AML + evidence skutečných majitelů a banky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 2. 10. 2022 18:48

AML jako další vymoženost EU, co by výmysl úředníků z Bruselu?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 2. 10. 2022 19:51

AML není jen záležitostí EU. Je zavedeno v USA, Japonsku, Jižní Korei, Austrálii, Novým Zélandu a spoustě dalších států.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 10. 2022 07:54

Mám naopak pocit, že myšlenka AML pochází z USA.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 3. 10. 2022 12:24

Ano. Autorem myšlenky je USA.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tx999 13. 10. 2022 22:36

A banky to stoji sileny prachy, aby vyhovely dane legislative, nastavily si systemy a proverovaly transakce + obcas jeste pokuty za neplneni, kdyz to nezvladaji.
To se jim pak neni co divit, ze se nekterym rizikovym cinnostem snazi predchazet.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 14. 10. 2022 07:38

A na stůl mi přistála včera novela AML zákona s účinností 1. 7. 2023. Nově budou povinné osoby i insolvenční správci, ovšem MF zapomnělo, že insolvenční správci nemají s klientem smlouvu, ale jsou jmenování soudem. A je vlastně otázka, zda pro ně klientem bude soud, nebo dlužník.
A omylem prolamují mlčenlivost daňových poradců, auditorů, advokátů a notářů. Novela má 5 stran a já za včerejšek napsal 4 strany připomínek.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 10. 2022 08:34

Dnešní USA je samozřejmě daňové a regulační peklo.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 10. 2022 09:45

Prave AML muze byt duvod, proc drzet i urcitou i vetsi castku penez (250 000czk / USD / EUR) v hotovosti? :) Abyse clovek vyhnul, tomu ze nemuze najednou vybrat z ATM s tim ze banka blokuje a je nutne dolozit...protoze a proto :(
pozn. myslim ze do 300tis je to snad povolena castka pro bezny i prenos penez dle zakona
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drummond 14. 10. 2022 19:34

Jistý obnos korun a především valut jsem domů do trezoru pořídil, kdyz v únoru začalo šílenství kremelského skřeta. Nikoliv v obavě z AML, nicméně z obavy neočekávané situace, kdy by člověk měl třeba jen 2 hodiny, aby zmizel, a k těm bankomatum by se hrnuli všichni.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 15. 10. 2022 14:09

To mi tvrdí kdekdo, ale dekádní bilance ČNB říká něco jiného: oběživa 28.2. bylo v oběhu naopak o 2 mld. méně než k 20.2.. Jo, po to víkendu, kdy skončila Sberka, to už byl jiný fičák: k 10.3. + 45 mld. peněz v oběhu. Na pád Sberky reagoval kdekdo ...
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drummond 17. 10. 2022 10:55

No czk budou v případě pruseru k prdu, stejně jako byly Ukrajincum na útěku k prdu hřivny, mluvil jsem primárně o valutach, to v bilanci oběživa CNB neuvidis.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 9. 11. 2022 13:52

Podělím se o zážitek z ČSOB Stavební spořitelnou. Kamarád v roce 2014 uzavřel smlouvu o stavebním spoření. Nyní ji šel vypovědět. Liška chtěla aktualizaci údajů, poctivě uvedl, že je nyní politicky exponovaná osoba. A začalo peklo - prý musí bance doložit seznam všech nemovitostí a automobilů včetně kupních smluv. To je pro něj celkem problém, protože sbírá stará auta (v podstatě vraky, které si jako bývalý automechanik renovuje), takže na těch několik desítek aut prostě kupní smlouvy nemá (a proč by je měl mít, kdy je zapsaný v techničáku). Jinými slovy, kvůli tomu, že si 8 let posílal dva tisíce na stavební spoření, musí nyní udělat kompletní majetkový striptýz (což by ani nevadilo, ale kde na to má vzít čas, aby všechno dohledal). Kdyby tam poslal miliony, tak by se to pochopit dalo, ale 2 tisíce měsíčně snad není taková suma, aby ho museli proklepnout po všech směrech.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 9. 11. 2022 17:47

A kamarád je opravdu politicky exponovaná osoba? On né každý politik je politicky exponovaná osoba - viz příloha metodického pokyny č. 7 – Opatření vůči politicky exponovaným osobám + vnitrostátní seznam funkcí PEP k 9.10.2020, které vydalo FAU.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod peter23p 9. 11. 2022 17:55

Já byl u ČSOB veden jako politicky exponovaná osoba ač sem s politikou nikdy neměl nic společného a byl v té době ještě student. Kvůli tomu sem měl omezené některé služby. Po několika reklamacích a odvolání mi ten status odebrali aniž by mi o tom dali nějak vědět nebo se omluvily.
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků