Bezpečnost účtů, ochrana informací, paranoia?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 1. 6. 2021 13:21

cz.hook: to mi nedava smysl, prece dvoufaktor fungoval tak ze na PC s Windows napises login, heslo ale putuje sms zvlast na mobil i kdyby dejme tomu smartphone.
Jak muze treba kamaradovi nekdo vykrast ucet? Minimalni pravdepodobnost.

Zatim co appka, tam u mobilu bud mas otisk prstu a nebo davas klasicky kod.
No a ten kod tedy pin nemuze nic precist? Je to pak na jednom zarizeni, takze tam vidim tuto slabost :)
Navic u telefonu se potvrzuje kde jake app pristup, kde k cemu, ani firewall kde by clovek rucne potvrzoval co smi ven, jsem alespon ja nevidel :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cz.hook 1. 6. 2021 13:56

Stačí mít v PC klasický keylogger a účet je kompromitovaný - útočník uvidí vaše údaje i ověřovací kod z sms. Dostat malware do PC je o mnoho snazší než třeba do iPhonu.

Proto třeba na onom iPhonu neexistují antiviry, nejsou potřeba.
cz.hook
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peliculiar 1. 6. 2021 14:43

S čím dál rozšířenějším Androidem i jabkem je myslím čím dál pravděpodobnější, že i na počítačích přestanou lidi W10 bavit a přejdou jinam, kde je riziko virů a mallware minimální. Můj poslední Windows byl XP ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 6. 2021 09:33

cz.hook píše:Stačí mít v PC klasický keylogger a účet je kompromitovaný - útočník uvidí vaše údaje i ověřovací kod z sms

To by videt mohl pri zadavani, ale to je mala sance ze to stihne driv zneuzit kdyz ho tam rovnou uzivatel napise a uz se prihlasuje do IB :)
A v mobilu to snad neni mozne? Vzdyt tu uz bylo i z ofiko Google Play, stacila aktualizace appky a utocnik cetl vse :D iPhone to zni dobre ale to vetsina lidi nema, nechce resit nebo se jim nelibi politika. Tudiz vic lidi ma Android a jeste casto starsi verzi :)

-- 3. 6. 2021 10:35 --

peliculiar píše:S čím dál rozšířenějším Androidem i jabkem je myslím čím dál pravděpodobnější, že i na počítačích přestanou lidi W10 bavit

A kam prejdou? Kdyz mas vetsinu veci, aplikaci, softu pro Windows, tak kam s tim prejdes? Nechces to resit.
Hry ti take nepujdou aspon ne vetsina pod Linuxem. Na Android / iPhone tam jsou hrozne hry.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod peliculiar 9. 6. 2021 08:39

Kdo chce, cestu si najde. :-) Kupodivu se na počítačích nehrají jen hry (od toho jsou spíš konzole a smartphone-y) a většina běžných aplikací běží přes webové prostředí nebo má nějakou použitelnou nonWin alternativu.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků