VÚB – Spoření bez limitů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlkoslav 7. 12. 2022 12:40

dalich píše:
vlkoslav píše:Zajímavá informace o tom VIP úroku. Ještě tak vědět jak si k němu pomoci? :hm Když člověk není novinář a nedostane ho za příslušný článek :lol:

Klídek. Já tu úrokovou sazbu nemám a autorka je normální smrtelník, původem zaměstnankyně z finanční správy (nyní v důchodu). ;-)

V jakém smyslu mám být v klidu? Jakože tedy v klidu jsem 8-) Přece nepochybuji, že je obyčejný smrtelník (možná jsem ji urazil tím novinářem, tak to se omlouvám, taky by se mě to dotklo). Jenom jsem si dovolil se zeptat, zda-li by někdo nevěděl, jak si k tomu pomoct. Nebo je to jen za protislužbičku? Pak se tím ale nemusela v tom článku chlubit.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlkoslav 8. 12. 2022 15:31

K tomu poslednímu odkazovanému článku na měšci se v komentářích vyjádřil i údajný zástupce VÚB.
Jednak potvrdil výslednou roční složenou úrokovou sazbu, při uložení peněz na celý rok cca 6,34%,
jednak se vyjádřil, že jim bude stačit certifikát od FÚ jednorázově
a konečně potvrdil, že vylepšený úrok mohou v mimoriadnych prípadoch poskytnúť vybraným klientom. Takže potud nejspíš houby s octem. Ledaže jim můžete někde udělat zadarmo reklamu :lol:
(Má tam tedy, ten údajný zástupce VÚB, v příspěvku podivuhodné výpočty :lol: )
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dalich 8. 12. 2022 15:44

Není to údajný zástupce, je to tiskový mluvčí VÚB. https://www.vub.sk/ludia/tlacove-centrum.html
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlkoslav 8. 12. 2022 16:11

Tím lépe 8-)
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Taki 8. 12. 2022 18:06

Tak pro pobavení má konverzace s (myslel jsem si, že) bankou, ale zřejmě podle druhé odpovědi jsem nekomunikoval s bankou, ale s VÚB (o které jsem se domníval, že je banka):

Já:
Dobrý den, je možné na mém účtu SK75 0200 0000 0030 xxxx xxxx nastavit úrok 6,35%?
Děkuji
Příjmení

VÚB:
Vážený pane Příjmení
tento úrok je pro VIP klienty banky.
s pozdravem a přáním hezkého dne,
Karolina Pernická
Pernická Karolína
Zákaznícka podpora
VÚB, a.s.

Já:
Dobrý den,
jak se mohu stát VIP klientem?
Zde v článku:
https://www.mesec.cz/clanky/sporeni-bez ... ne-vyhody/
se uvádí, že to lze i na základě "individuálního posouzení a rozhodnutí retailového oddělení banky (např. na základě výše vkladu)".
Jaká je výše vkladu pro nastavení tohoto úroku?
Děkuji za upřesnění
Příjmení

VÚB:
Dobrý den p.Příjmení
co se týče Vip úroků ,tak si o něj rozhoduje banka sama.
Střechová Tereza
Zákaznícka podpora
VÚB, a.s

Asi jim ještě napíšu, jestli by byli tak hodní a zaslali můj požadavek bance, aby o něj rozhodla..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 12. 2022 23:32

Prostě tě s tvou z jejich pohledu nejspíš "směšnou" výší vkladu poslali slušně do pr*** a ty ne a ne to z jejich stručných odpovědí pochopit :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Taki 9. 12. 2022 04:10

A propos, když jsme u toho, dá se napsat v jakém řádu se pohybuje úložka autorky článku?
Dalibore?
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.2 9. 12. 2022 11:25

Tam jde o to jetli o ten lepší úrok žádat ještě před založením účtu, nebo až potom co tam nasypu maximální možnou částku.
Jinak já ho založím ale asi až příští rok, at si nekomplikuju letošní danový přiznání, těch 20 dní lepšího úroku mi za to asi nestojí.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 9. 12. 2022 16:39

Založit, vložit, vybrat, požádat. ;-)
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod yndezit 15. 12. 2022 17:05

Rop píše:Pokud přelezeš na bonusech z kreditek atd. 30 000 Kč, tak přiznání podat budeš muset a tím pádem zdaníš i tento úrok.

Takže pokud jsem podmosťák bez příjmů, ale mám miliony ve slovenské VÚB, tak jen kvůli těm úrokům z nich přesahujícím 50000,- kč musím podat daňové přiznání? No to se mi nechce ale.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ninaa 15. 12. 2022 18:06

@yndezit:
Kdo nepobírá zdanitelné příjmy (např. podmosťák, důchodce, žena na mateřské apod.) a uloží si 2,5 mio u slovenské VÚB a doloží jim daňový domicil, dostane nezdaněný úrok 158 562Kč.
Musí podat daňové přiznání, ale díky slevě na poplatníka (za rok je 205 600Kč) mu vyjde daň 0Kč.

Při uložení té stejné částky a hypoteticky na stejný úrok v bance v ČR mu banka strhne 15% srážkovou daň automaticky, je to cca 23 784 Kč. Ale nemusí se starat a podávat daňové přiznání :-)
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod culti 17. 12. 2022 22:11

yndezit píše:
Rop píše:Pokud přelezeš na bonusech z kreditek atd. 30 000 Kč, tak přiznání podat budeš muset a tím pádem zdaníš i tento úrok.

Takže pokud jsem podmosťák bez příjmů, ale mám miliony ve slovenské VÚB, tak jen kvůli těm úrokům z nich přesahujícím 50000,- kč musím podat daňové přiznání? No to se mi nechce ale.

A když tam dáš jen tolik, aby jsi tu hranici nepřelezl, tak je to v pořádku ne?
Jak vypočítává @Ninaa, tak cca 23 tis mít a nemít je celkem rozdíl.
Myslím, že Češi tuhle banku vezmou útokem - tohle je tahák, kterým se dá té dani elegantně vyhnout.
culti
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ninaa 18. 12. 2022 12:07

@culti:
Atraktivní je to pro ty, kteří by jinak neuplatnili daňovou slevu a mají přitom úspory.
Typicky důchodci, kteří nepracují a nemají zdanitelné příjmy, kvůli kterým podávají DP.
Nemohou využít skutečnosti, že ze zdanitelného příjmu za rok až do výše 205 600Kč je daň po uplatnění slevy 0Kč.

Ovšem právě u důchodců to může narazit na to, že vedle online založení je potřeba požádat o domicil FÚ a po skončení roku podat DP, a to je pro ne zanedbatelnou část z nich Rubikon, který nepřekročí.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlkoslav 18. 12. 2022 13:01

V tom bych problém neviděl. Důchodce, který si může odložit miliony na Slovensku, si tyhle dvě, relativně, prkotiny asi pohlídá, i času má dost. Problém je, aby se o tom vůbec dozvěděl. Chtělo by to větší propagaci, ovšem se zdůrazněním tohoto daňového aspektu.
A znovu dodávám, že nabídku může s výhodou využít i téměř každý zaměstnanec bez dalších zdanitelných příjmů do výše přijatých úroků 20000,-Kč (příští rok).
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jjrr 18. 12. 2022 14:29

A daňové přiznání by podávat nemusel? V tom připadě by je nemuseli podávat ani důchodci, postačí, když si pohlídají, aby jejich úroky nepřesáhly 20000 Kč? A neměli jiné zdanitelné příjmy.
jjrr
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků