Převod EUR do Srbska

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Vacek11 9. 6. 2021 15:27

Dobrý den,

v následujícím období budu potřebovat převést cca 3000Euro z PayPalu (založeného zde v ČR na fyzickou osobu) na PayPal účet, který má Srbský kamarád, tedy taktéž fyzická osoba, založený v Srbsku. Chce, aby mu byly na PP účet připsány EURa.

Prosím mohl by mi někdo zde říct, zda platba podlého poplatku paypalu? Kolik ten poplatek aktuálně činí?

Existuje zde nějaký levnější způsob převodu EUR z českého Paypal účtu do Srbska?

Díky za pomoc

M.
Vacek11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 6. 2021 18:23

poslat EUR na svuj ucet zdarma a pote jemu SEPA?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Vacek11 9. 6. 2021 21:17

Pardon, je Srbsko členem SEPA prostoru? Všude čtu, ze ne..

Edit: tak mi psal ten znamy, ze euro platba na jeho ucet neni mozna, ze to v Srbsku ted vše dani....

Takze zbyva jen Paypal. Nevite prosim zda kdyz z meho Paypalu poslu Eura (budu mit zustatek v Euro ne v korunach) na jeho Paypal a zvolim family/friend styl platby, zda mi paypal pripocte poplatek ze zasílané castky?
Vacek11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stileth 10. 6. 2021 05:29

Mno tak to zkus naklikat a uvidis ne? Paypal ti ukaze ocekavany poplatek.
Jsou ty Eura uz na tvem PP uctu nebo je tam budes prevadet? Nebo tam mas CZK? Kde probehne konverze, jestli vubec?

Nemuze si zalozit treba Revolut, N26, Nuri (exBitwala), Bunq, TransferWise nebo jakoukoliv jinou low-cost banku?
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vacek11 10. 6. 2021 06:33

Včera v noci jsem to zkoušel a poslal jsem mu 1Euro. Přišlo mu 0.6Euro. Fee 0.4Euro, jak tam PayPal píše. To hraničí s lichvou. To jako si z 1000Euro vezmou 400E za poplatek?

Na svém Paypalu budu mít větší obnos v Eurech, tzn nebudu je tam převádět. Potřeboval bych tuto častku v Eurech cca 3 nebo 4 tis. Euro poslat v Eurech do Srbska pokud možno s co nejmenší ztrátou...

Vypadá to bledě...
Vacek11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yndezit 10. 6. 2021 14:20

Nebo v hotovosti jako cenné psaní.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frelichl 10. 6. 2021 17:22

Z 1000 euro to rozhodne nebude 400 euro poplatek. Dival ses vubec sem? https://www.paypal.com/cz/webapps/mpp/paypal-fees
frelichl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 10. 6. 2021 20:08

Jedno z kreativnějších řešení: poslat mu kartu, ať si to na místě vybere z bankomatu (i když tam nevím, jak je to s eury). V takových situacích je těch zlodějských 4-5 % na téhle operaci může být OK.

Jinak jsem si pro spolupráci vybíral lidi, kteří mají zřízenou nějakou slušnou platební službu (ne PP), to bylo ideální řešení.
xls
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků