VÚB – Spoření bez limitů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 3. 2023 10:32

Právě mi taky volali. Číslo dle Google nějaký spam.

Údajně pošlou emailem odkaz a já jim mám vše nafotit (WTF?). Alternativa kurýr. Ani u jednoho nemám jistotu, že to je VÚB.

Pak nakonec zmínila, že to pošlou do IB, tak jsem zvědav.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 23. 3. 2023 11:08

Zdravím. Poslal byste mi někdo prosím kód na vyšší úročení?
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dvorik 23. 3. 2023 20:36

Co to je za hovadinu?
Proc bych mel nekomu posilat nejake doklady. Ucet mam zalozen pres 2 mesice.
Dvorik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octr 23. 3. 2023 20:52

No aby ti ho nezablokovali v rámci KYC.

https://en.wikipedia.org/wiki/Know_your_customer
octr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drummond 24. 3. 2023 11:28

Jakožto zaměstnanec, který nepodává vlastní daňové přiznání, přeci jen mít 6,15% bez 15% srážkové daně do výše 20 tisíc ročně mě přimělo překonat fobii z papírování a jednání s úřady.

Pro případné podobně váhající jedince:

Velký dík Patrikovi a ostatním za tipy, a potvrzuji, že opravdu na FÚ stačí poslat volným způsobem napsanou žádost (takový ten zběsilý pětistránkový formulář ze stránek FÚ není třeba) ve smyslu jsem ten a ten a žádám potvrzení o domicilu pro slovenskou banku VUB a přiložit kopii občanky, pracovní smlouvy a potvrzení o zaplacení kolku (lze udělat online, každý FÚ má uvedené platební údaje, kam správní poplatky platit). Do 14 dnů jsem měl potvrzení zpět, normálně na základě mého přání zasláno na adresu trvalého bydliště.

Přišlo mi lepší účet u VUB zakládat s tím, že potvrzení o domicilu rovnou nahraju při zakládání účtu, než ho zpětně nahrávat přes IB, ať v tom není bordel a rovnou to běží bez srážkové daně.

Proces online založení má svá specifika - foto z profilu apod. vymoženosti - jednou mi to spadlo a musel jsem to začít celé znova, ale 1 koruna už na VUB pobočka Praha poslána (počítám, že to je onen zde probíraný sběrný účet), tak uvidíme, jak to dopadne. Čekám na potvrzovací email o přijetí platby a zřízení účtu. Zatím OK.

Díky všem za tipy.
drummond
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 24. 3. 2023 11:54

K té žádosti o domicil přece není nutné přikládát kopii občanky a pracovní smlouvy? Já žádost poslal přes datovou schránku, k žádosti jsem přiložil jen potvrzení o zaplacení poplatku 100Kč bankovním převodem a po týdnu mi do datové schránky přišel potvrzený domicil.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Mrusnok 26. 3. 2023 16:13

Taky do toho jdu. Mít 6,15 % p.a. bez srážkové daně je lákavé. :-)
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlkoslav 26. 3. 2023 16:43

Za rok až 6,34%, díky dennímu připisování úroků :idea:
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mrusnok 27. 3. 2023 08:41

"Podpisovanie dokumentácie skončilo s chybou a preto nie je možné pokračovať v podpisovani dokumentácie."

Chybová hláška, která mi naskočila potom, co jsem chtěl podepsat smlouvu v IB. Stalo se vám to někomu také?
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zc 27. 3. 2023 09:54

Přesně to samé se mi stalo asi před hodinou, myslel jsem si, že jsem napsal špatně znaky z kódu.
Nyní se po prihlášení zobrazí chybová hláška a dál se nedostanu.
Psal jsem jim mail, čekám na odpověď.
zc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 27. 3. 2023 10:26

Asi se jim to nějak "rozbilo", dříve si na takové chyby a problémy nikdo nestěžoval.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 3. 2023 11:34

asi počkám se založením tohoto účtu po zasedání ČNB, třeba se ještě něco stane
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod zc 27. 3. 2023 13:08

přišla odpověď z VÚB:
Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu.
Aktuálne evidujeme výpadok digitálneho podpisovania dokumentácie v Internet bankingu. Kolegovia pracujú na vyriešení situácie. Predpokladaný čas vyriešenia by mal byť dnes v noci.
zc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 28. 3. 2023 08:10

Stále to nefunguje. :-|
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marian84 28. 3. 2023 14:30

Milos píše:2. Dodatečně - přes „Pošli zprávu“ v části Schránka zpráv
Ve schránce zpráv vyberte„Typ zprávy“ následně „Oblast zprávy“. Do „Text zprávy“ napište, že posíláte certifikát k daňovému domicilu. Následně nahrajete do IB dokument v povoleném formátu png, jpg, jpeg nebo pdf s maximální velikostí 12 MB a odešlete doklad bance.[/i]


tak tohle jde jenom pres prohlizec, pres appku v telefonu tam ta moznost neni :S
a uz jde poslat jenom 3MB, misto 12 :D
marian84
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků