejspíš nebylo o co stát. Stejná situace pak byla s kreditními kartami - vysoké vratky s dostatečným stropem existovaly jen díky nesmyslně nastaveným mezibankovním poplatkům duopolu u nás dominantních karetních asociací - v souvislosti s regulací si žádná banka netroufne riskovat a tohle divadlo platit klientům pouze z (nejistých) úrokových výnosů... Citibank měla skvěle načasovaný exit plán, kdy nemusela dramaticky měnit nabízené produkty a nechala to na RB (na druhé straně RB dále nabízí kreditky i z této doby, které již nelze sice získat a omezení by mohly být i zásadnější - u RB Life je strop vratky 350 Kč je v podstatě nadprůměr, 2 % u z internetových transakcí u KK Mall luxus).

Situace v oblasti standardně nabízených běžných účtů takřka bezprecedentní - v minulé dekádě bylo snad nepředstavitelné, aby největší kamenné banky nabízely vedení běžného účtu s odchozími transakcemi, s platební kartou a výběry aspoň z vlastních bankomatů bez poplatku a nutnosti plnění podmínek a nyní to je díkybohu realitou jak u ČS, tak u ČSOB nebo už dříve u MMB - před vstupem mBank na trh to bylo nemyslitelné i s nutností plnění podmínek.

Co se mi naopak nelíbí je i když ještě v nedávné minulosti existovaly i dosud existující produkty s dobrými parametry, prakticky dle libovůle banky, v některých případech i bez nějakého oficiálního oznámení takový produkt pochová - typickým příkladem jsou směnné kurzy, specificky třeba ve službě směnárny u MMB, ale taky zdvojnásobení přírážky u debetek Svět u mBank, významné rozšíření spreadu u kurzovního lístku Creditas - všechy tyto případy se staly ze dne na den, v nepislední řadě i značný úbytek karet na trhu s kurzy karetní asociace (prakticky jedinými produkty pro běžného klienta na trhu zůstaly kreditky od HB! a Miles & More - Visa s "čistými" kurzy neexistuje vůbec, naopak další banky začaly používat pro zůčtování nevýhodnější kurzy podle kurzovního lístku - třeba RB).
fremantle
Inventář

Předchozí stránka