PLUTUS - náhrada crypto.com?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Laura Sucharipova 24. 1. 2023 17:32

Zdanění cashbacku PLU (i CRO)

Ahoj,
můj daňař mě zaskočil otázkou, jestli jsem zdanila správně cashbacky kryptoměn, které jsem dostala jako procenta z útrat - v předloňském roce to bylo CRO v hodnotě několika tisíc Kč a v loňském kombinace CRO i PLU převyšující 10 tisíc Kč.
Samozřejmě myslím vycashované CRO a PLU do fiat.
Říkal, že klasické cashbacky na kreditkách apod. zdanění nepodléhají, ale tady že by se to zdaňovat mělo, protože je to vlastně výběr zisku z operace s kryptoměnami. Akorát náklad na získání té měny je 0 - tzn. že by se měla danit 15 procent celá fiat částka získaná z přeměny krypto na fiat.
(jinak vím, že příležitostné příjmy do určité částky se nedaní, ale to bohužel není můj případ - mám dost příjmů z investičních produktů - opce, deriváty apod.).
Máte s tím nějaké zkušenosti? Přiznám se, že se mi nechce dodaňovat 15 procent z celého cashbacku... Nevím, jestli proti tomu nelze uplatnit nějaký náklad...
Díky předem za odpověď.
Laura
Laura Sucharipova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dalich 24. 1. 2023 17:53

Laura Sucharipova píše:Zdanění cashbacku PLU (i CRO) Přiznám se, že se mi nechce dodaňovat 15 procent z celého cashbacku... Nevím, jestli proti tomu nelze uplatnit nějaký náklad...
Díky předem za odpověď.
Laura

Cashback JE příjem. Více odkaz výše. Jde jen o to, jak moc velký cashback to je, z čeho jsou další příjmy a jak se FÚ dozví o jeho existenci/výplatě...
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Laura Sucharipova 24. 1. 2023 22:05

To, že to je příjem chápu. Pokud bych koupila BTC a pak prodala, daním rozdíl (pokud prodám za více).
Ale tady mám vlastně náklad na pořízení kryptoměny 0, tudíž musím danit celou hodnotu.
Proto jsem se ptala, jestli do nákladů nelze něco započítat.
Riskovat, že mě Crypto nebo Plutus za 2-3 roky finančáku nepráskne, určitě nechci. Takže cestou utajení těchto příjmů nepůjdu.
Laura Sucharipova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petkoj 25. 1. 2023 01:14

Na telegrame som akurat zachytil ze presun PLU na kartu moze trvať az 3 dni. Takže predpokladám ze 3 pracovné dni tak dufam ze zajtra uz sa to presunie.

-- 25. 1. 2023 02:47 --

ard3ne píše:Stalo, nie pri plutuse, ale ešte dávnejšie pri revolute, keďže som mesačne točil dosť vysoké sumy, žiadali výplatné pásky, výpisy z účtu, kde mi chodí výplata.... všetko som im poslal...a potom ma vyhodili :-)

a neskúšal si namiesto revolut zen.com?
petkoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ard3ne 25. 1. 2023 06:37

zen som si pozeral. pri free účte je Currency exchange fee 0,5%, čo mám pri wise, čiže zbytočné pre mňa. 6,99 za nulový exchange fee - to je vylúčené, nechcem platiť 7 eur v podstate za nič. a ten eurový, 0,2 exchange fee, lepšie ako wise, ale keď ja nerád platím :-)
a wise má, tuším, ten poplatok fixný, žiadne víkendové prirážky...
ard3ne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 1. 2023 13:19

Už třetí den mám samé decliny při pokusu o platbu kartou Plutus. Mám tam aktuálně přes 1000 eur, ale platba neprojde ani ve výši 100 €.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 25. 1. 2023 13:28

Platíš napřímo nebo přes Curve? Nemáš vyčepaný týdenní/měsíční limit? Jedná se o nějakou standardní platbu nebo "finanční transakci"?
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 1. 2023 14:14

Napřímo a nebo přes Google Wallet. Stejné výsledky. Limity mi to ukazuje zdaleka nevyčerpané. Ale pravda, že teď naposledy jsem si chtěl převést peníze do Revolutu a Zenu. To jsou určitě "finanční" transakce.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ard3ne 25. 1. 2023 17:21

Plutus podpora melie ako božie mlyny - pomaly, ale isto. 10.01.2023 reklamácia pending perk netflix, 15.01.2023 opakovaná, dnes, čiže 15 dní po, ale k spokojnosti. Perk je už teda v kapse, len ten change plu na kartu - 3. deň a nikde nič...
ard3ne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petkoj 25. 1. 2023 17:25

taky tak PLU na kartu od soboty niekde lietajú... myslel som že tretí pracovný deň ale zjavne nie :-(

písal si aj na podporu o ten presun PLU na kartu?
petkoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ard3ne 25. 1. 2023 17:44

Lafayette16 píše:Napřímo a nebo přes Google Wallet. Stejné výsledky. Limity mi to ukazuje zdaleka nevyčerpané. Ale pravda, že teď naposledy jsem si chtěl převést peníze do Revolutu a Zenu. To jsou určitě "finanční" transakce.

previesť peniaze - znamená klasickým spôsobom nabiť kartu predpokladám. to za to dávajú tiež cashback? lebo ak áno, tak myslím, že presne toto bude pre nich problém (asi by som sa takým aktivitám vyhýbal, aby si nedostal mail, ktorý bude začínať slovom Unfortunately... :-] )
Ja mám v jednej banke kreditnú kartu za 3 eurá mesačne, ktorá má v sebe fakt dobré cestovné poistenie pre 1+5 ľudí (nemusí byť rodina), rok poistenia naviac pre elektroniku a spotrebiče nad rámec zákona, 1% cashback pri platbe na internete (zarátava cashback aj platbou cez curve, keď som mal) a možnosť bezplatného vedenia pri útrate nad 500€. Tiež som si podobnými fintami z času na čas "odpúšťal" poplatok či nahrával 1%. Minule som si potreboval poslať peniaze z kreditky na účet (prostredníctvom paysend), a bleskovo nato mi zrušili kartu. Pekne som sa zľakol, ako som prišiel o supervýhodnú kreditku pre svoju sprostosť. Našťastie som mal možnosť požiadať o novú kartu (pekne za poplatok 10€) a nezrušili mi účet. To by ma ale pekelne štvalo, keby som pre svoju blbosť prišiel o túto kartu. Oni už majú tie antifraud systémy celkom vyvinuté, takže sa to neoplatí.

-- 25. 1. 2023 17:45 --

petkoj píše:taky tak PLU na kartu od soboty niekde lietajú... myslel som že tretí pracovný deň ale zjavne nie :-(

písal si aj na podporu o ten presun PLU na kartu?

zatiaľ nerobím paniku, ale keď do piatku neprídu, idem nato
ard3ne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .void 25. 1. 2023 17:49

Lafayette16 píše:Už třetí den mám samé decliny při pokusu o platbu kartou Plutus. Mám tam aktuálně přes 1000 eur, ale platba neprojde ani ve výši 100 €.

Nebude to tím, že, jak jsi zmiňoval o pár příspěvků výše, máš Plutusu doložit své zdroje příjmů?
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 1. 2023 18:04

.void píše:
Lafayette16 píše:Už třetí den mám samé decliny při pokusu o platbu kartou Plutus. Mám tam aktuálně přes 1000 eur, ale platba neprojde ani ve výši 100 €.

Nebude to tím, že, jak jsi zmiňoval o pár příspěvků výše, máš Plutusu doložit své zdroje příjmů?

To by tím právě ještě být nemělo. Měl jsem do 5 pracovních dnů doložit příjmy, jinak mi zablokují účet. Poslal jsem, co jsem mohl, teď to zkoumají, nicméně 5 pracovních dnů ještě neuplynulo.
Takže předpokládám, že to s tím zatím nemá souvislost.
Nicméně platit kartou Plutus nemůžu už teď.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod George_76 25. 1. 2023 18:12

Nezkousel jste nekdo PLU presouvat na externi penezenku? I kdyz mam metamask pripojenou tak tlacitko withdraw mam stale zasedle :/
George_76
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka