Shoda telefonního čísla u dvou osob

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod iglooo 5. 8. 2022 18:27

FIO banka píše:V obchodních podmínkách k Rámcové smlouvě a obchodních podmínkách pro elektronickou správu účtů také posilujeme zabezpečení internetového bankovnictví, nově budeme moci zrušit zasílání SMS zpráv s autorizačními kódy, pokud budeme mít podezření, že tel. číslo není ve výhradní dispozici klienta.


:nenapadne
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 8. 2022 22:35

A podle čeho to budou posuzovat jestli tel. číslo je nebo není ve výhradní dispozici klienta?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 8. 2022 00:16

To by snad mohli kontrolovat při zadávání do bankovního systému nebo změně tel. čísla a hned zamítat čísla které už má někdo jiný v systému zadané a ne, že to zablokují oběma až někdy dodatečně když to náhodně zjistí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 6. 8. 2022 02:19

Jestli takové účty už založili, nemůžou dost dobře cestovat zpátky v čase a napravit to v minulosti.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 8. 2022 10:02

Nejde o zpětné řešení problémů, ale pokud někdo zadává do bankovního systému tel. číslo (při zakládání účtu, změně tel, čísla atp.) a systém zjistí, že už to stejné tel. číslo má v systému zadané někdo jiný tak by mu ho mohl zamítnout. Něco podobného se kdysi řešilo na bývalém fóru HB Hello spolu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jjrr 6. 8. 2022 10:18

U HB jsme měli tři pŕíbuzní stejné tel.č. jako autorizační, několik let jim to nevadilo, ale asi před rokem dvěma příbuzným zatelefonovali a museli nadiktovat nové tel.č., u mBank máme to samé a zatím jim to nevadí.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 8. 2022 10:43

Kdysi dávno bankám stačilo pro přihlášení do IB uživatelské jméno a heslo bez dalšího ověřování kódem z SMS nebo potvrzování v mobilní aplikaci, ale časy se mění a nyní jim pouhé uživatelské jméno a heslo už nestačí. S přibývajícími útoky na naše bankovnictví banky vymýšlejí i různé další způsoby ověřování klientů. Proti stále vychytralejším způsobům podvodníků a lidské blbosti a nepozornosti to ale často nestačí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drummond 6. 8. 2022 10:49

Shoda telefonních čísel nebo i emailu je problem u vícero bank, třeba CSOB, na coz doplácí důchodci, kterým třeba děti nemohou pomáhat se základními operacemi nebo jen takovou blbosti jako stahovat výpisy z účtu a zbytecne za to chudáci platí v papírové podobě. Musel jsem defacto jejich peníze převést k sobě a udělat tam poducet a na nej převést Sipo a jiné věci, co mají rodiče.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 6. 8. 2022 10:52

stačí dualSim mobil a je...
(disponent je rozhodně čistší řešení, ale někde je třeba na pobočku!)
Naposledy upravil ROlda78 dne 6. 8. 2022 11:18, celkově upraveno 1
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 6. 8. 2022 11:14

A přitom stačí dát někomu dispoziční právo s účtem.

Zrovna u FIO banky stačí, aby druhá osoba používala bankovnictví a je to otázka pár kliků v IB.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrholecR 6. 8. 2022 11:43

Založit email důchodci snad taky není problém. A telefonní číslo snad má vlastní. Případně zakoupit SIM u Kaktusu s dobíjením 50 Kč ročně.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 6. 8. 2022 12:13

to je tedy lepsi nulový tarif od Vodafone (ale tohle už je dost off topic)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 6. 8. 2022 23:17

ROlda78 píše:disponent je rozhodně čistší řešení, ale někde je třeba na pobočku!

Nevím jaké s tím máte zkušenosti, ale já měl disponenta na revolvinogový úvěr své partnerky (kreditní karta, ke které jsou vydané i dodatkové karty). Ten disponent neuměl v podstatě nic. Zde se jednalo o MMB, podobnou zkušenost mám s účtem Moje O2, kvůli ICT službám, disponent mi neumožní víc než se podívat, což je k ničemu.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 7. 8. 2022 07:18

Já mám disponentské právo k Moje O2 a fakticky mohu dělat to samé co majitel účtu, jenom stačí nadefinovat příslušná práva.

A řekl bych, že ve většině bank se musí na pobočku. FIO je spíše výjimkou.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků