PLUTUS - náhrada crypto.com?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 3. 2. 2023 12:46

Ok, pokud to máš ověřené, beru zpět. Já jsem vycházel ze svých zkušeností, kdy jsem si někdy před rokem dvěma hrál s DeFi na BSC síti (pancakeswap, autofarm, apod.), tam to opravdu bylo ve dvou krocích, nejdříve poplatek za povolení operace s daným coinem, pak teprve poplatek za swap. Ale na BSC to byly řádově nižší částky.
Ještě jsem ověřil prodej CRO->EUR v appce, je pořád velmi nevýhodný, oproti aktuálnímu kurzu na burze mi to nabídlo kurz nižší o více než 2%. Takže tudy bych nešel.
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod George_76 3. 2. 2023 21:31

Rupizhnjaak píše:
ard3ne píše:V peňaženke trust Wallet swapnuť cro na PLU cez erc20, poplatok za swap cca 4 eur


Poplatek 4 Eur je jen za povolení operace s CRO, poplatek za samotný swap se objeví až pak a určitě bude podobný jako nabídl ten Metamask. Při směně přímo v peněžence se vždy jde přes nějakou DeFi burzu, která bývá dražší a s horším kurzem, než klasická burza.
Za sebe můžu taky doporučit jít přes KuCoin, pozor při odesílání z Crypto.com App, musíš odeslat přes Ethereum síť (ERC20), KuCoin nepodporuje Cronos síť. Měnit to v appce nejdříve na XLM a pak poslat na KuCoin XLM je samozřejmě možné, poslání XLM je levnější, ale při částce kolem 2300 Eur vyjde prodej CRO->XLM nejspíše dráž. Na KuCoinu se musí nadvakrát, CRO->USDT, pak USDT->PLU. Za jeden obchod se platí 0.08%, za převod PLU na peněženku 0.5 PLU. Celkem se při 250 PLU dostaneš na poplatky plus mínus 15 Euro, což je kolem 0.6% z celkové sumy.
Pak je samozřejmě varianta směnit CRO na Eur přímo v appce, přeposlat Eur na Plutus a nakoupit PLU tam. Když jsem ale před časem zkoušel prodat CRO v appce, nabídlo mi to dost mizerný kurz, nezkoumal jsem, jaký kurz nabízí Plutus, ale patrně bys na tom prodělal víc.

Na KuCoinu jsem ještě využil DCA bota, který automaticky nakupuje po nějakých časových intervalech. Možná se vyhneš následnému mlácení hlavou do zdi, když hned po tvém nákupu cena prudce klesne, ale zase možná budeš mlátit hlavou, když cena začne prudce růst :-D

-- Edit 3.02.2023 1:05--
Tak ještě to jde vylepšit, CRO poslat na OKX.com, jde to přes Crypto.org síť, to je za 0.001 CRO, tam prodat za USDT a poslat USDT na KuCoin přes Arbitrum nebo Optimism síť za 0.1 USDT. Ušetříš 50 CRO (cca $4) za výběr CRO přes Ethereum síť.



Poslal jsem ti PM :)
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 5. 2. 2023 16:28

Inak v poslednej dobe celkom slušná cena za PLU. Oproti tomu, čo dávnejšie si pamätám max. tak 8,5€, aj menej to je good. Som zvedavý neskôr keď bude launch v US.

Inak taká vec k predplatným, chcelo by to inak keby v budnúcnosti nejako aj vylepšili trochu tie predplatné. Aktuálne medzi Everyday a Premium, je jeden rozdiel a to v limite max. cashbacku - Everyday do 2000€ a premium 22,500€. Plus hej je pri Premium jedna výhoda navyše.

Chcelo by to ešte nejako zlepšiť aby malo zmysel si predplatiť Premium bez potreby toho najvyššieho cashback limitu. Predsalen napríklad ja osobne si vystačím s limitom 2000€ mesačne, ktorý vo väčšine prípadoch ani nevyužijem, no skôr by som prijal ešte nejakú tú výhodu.

A reálne ak som to porovnával, aj keď pri Premium je o jeden perk navyše tak to vyjde rovnako ako s Everyday = 3 perky - 30€, zaplatím 15€ Premium, a ostáva mi 15€ rovnako ako pri Everyday, len mám vyšší limit.

Potom už tu je jedine možnosť mať 4 perky za stakovanie 250 PLU, ale to mi príde už moc drahé. A zároveň v kombinácii s Everyday čo mám, by som získal tým len 2 perky keďže je škoda, že tie perky sa nesčítajú s tými s predplatného keďže pri stakovaní je predplatné dobré len na zvýšenie limitu cashbacku za mesiac.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 6. 2. 2023 13:32

250 PLU je o momentálně třetinu méně, než jsme museli před časem stakovat na CRO kvůli 3% (dnes ani nemluvě...), a 5x méně, než musíš mít kvůli 4% na Binance kartě. A to s méně perky, resp. žádnými perky. Takže mně to drahé nepřipadá, spíš si říkám, jestli to není naopak příliš levné a tím pádem neudržitelné :-)
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 6. 2. 2023 15:55

Právě proběhlo třetí Plutus reconciliation (nevím jak to přeložit, vyrovnání?) https://medium.com/plutus/rewards-pool- ... 0ffaec597a
Zaujalo mě, že za posledních 5 měsíců vyplatili na odměnách 590k PLU. Velikost poolu pro odměny je 17.5M PLU, což znamená, že by se při současném tempu pool vyčerpal za nějakých 12 let, pokud odstartují v USA, tak patrně daleko dříve. Podle mě v brzké době dojde k nějakému pohybu, buď začnou a) výrazně osekávat odměny (to už se částečně děje - difficulty adjustment), nebo b) dojde k prudkému nárůstu ceny PLU, nebo c) se celý projekt sesype :-)
Zůstávám optimistou, doufám v b) a neprodávám 8-)
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 6. 2. 2023 21:11

Rupizhnjaak píše:250 PLU je o momentálně třetinu méně, než jsme museli před časem stakovat na CRO kvůli 3% (dnes ani nemluvě...), a 5x méně, než musíš mít kvůli 4% na Binance kartě. A to s méně perky, resp. žádnými perky. Takže mně to drahé nepřipadá, spíš si říkám, jestli to není naopak příliš levné a tím pádem neudržitelné :-)

Ak niekto má len tak na odloženie 250 PLU = cca 2400€, tak hej prečo neísť do toho. Mne sa to zdá veľa, lebo nemám len tak toľko peňazí, plus v mojom prípade nie je tam skorá návratnosť, keďže:
- aj keď využijem mesačne 4 perky = 40€
- pri 4% cashbacku miniem cca 300€ (niekedy menej, niekedy viac) = 12€
No a pri 52€ mesačne tá návratnosť je celkom dlhá.

Zase pravda, že do stakovania ide asi skôr niekto kto skôr minie viac peňazí a prípadne využije celý limit 2000€ pri Everyday napríklad. Ale ani tam mi to moc návratné nepríde, keďže - 4% za 2000€ = 80€ + 40€ perky = 120€ mesačne. Ale to je zase z môjho hľadiska keďže by mi išlo o návratnosť tých peňazí, ale zase aj je pravda, že ak cena PLU stúpne tak stúpne aj tých 250 PLU čo som do toho vrazil.

Ale inak si nesťažujem vôbec, aktuálne nazbieraných mám 19,54 PLU od 27.10.2022, s predplatným Everyday a dvoma perkami k tomu. Čiže za ten čas nazbierať 186€ (pri aktuálnej cene) je za mňa slušné, len za to, že platím kartou ako zvyčajne.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod George_76 6. 2. 2023 22:32

Mluvíš o navratnosti, ale nejak nechapu proc, tech 250 PLU prece nehazis do kanalu, a už dopredu prece nemuzes rict, ze jsi o ne prisel prece :D S CRO to bylo na zacatku podobne, taky jsem tomu neveril a presto jsem tam tech 10tis CRO stalknul, postupne jsem neco dokupoval nebo vydelal na rewardech atd a ted tam mam 23tisic, ze bych vydelal nejaky velky penize to ne, ale taky jsem o zadny neprisel :) Ted je proste jen preleju na tech 250 PLU :)
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cuprayo 6. 2. 2023 22:44

Ahoj, mam free tarif a nyni aktivni perk Lidl. Zitra se mi budou strhavat prachy z bookingu za hotel. Kdyz hotel zaplatim pres curve, na pristi obdobi vyberu perk booking a az bude aktivni, tak pres GBIT prehodim platbu na plutus kartu, prida mi to i ten cashback za perk 10€? Bere to pres curve datum puvodni transakce nebo den, kdy to prehodim na jinou kartu? A datum zmeny perku na dalsi obdobi bere v den zalozeni uctu?

Diky za info!
cuprayo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petkoj 7. 2. 2023 02:32

Ked to prehodis cez curve tak ti vratia 10€. Berie to aktuálne platbu v tom case ked ju prehodis cez Curve. Cize kedykoľvek si odlozis platbu cez inu kartu a v ďalších mesiacoch (podľa toho aky program máš) si to prehodis a oni ti vrátia perk.
petkoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petkoj 7. 2. 2023 07:55

Zmenu perku si nesom istý ale ja co mam odsledovane berie mi vzdy prvý deň v mesiaci.
petkoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 7. 2. 2023 09:19

Áno, je to tak perky/limity na cashback sa vždy 1. deň v mesiaci resetujú. Preto je zároveň výhodné kto si prvýkrát kupuje predplatné aby ho nekupoval 1. deň ale najlepšie neskôr aby stihol v prvom predpladnom cykle dvakrát tie perky využiť.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cuprayo 7. 2. 2023 11:43

Ok, diky! Jeste se zeptam, kdyz se mi ta booking platba strhne pres Curve z karty, ktera je v korunach a az bude platnej perk Booking a budu ji chtit pres GBIT prehodit na Plutus kartu v eurech, tak to nejde kvuli jine mene? Nebo jak to resite?
cuprayo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ard3ne 7. 2. 2023 11:59

SamerLP píše:Áno, je to tak perky/limity na cashback sa vždy 1. deň v mesiaci resetujú. Preto je zároveň výhodné kto si prvýkrát kupuje predplatné aby ho nekupoval 1. deň ale najlepšie neskôr aby stihol v prvom predpladnom cykle dvakrát tie perky využiť.

Ako stihol využiť dva krát? Veď 1.ého keď zaplatíš poviem za ntflx, tak nová platba je opäť prvého, to nestihneš nijako otočiť 2x (to isté aj neskôr v mesiac). Skôr neplatiť posledného v mesiaci, lebo vtedy ti zaúčtuje platbu až prvého, preto prídeš o ten perk za daný mesiac, v ktorom si zaplatil posledného.
Alebo je nejaká finta na toho prvého?

-- 7. 2. 2023 12:24 --

ps: mne sa skôr podarilo dostať 2x perk za netflix ale skrz kombináciu plutus/hi (podarilo dávam do veľkých úvodzoviek, keďže vieme, čo s nami HI vyvádza) a to tak, že zaplatil som 1.1.2023 normálne kartou plutus netflix. Nato som, keď som už mal aktívnu HI kartu dal zmenu dňa vyúčtovania (zadaná 16.01.2023) z prvého v mesiaci na 28ého v mesiac a dal zaplatiť perk cez kartu HI. Tým pádom mi nanovo narátalo platbu (doplatok) od 01.02.2023 do 27.02.2023) a stiahlo už z karty HI alikvotnú sumu (takmer celú) za mesiac február. čiže plutus mi zaplatil perk aj hi mi "zaplatilo" perk. Ďalšia platba bude realizovaná už z hi - 28.2.2023 (ak teda ešte budú existovať a vracať predplatné). A keďže som už bral, že netflix mi bude vracať HI, februárový perk v plutus som v januári zmenil z netflix na niečo iné. Ak by Hi do 28 februára zmätkovalo, nechám netflix bez platby a znova obnovím z plutus prvého (a keď začnú fungovať hi v marci, tak ich znova oholím :D :D :D )

-- 7. 2. 2023 12:49 --

aby som nakoniec nevyzeral, že sa snažím hľadať kľučky a ťahať, čo sa dá (nie, to nie kvôli mne zablokovali hi :-)), túto zmenu som robil len kvôli tomu, že za mesiac január som mohol využiť nejakú z troch výhod u HI, nič tam nebolo také, čo by som mohol využiť a keďže som investoval 10.000 hi, tak nech sa mi niečo vráti...
Přílohy
Snímka.JPG
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 7. 2. 2023 21:04

Jednoducho, napríklad ja som svoje prvé predplatné si zaplatil dňa 24.11. 2022. Rovno mi nabehol ďalší perk, ktorý som si vybral. Do 30.11. som využil ten perk, a následne sa obnovili perky 1.12. kedy som ho využil znova. A predplané sa strhávalo až 24.12. Čiže prvýkrát keď som zaplatil 4,99€ za Everyday som využil perky dvakrát za odbobie čo som to zaplatil. Čiže od 24.11 do 24.12. A s limitom na cashback (2000€) to isté, hneď po zakúpení sa ti navýši s 250€ čo je vo free pláne, a tým pádom tiež ak stihneš do konca mesiaca naplniť limit, tak následne od 1. dňa v ďalšom mesiaci máš znova 2000€.

Ale našťastie mi to niekto na Discorde podaril nech to tak spravím, aj to potvrdili dokonca moderátori, že to tak sa dá a je to aj povolené. Čiže sa neoplatí prejsť na predplatné 1. deň v mesiaci, lebo v takom prípade nevyužiješ prvýkrát perky dvakrát.

Toto sa dá inak teda zopakovať, ak prejdeš na free plán, a následne znova na Everyday, tak to isté vieš spraviť, ale nemyslím si, že by bolo dobré to robiť často to by už zjavne si všimli a riešili to :D ale zase ak chceš zmeniť kartu, ktorou platíš Plutus predplatné na inú tak jediná možnosť možnosť je prejsť najprv na free a potom znova na Everyday či Premium a pridať kartu ktorou chceš platiť to predplatné. Ale je to zároveň nevýhoda, lebo ak dajme tomu aktuálne platím predplatné 24. deň v mesiaci tak ak napr. 25.2. prejdem na free tak tá zmena bude až od 25.3. tuším tak to funguje, nie je to okamžité.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 8. 2. 2023 07:21

stále nejako nerozumiem. čiže teoreticky, mám free tarif, polka mesiaca, využijem jeden perk, nato si o pár dní zaplatím everyday a nabehne mi plus jeden. využijem . príde další mesiac a do ďalšej platby mám dva krát perk, čiže zase zaplatím poviem netflix a lidl. a potom už neobnovím a prejdem na free tarif. tak si to myslel, že za jednu platbu za tarif zaplatím 2x netflix a 2x lidl? a potom zase prejde človek na ďalší mesiac na platený tarif a znova má za jednu platbu 2x perk za dva mesiace?
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků