PLUTUS - náhrada crypto.com?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ard3ne 7. 12. 2023 08:07

Neviete ako to je teraz s plutusom? Môže na môj plutus účet zasielať financie aj niekto iný ako ja? Lebo tuším bolo tak, že peniaze mohli prísť len z účtu vedeného na moje meno, tak či to platí, alebo sa to už zmenilo.
ard3ne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 7. 12. 2023 17:57

Odkedy prešli s účtami k Modulr tak by malo byť možné, že ti pošle peniaze hocikto, aj zamestnávateľ výplatu napríklad.

Ale je to stále oničom. Direct debit stále nefunguje, čiže účet Plutus nie je šanca aby sa dal používať ako bežný, kde potrebuješ zaplatiť niečo čo sa dá len bankovým prevodom aj v VS.

Zároveň aj celý Plutus sa stáva sklamaním. ApplePay/GooglePay stále nikde. Fyzické karty v nedohľade, ani tá možnosť objednania stále nie je spustená.

Aj DEX aj keď mal byť konečne spustený v Q4 2023 teda do konca tohto roka. Tak podľa najnovších informácií to znova posunuli na rok 2024. Síce je stále pravda, že aj cez Rabby sa dá vybrať PLU, aj by som osobne prežil to, že musím zaplatiť 3€ za výber. Avšak mne vadí a príde mi to v roku 2023 nenormálne aby ževraj je "normálne", že daný výber PLU trvá dnes aj 2 týždne. Nie sú teda schopný spustiť DEX od Júla, ale aby zrýchlili posielanie PLU tak to vôbec, nezáujem.

Jediné čo Plutus aktuálne vie urobiť je, zvýšiť ceny predplatného a znížiť o viac ako 50% cashback limit, tomu sa hovorí biznis. Chápem, že nie je udržateľné dávať v podstate peniaze zdarma pri aktuálnych cenách predplatných, avšak ja osobne nevidím ani žiadny význam v stakovaní. Stakovaním získam síce perky naviac, ale cashback limit je stále viazaný na predplatné, a zároveň ak nemám predplatné tak si nevyberiem PLU. Aj ten redeem PLU čiže predaj, ak napríklad teda predám 20 PLU za 1000€ mesačne naviac cashback limit na jeden rok, ale zároveň nedokážem ani využiť ho na 100% mesačne tak to je oničom a som len v strate.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 8. 12. 2023 07:22

Nie, ako bežný účet ho použiť nejde, keďže aj minimálna suma, ktorú vieš poslať z plutus na iný bankový účet je 20 eur. Ono VS je záležitosť sr a čr, inde, čo viem, žiadne variabilné či špecifické symboly nemajú (len reference number).
Ja ho zatiaľ používam ako doteraz, keďže zatiaľ podmienky zmenené nie sú. Popravde, vôbec som sa nezaujímal, aké budú nové podmienky, napriek tomu, že to nebude žiadne "terno", stále to bude lepšie, ako platiť kartou slsp, nie?
ard3ne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mareka 8. 12. 2023 17:38

Kalkulátor pro ověření výhodnosti jednotlivých úrovni
https://starlinez.github.io/plutus-calculator
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sleepy (novy) 9. 12. 2023 10:08

Dobra kalkulacka. �

Len to plati v pripade, ak by cena PLU neklesala.

Stakovat PLU tiez odmietam. Nove pravidla extra nastudovane nemam lebo ich prilis rychlo menia :) ale pred zavedenim zmien najskor zrusim predplatne.
Sleepy (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SamerLP 9. 12. 2023 19:14

ard3ne píše:Nie, ako bežný účet ho použiť nejde, keďže aj minimálna suma, ktorú vieš poslať z plutus na iný bankový účet je 20 eur. Ono VS je záležitosť sr a čr, inde, čo viem, žiadne variabilné či špecifické symboly nemajú (len reference number).
Ja ho zatiaľ používam ako doteraz, keďže zatiaľ podmienky zmenené nie sú. Popravde, vôbec som sa nezaujímal, aké budú nové podmienky, napriek tomu, že to nebude žiadne "terno", stále to bude lepšie, ako platiť kartou slsp, nie?

Na to som vlastne zabudol, že je tam aj to minimum 20€, čo je celkom nanič. Myslím si, že ten VS by sa dal nejako nahradiť, nejako by to hádam fungovalo aj cez reference number si myslím, či?

Ako v podstate ten direct debit bude celkom zaujímavo spravený keďže by za také poslanie peňazí mal byť cashback. Síce určite len na určité platby, ale zároveň úprimne nie som si istý ako to vlastne chcú spraviť, keďže iná možnosť ako vydokladovať im tú platbu a po overení ti až pripíšu odmenu sa asi nedá spraviť.

Súhlasím s vyššie uvedeným, že tá kalkulačka je úplne nanič keď sa bavíme o odmenách v kryptomene. A ešte aj ten fakt, že 45 dní treba čakať dokým si odmenu môžem vybrať, čo za ten čas naozaj nie je asi žiadna šanca, že cena bude rovnaká, hlavne pri Plutus.

Sleepy (novy) píše:Stakovat PLU tiez odmietam. Nove pravidla extra nastudovane nemam lebo ich prilis rychlo menia :) ale pred zavedenim zmien najskor zrusim predplatne.

Asi tak. Za mňa za to koľko PLU musím stakovať to úprimne tie výhody nestoja. A aj tak je tu stále podmienka mať aktívne platené predplatné skrz limit cashbacku alebo možnosti výberu PLU.

Možno ak by som jedine mal k dispozícii tie peniaze na stakovanie, tak by som do toho ešte išiel. Ale keďže som v situácii, že by som musel tie PLU kupovať za moje vlastné peniaze tak je to pre mňa nezmysel.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TommyB188 11. 12. 2023 14:33

Měl bych dotaz, nedávno jsem vracel obchodníkovi zboží v hodnotě cca 50.tis kč, které jsem platil Plutus kartou skrz Curve, takže z toho byl pěkný cashback. Obchodník mi nabídl peníze zpět bankovním převodem, nikoliv zpět na kartu, tak jsem souhlasiL a dal mu č. účtu mé české banky. Když refund nebyl vrácen na platební kartu, cashback by mi měl zůstat ne? Nechci nijak zneužívat Plutus, jen jestli je tohle nějak v souladu pravidel či nikoliv?
TommyB188
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 11. 12. 2023 14:46

O té vratce na účet se Plutus nedozví (obchodník jim to určitě sdělovat nebude), takže cashback ti zůstane a žádné porušení pravidel z tvé strany to není ;-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod George_76 11. 12. 2023 16:44

Cau, takovy dotaz, jaky plan mate na Curve? Jsem si toho vubec nevsiml, ale na tom zakladnim je uz od 250 GBP poplatek za smenu 2,5% coz je teda docela dost... Tak premyslim, ze bych si vzal aspon CurveX protoze tam uz je 1000 GBP a az zmeni ty pravidla u Plutus a zvysi se mi pocet perku tak bych si vzal asi i Black a pouzil jeden perk...

Edit: jsem si teda spocital ze na tom fee zaplatim mesicne vic nez bych ted dal i za ten poplatek Black :/
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mareka 11. 12. 2023 18:05

Curve Black. Pro nějaké rozumnější využití (obzvláště s Plutus apod.) asi nemá smysl jít níže.
Navíc je tam funkční Go back in time a aspoň symbolický cashback 1 % pro 3 obchodníky (bude jich 6, ale na oplátku ruší cestovni pojištění).
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod George_76 11. 12. 2023 18:08

Tak cestovni pojisteni me netrapi vubec, to uz mam u tri karet jinde :D asi to dava smysl.. predpokladam, ze ten vikendovy poplatek je i u black ze?
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 11. 12. 2023 20:00

Tak ja pouzivani Curve minimalizoval, nebot ma horsi kurz jak Plutus.
Mozna jen nahoda (opakovana), ale to at si kazdy vyzkousi sam.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec

Odeslat příspěvekod George_76 11. 12. 2023 20:11

No jenze Plutus bez Curve je zase s poplatkem u Plutus za cizomenove platby 2,5%, takze to ve vysledku vychazi hur...
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 11. 12. 2023 20:58

George_76 píše:Tak cestovni pojisteni me netrapi vubec, to uz mam u tri karet jinde :D asi to dava smysl.. predpokladam, ze ten vikendovy poplatek je i u black ze?

Víkendový příplatek za FX směnu je u všech tarifů Curve, bez rozdílu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod SamerLP 11. 12. 2023 21:02

@milanBrno - ako je možné, že je horší kurz?

Teraz som to porovnal:
Curve, ktorý využíva MasterCard kurz - 1€ = 24.42 CZK
Plutus, ktorý pravdepodobne využíva Visa kurz (ak sa mýlim opravte ma) - 1€ = 24.48 CZK

Áno, aj keď je o niečo lepší Visa kurz tak, ak mám pripočítať ten poplatok 2,5% tak je to 1€ = 25.09 CZK a to mi ako lepší kurz oproti Curve fakt nepríde.

@Milos - v e-maili čo mi Curve poslal sa píše toto:
we do not apply any surcharge in addition to the Currency Conversion Fee (see above) or the Foreign ATM Withdrawal Fees (see below) where the currency of your payment source is EUR, GBP or USD; or

Čiže áno, v prípade platby v CZK poplatok bude, ale v EUR, GBP a USD nebude.
SamerLP
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka