jakou kartu pro cestování po Německu?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jjrr 6. 7. 2022 14:37

Otevřou to cizinci online?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 6. 7. 2022 16:08

Otevřou to i cizincům, po registraci je ale nutné ověření identifikace klienta, které probíhá přes videohovor v němčině nebo angličtině. Jinak @Persbrandt si německý účet/kartu zakládat nechtěl :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 6. 7. 2022 19:19

V Německu lze online (kromě Nuri) založit i účet u https://vivid.money/en-eu/
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 7. 2022 10:06

pokud tam jede jen na měsíc a nehodlá tam třeba pracovat, je to trochu "s kanonem na vrabce"
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 7. 7. 2022 11:55

Když jsme u těch německých účtů, nemáte přehled, jak se aktuálně pohybuje úroková sazba na německých spořicích účtech? Potřeboval bych na nějaký čas uložit asi 25.000EUR.

Jinak bezplatně vybrat cizí kartou by mělo jít z bankomatů Sparkasse Mittelsachsen - Geldautomat, viz. viewtopic.php?p=13252726#p13252726
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 7. 7. 2022 12:16

PatrikChrz píše:pokud tam jede jen na měsíc a nehodlá tam třeba pracovat, je to trochu "s kanonem na vrabce"


Tak na první pohled určitě. Ale oba účty lze zalozit online během pár minut a jsou zdarma (i s kartou) a bez podmínek.
Může to být zajímavé řešení (a nejen pro tazatele). Německý účet se navíc může hodit i pro jiné potřeby.
Naposledy upravil mareka dne 8. 7. 2022 05:38, celkově upraveno 1
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 7. 7. 2022 13:40

Milos píše:Když jsme u těch německých účtů, nemáte přehled, jak se aktuálně pohybuje úroková sazba na německých spořicích účtech? Potřeboval bych na nějaký čas uložit asi 25.000EUR.

Spořící účet aktuálně max. 0.25%, termínované vklady max. 1.3% 12M a 1.7% 36M.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 7. 2022 14:08

Milos píše:Když jsme u těch německých účtů, nemáte přehled, jak se aktuálně pohybuje úroková sazba na německých spořicích účtech? Potřeboval bych na nějaký čas uložit asi 25.000EUR.

Jinak bezplatně vybrat cizí kartou by mělo jít z bankomatů Sparkasse Mittelsachsen - Geldautomat, viz. viewtopic.php?p=13252726#p13252726

Dej si vyhledat na Google "Tagesgeld" (případně Tagesgeldkonto) pro spořáky a "Festgeld" pro termínované vklady, najde ti to různá sporvání, ale jak píše kolega, úrokové sazby jsou ve zlomkách procenta
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 19. 7. 2022 22:46

mareka píše:
PatrikChrz píše:pokud tam jede jen na měsíc a nehodlá tam třeba pracovat, je to trochu "s kanonem na vrabce"


Tak na první pohled určitě. Ale oba účty lze zalozit online během pár minut a jsou zdarma (i s kartou) a bez podmínek.
Může to být zajímavé řešení (a nejen pro tazatele). Německý účet se navíc může hodit i pro jiné potřeby.


To jako německá banka založí zcela online na dálku Eur účet českému občanovi, který nemá žádný zvláštní vztah k Německu, žije trvale jenom v Česku a nemá k dispozici žádnou německou adresu?

Jak potom banka doručí takovému klientovi fyzickou platební kartu (když pominu případnou možnost nahrát si ji do mobilu)? Zašle ji za příplatek nebo dokonce zdarma na českou adresu klienta?

A co myslíte tím "oba účty"? Účet u té banky Nuri i u té Viven? (snad ty názvy moc nekomolim)
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 19. 7. 2022 23:04

Pokud jde o dodání karet ze zahraničí, tak např. Revolut za poplatek cca 180Kč ale s tisícovou odměnou za založení, takže v plusu. Curve karta přišla zdarma + odměna za založení, Vivid kovová karta zdarma + odměna za založení :)
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Persbrandt 19. 7. 2022 23:22

Jo pardon, Vivid, blbě jsem si ten název banky zapamatoval, na tom mobilu se strašně špatně scrolluje.
Kovová karta jo? Sice jsem takovou ještě neviděl, ale v zásadě je to asi jedno, jestli plastová nebo kovová.

Takže zašlou kartu zdarma i do zahraničí, hmm...
A jakou teď dává ten Vivid odměnu za založení účtu? Není to teda s žádným doporučením, pozvánkou od stávajícího klienta apod.? prostě odměna čistě jen za založení účtu?
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 20. 7. 2022 00:32

Za Vivid jsem dostal 30€ ale to bylo už dřív a teď už dávají za pozvání jen dvojnásobný cashback (1% místo 0.5% nebo až 4% s placeným Vivid Prime / měla by u něj být možnost měsíc na zkoušku zdarma). Karta je zdarma při dobití účtu €200, jinak za poplatek €9.90... víc info bude ve Vivid vlákně nebo přímo u nich na webu, já ho teď moc nesleduju / nepoužívám, tak nemám přehled.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků