SEPA platba D+0

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 10. 8. 2022 13:37

Taky se mi stalo, že VINko neposlali, ale spíš soukromý nebo pofiderní prodejce, jinak většinou ano a to i turek.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ridder 17. 10. 2022 07:13

Ahoj, řeším úplně to stejný. Jak dopadla Fio prioritní? Bylo to ještě ten den? V kolik jsi to prosím posílal?
Ridder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2022 10:28

Známej (tedy pokud to nejsi ty :) )dnes kupuje auto v Německu a bude platit z FIO jako prioritní SEPA. Slíbil, že napíše, jestli stihlo dojít ještě dnes.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 17. 10. 2022 14:31

Pro platby (i vozidel) jsem používal Citfin (než mi zrušili účet kvůli platbě do Ruska). Velmi často i standardní platba do Asie přišla jako D+0, do Německa téměř vždy D+1 (bo tamní banky mají dost času). Třeba Zen.com platby odesílá jako instant, ale záleží na tom, jak to umí příjemce zpracovat. Zkráceně, je to loterie.

Posledně jsem auto v Německu kupoval tak, že jsem přijel, vyzkoušel, sepsal smlouvu, poslal platbu a vrátil se zpět do ČR. Za dva dny mi psali, že mohu přijet. Je potřeba ale dodat, že šlo o velmi seriózního značkového dealera, 100% Němci, tedy nebylo pochyb.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod retron 17. 10. 2022 18:31

FIO prioritní dorazilo D+1 ale posílal jsem až 15:30 a volali krz AML takže se to tim asi zdrželo
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ridder 17. 10. 2022 21:40

Info z dneška
9:47 poslána prioritní platba z Fio.
12:37 obdržena platba v německé Kreissparkasse.
Jednalo se o částku kolem 17k € a je to běžný pohyb na tomhle účtu. Žádná kontrola AML.
Ridder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oňas80 25. 5. 2023 11:10

Dnes jsem procházel výše zmíněný odkaz:
https://www.europeanpaymentscouncil.eu/ ... 1654865297
a v seznamu už se nachází JTbanka od 2.5.2023
Oňas80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 25. 5. 2023 11:13

Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 5. 2023 11:36

...jsem slíbil, že napíšu, jak známý pochodil a zapomněl jsem. Tak ano, ráno zadaná platba SEPA z FIO a ten samý den byla v německé bance
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hyper9 25. 5. 2023 22:20

Já jsem teď ve stejný okamžik zadal dvě SEPA platby, cca někdy po obědě:

1. německá Commerzbank -> slovenské FIO : peníze došly do pár minut
2. česká AirBank -> slovenské FIO : peníze došly až druhý den

V podstatě na to nepospíchám, jen mě překvapilo, jaký je tam rozdíl v rychlosti.
hyper9
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 5. 2023 01:24

Tak nemůžeš snad srovnávat země z eurozóny (jako Německo či Slovensko), pro které je euro domácí měnou a mají pro ně převody v bankách už "vycepované", početně dominující a tedy i rychlé, a ČR, kde stále platíme naší dobrou korunou a SEPA je pro banky co do množství transakcí oproti těm korunovým stále spíše okrajovou záležitostí. Obecně cut-off time českých bank pro SEPA D+0 je třeba už v 8-10h ráno (někde možná ještě dřív), takže u Air ses zkrátka trefil až do času po této hranici.
Kdo chce v ČR rychlou SEPA, může použít služeb Revolutu (litevský IBAN), tam při zadání dopoledne i ne moc pozdě odpoledne je SEPA platba D+0 zcela běžná.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 5. 2023 08:06

Naprostá většina bank na Slovensku SEPA platbu ten samý den neodešle (a to ani ty, které podporují okamžité SCT Inst.*) - a když už, tak jen ráno před 8:00 hod. (to je zrovna připad toho Fio (s třeba i Slovenské spořitelny, která SCT Inst. má), ale ani to není garantovaná lhůta dle obchodních podmínek), takže cvičení by dopadlo stejně z Fio banky do české Air Bank nebo Commerzbank (* a když jsme už u těch SCT Inst., tak maximální limit si slovenské banky nastavili poměrně nízko na 5000 eur, "Raiffeisen bank" dokonce jen na 3000 eur včetně stejného limitu na den na 1 účet)...

Air Bank umí na české poměry odeslat SEPA jako D+0 poměrně nadstandardně až do cca. 11:30 hod., ale i to bylo značně nespolehlivé (cca. 20 % plateb odeslala stejně až D+1).
fremantle
Inventář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků