Rozdíly ve spořících účtech - Excel

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Google Sheets dokument nebo příspěvek v tématu na fóru?
Rozhodně preferuji Google Sheets dokument, forma se mi líbí a hodlám jej využívat. 11 %  35%  [ 11 ]
Spíše preferuji Google Sheets dokument, ale mám k němu výhrady, po jejichž zapracování bych ho nejspíš využíval. 1 %  3%  [ 1 ]
Spíše nepreferuji Google Sheets dokument, a i přes zapracování potenciálních výhrad bych ho nejspíš nevyužíval. 3 %  9%  [ 3 ]
Rozhodně nepreferuji Google Sheets dokument, forma se mi nelíbí a nehodlám jej využívat 16 %  51%  [ 16 ]
Celkem hlasů : 31

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 5. 2022 13:13

Zedna1 píše:@peliculiar

Cetl jsi tento muj prispevek?
search.php?keywords=Shrnuti+soucasneho+stavu%3A&terms=all&author=Zedna1&fid%5B%5D=316&sc=1&sf=all&sr=topics&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=302027&submit=Hledat

Je to v podstate trvaly odkaz pouze s jednim kliknutim navic (na prvni nalezeny prispevek).

bohužel, co to tu vysvětluješ tak, je to minimálně druhý odkaz
ale srovná se to, až uděláš update ;-)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sysgen 27. 5. 2022 18:48

Zedna1 píše:@peliculiar

Cetl jsi tento muj prispevek?
viewtopic.php?p=13213802#p13213802

Je to v podstate trvaly odkaz pouze s jednim kliknutim navic (na prvni nalezeny prispevek).

Ano, muzu napr. zalozit nejakou svoji soukromou webovou stranku, kde bude prubezne aktualizovany odkaz vzdy na posledni platny prehled, ale to by byl stejny vysledek, jeden klik mysi navic.
Nebo bych mohl na takovou soukromou webovou stranku davat kopii meho seznamu (a ne jen odkaz), pak uz by to bylo bez toho 1 kliknuti navic.

Tyto dve moznosti jeste zvazim, ale vzhledem k nizkemu prinosu a nutnosti pri kazde aktualizaci seznamu zde (nekdy se aktualizuje i casto) aktualizovat jeste neco nekde jinde, se mi do tohoto moc nechce.

EDIT:
Anebo varianta, ze by ten muj seznam byl jen na me soukrome webove strance a zde na foru by byl jen odkaz na tuto moji stranku, tzn. pri zmenach bych menil seznam jen u sebe a zde na foru by se nic nemenilo.
Toto zni mnohem lepe! Jeste to promyslim ...

EDIT2:
Ta varianta seznamu na me soukrome webove strance ale ma velkou nevyhodu ne tak snadne/intuitivni editace (HTML), tak jako je to zde na foru. Standardne se soukrome webovky edituji lokalne a nahravaji pres FTP na web, coz je na takto caste zmeny ne zrovna idealni, nevim jake jsou moznosti snadnejsi prime editace soukromych webovych stranek, moje posledni soukr. webovka na VOLNY.CZ byla pred nejakou dobou zrusena, takze zatim zadne jine sve webovky jinde nemam, musel bych zjistovat ...

Vysvětli mi prosím rozdíl mezi udržováním seznamu na svých webových stránkách a uržováním Google Sheets dokumentu? Podle mě je to podobné, a navíc u sheetu vidím samé výhody (edituješ tabulku namísto HTML což je rychlejší, dá se řadit, filtrovat apod, lze přidat editora, menší šance na výpadek služby atp). Výhodu svých stránek vidím jedině v potenciálním příjmu z reklamy, což zní jako dobrý důvod pokud by ti šlo o to (a upřímně by sis nějaký revanž za tvou práci určitě zasloužil :)).
sysgen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 27. 5. 2022 20:19

Kvuli prijmu z reklamy jsem tuto variantu nezminoval.
Stejne to vidim tak, ze asi nakonec jen do meho prehledu pridam ten muj "trvaly" odkaz s jednim klikem navic a kdo bude chtit tak si ho prida do zalozek v prohlizeci.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sysgen 28. 5. 2022 12:11

Ale pořád jsi mi neodpověděl. Jen mě zajímá tvá motivace. Já jsem zvyklý pracovat stylem KISS - aneb dělej vše jednoduše. A z hlediska uživatelské přívětivosti i jednoduché správy prostě online tabulka jasně vyhrává nad postováním příspěvku na fóru nebo aktualizací HTML dokumentu. Chápu, že ti možná nesedí Google, ale je spousta alternativ zdarma (JotForm, Zoho, Coda...). Já vybral Google protože ho znám a umím používat.

Nic nikomu nenutím, každý ať používá to, co mu sedí. Jen když vidím něco, co se dá (jednoduše) zlepšit, tak jdu do toho. O to víc mě pak ale demotivuje, když někdo o zlepšení nestojí, ale přitom nedokáže argumentovat proč. Možná je to spíš můj problém, ale tak to mám nastavené.
sysgen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 5. 2022 13:05

sysgen píše:Nic nikomu nenutím, ...


Nevím, už mi pomalu přijde, že nutíš. Proč by se měl Zedna obhajovat? Proč by měl argumentovat? Třeba mu to prostě lepší a jednodušší nepřijde. To je jen Tvůj názor.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod sysgen 28. 5. 2022 13:28

Říkám, je to spíš problém u mě jako osobnosti analytického typu a tím, že si potrpím na konstruktivní feedback. Samozřejmě chápu, že ne každý ho chce dávat, ale pokud člověku něco vyhovuje, tak by měl být schopen to jednoznačně vyjádřit (minimálně formou "Můj způsob mi přijde jednodušší a tvůj složitější"), což jsem právě nezaznamenal. Ale rozhodně tu nechci vířit žádné spory, za to mi to rozhodně nestojí. Takže to nechte plavat.
sysgen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 5. 2022 14:06

Spreadsheet je jednoznačně přehlednější, údaje ve sloupcích jsou pod sebou, dá se řadit a filtrovat podle úroku, max výše úložky, termínování. A nemusí to být nutně Google. Současná textová forma je dost nepřehledná a dá se v tom vyznat jen protože těch dat je relativně málo a vejdou se na jednu obrazovku.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků