Klarna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod HNF-01 28. 9. 2022 19:29

Klarna je dostupná v ČR. Budete někdo používat?
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 28. 9. 2022 19:45

V čem je to lepší než kreditka a Apple / Google Pay? O polovinu delší bezúročné období, ale zase daleko víc administrativy kolem, potřebuji udržovat na běžném účtu zůstatek a myslet na to, pro každý jednotlivý nákup místo jednou měsíčně.

Samozřejmě kdo musí nakupovat na splátky, tak koupí na splátky – ale taky pochybuji, že se bude jakkoli rozhodovat podle toho, která firma to nabízí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod bodyczech 28. 9. 2022 20:35

No, přiznám se, že v těchto odložených splátkách nevidím žádný smysl. Pokud mi to nepřinese nějaký jiný benefit jako slevu, cashback, prodlouženou záruku nebo něco podobného, není to služba pro mě. Nepoužívám ani Twisto ani MallPay, ale u nich je snad nějaký malý bonus navíc... u Klarny jej nevidím, třeba má někdo zkušenost či nápad jak ji využít.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Schwarzie 28. 9. 2022 21:07

Ja nejak nemuzu prijit na to, jak se to pouziva….
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 29. 9. 2022 04:09

BNPL má smysl jako služba pro výrobce, kteří chtějí, aby jejich relativně drahé zboží bylo u co nejvíc prodejců k dispozici na splátky – a to i těch malých prodejců, kteří nemají svůj vlastní splátkový program na své riziko nesplácení, ani už nemají exkluzivního partnera. Pak ten software pozná, že je v košíku to správné zboží a zajistí splátky – a snad i zajistí, že to bezúročné období nakonec zafinancuje výrobce (s touto části si nejsem jistý). To nikdy nebude služba pro většinu populace, ale v daném segmentu by mohla získat výrazný podíl na úkor firem typu bývalý Cetelem.

Nic z toho nevyžaduje, aby o BNPL jako věci – nebo dokonce o konkrétní značce poskytovatele! – průměrný zákazník přemýšlel. Leda snad malá skupina lidí, kteří chtějí udělat větší počet nákupů, všechny na splátky (vybavují domácnost), a tak si najdou v BNPL aplikaci nějaký katalog; ale nevidím moc důvod, proč to dělat takhle, když jde jít do obchodu s daným typem zboží, který splátky nabízí, a místo obrázků v mobilu je možné si zboží osahat.

Celé to na mě dělá trochu dojem nějaké historické anomálie – v USA mají masově kreditky a banky proto vůbec nejsou zvyklé poskytovat malé splátkové úvěry, plus kreditky se v krizi 2008 staly pro klienty bez jistého zaměstnání dost nepopulární kvůli universal default (což už je snad zakázané, ale pachuť zůstává). Nebo možná nějaká snaha nahradit kreditky v EU v očekávání, že teď s vysokými sazbami a regulovanou interchange fee to bude pro banky ztrátové a tenhle produkt úplně vzdají.

A nebo je to jednodušší a celé je to jen dozvuk bubliny kolem Pelotonu začátkem Covidu.
Naposledy upravil fc70 dne 29. 9. 2022 20:11, celkově upraveno 1
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod HNF-01 29. 9. 2022 13:44

Já jsem si říkal, že mallpay i twisto svoje publikum mají... nechce se mi věřit, že by uživatelé používali mallpay jenom kvůli mall bodům a twisto jen proto že umí převést fakturu/složenku na platbu kartou.
Ale v klarně vidím jenom slevy u vybraných obchodníků, možná sem tam nějaký cashback.
HNF-01
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků