SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 12. 2018 15:54

Ty jsi prostě dobrej, o tom není pochyb. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 18. 12. 2018 16:49

Prijde mi to obhajovat kanalizacni firmou SIPO jako ... no jak to rict :-) jako kdyz ti vyhovuje sipo proc ne... spouste lidi vyjovuje, jinak by nebylo tak rozsirene.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 12. 2018 18:56

2vpe, přinášíš na toto fórum něco jiného než polemiku (za každou cenu)?
Díky za odpověď..
P.S.: Vím, že není jednoduché reagovat na vše, na co máš jiný názor. Občas s tebou i souhlasím.. Ale pokud to nic ostatním nepřináší, jen za každou cenu oponuješ, tak věz, že tvůj příspěvek je k ničemu. Jen se dostáváš do kategorie přispěvatelů, jejichž příspěvky začne spousta lidí a priori ignorovat.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 12. 2018 20:14

Začne? :mrgreen:

Co se dívám, tak skrytých příspěvků, než těch "normálních" (a to tu to už tolik ani nečtu) - ono se pak vlastně ani nemá pouštět do nějaké diskuze (k tématu - v tomto případě teda konkrétně SIPO), když se to stejně někde ztratí... Kdysi tady byla i radost si pročíst příspěvek s opačným názorem, uživatelé dokázali věcně argumentovat a člověk se něco nového i dozvěděl (to bylo docela dost velkou motivací si něco přečíst) - na tedy aspoň nějaká přidaná hodnota... Spíš se divím, kolik lidí baví provokovat trolly, ale tak každý má nějaké hobby.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 18. 12. 2018 21:26

@Rolda - konkretne cim jsem se prohresil proti diskusi https://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse ?? Obhajovat se nehodlam, nicmene by me to zajimalo.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nafťák 18. 12. 2018 21:32

Odpověď na původní otázku:moje zkušenosti se SIPO jsou velmi dobré.Jako bonus přidávám,že moje zkušenosti s vpe jsou naprosto opačné.
Nafťák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 12. 2018 06:38

vpe: Jako, že se pak na základě toho podrobíš určité sebereflexi a následně upravíš své chování? Tomu nevěříš sám, ne? :) Myslím, že se s Tebou každý rád pustí do "diskuse", na které jsi osobně zainteresován. :) Lepší varianta by byla, kdybys byl jen troll.

Taky ti přidám pár odkazů:
"Schopnost sebereflexe je projevem inteligence."
https://apas.cz/slovnicek-pojmu/sebereflexe/
"Arogance však i často zakrývá vnitřní pocit méněcennosti, jejž si dotyčný kompenzuje namyšleným vystupováním navenek"
https://cs.wikipedia.org/wiki/Arogance

Ze svého odkazu si pořádně přečti a popřemýšlej nad heslem "věcnost", a pak bych řekl, že ta pravidla jsou nějaká neúplná … Kam by tak patřilo překrucování a záměrné opomíjení "protiargumentů"? … Demagogie? :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod lubik2 19. 12. 2018 11:10

Zajímavá výhoda SIPA: mám Skautskou energii a letos se mění dodavatel. Platím to přes SIPO, takže všechny platby se automaticky přehodí na nového dodavatele . Pokud by to celé bylo přes příkaz k inkasu, musel bych to dělat ručně (starý zrušit, nový ve vhodnou dobu založit).
Jinak přes SIPO lze platit i pojistky a některé daně (například z pozemků - tam dříve posílali složenky a jinak to nešlo zaplatit)
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 19. 12. 2018 11:23

Tak to je dobré upozornění na ty Skauty :-) malem bych na to zapomnel. Ale jinak bych to delal najednou po doruceni rozpisu zaloh (ale ty prave nejdou panu doktorovi dorucit, protoze ma buhvi co s adresou) ze zadas konec platnosti stareho (podle toho zda i vyuctovani mas inkasem anebo jen zalohy) a zacatek platnosti noveho - a nesmis udelat chybu ;-)

Pount 1: drkarel tu propagoval, jak ho bavi KAZDY MESIC chodit na postu vydelavat na dobirkach a resit splatky kreditek rucne, tak proto mi nejak nestimuje, ze chce pohodlnost placeni kanalu pres SIPO

2) v pripade energii resenych v jinych vlaknech, kdy potrebujete odstrihnout dodavatele od vasich penez nevim, aby na ne nemohl (dodava bz smlouvy a na placeni nema narok) jak by se to pres SIPO resilo.


@drkarel: nerozumím řeči tvého kmene... věcná :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mandak1 26. 4. 2019 09:13

Potřeboval bych radu, zda jsem vše provedl správně při převodu SIPA, mám totiž pochybnosti.

Měl jsem SIPO u jedné banky, ve které mám účet (ERA). Založil jsem si účet u Creditas. Chtěl jsem SIPO převést od ERY ke Creditas. Vzal jsem tedy spojovací číslo, zadal vše do Creditasu v intern. bankovnictví a naopak u ERY toto v IB smazal. Tento „převod SIPA“ jsem provedl 11. 4. 2019. Částka SIPO je každý měsíc běžně kolem 5 000, peněz na Creditas účtu jsem v té době měl asi 30 000 Kč.
Tímto to pro mě skončilo a myslel jsem, že vše bude v pořádku.

Včera jsem se koukal na pohyby účtu v ERA a poslední odchozí platba SIPO tam je 14. 3. V dubnu nic. Tak jsem se díval na účet Creditas, tam ale v dubnu také není nic. Platby za SIPO se tedy stále neodeslaly. Chtěl bych se zeptat, zda k zaslání teprve ještě dojde do konce měsíce nebo jsem udělal chybu a mám to začít nějak řešit? Děkuji za radu.
mandak1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 4. 2019 10:27

SIPO u Éra jsi zrušil moc brzy, musí se to zadat do konce předchozího měsíce, pokud ne ještě dříve. Správný postup je jen nahlásit SIPO v "nové" bance a ve staré nerušit, ono se to pak převede samo.
Tento měsíc proto zaplať jiným způsobem - hotově na poště, nebo jednorázovým převodem.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropino 26. 4. 2019 10:30

Zřejmě došlo k tomu, že se odeslání SIPA provede až v měsící následujícím po měsíci zadání. Já tedy takovou zkušenost mám.
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mandak1 26. 4. 2019 11:02

Dobře, počkám tedy asi do pondělí a v úterý případně zaplatím přímo na poště. V květnu to budu sledovat a to už by mělo odejít snad z Creditas. Snad nebude zaplaceno nic dvakrát. :)
mandak1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 4. 2019 13:44

Aby nové SIPO platilo již od následujícího inkasního měsíce, je nezbytné ho zadat minimálně jeden pracovní den před 25. dnem v měsíci, a to do 20. hodiny. Pokud je například 25. dnem neděle, je nezbytné SIPO zadat nejpozději 22. den do 20.00. To samé platí, je-li 25. dnem pondělí.

https://ib.postovnisporitelna.cz/web/ps ... eni-k-sipo
anonymni

Odeslat příspěvekod noi2 26. 4. 2019 15:13

Neprovedl se mi první pokus o inkaso SIPA, tak jsem to hned zaplatil Twistem. Ale i pak se SIPO asi za týden pokusilo o druhé inkaso a to už prošlo, takže to mám teď zaplacené dvakrát.
Ví někdo, co se teď bude dít? Vrátí to na Twisto nebo na účet, ze kterého inkasovali? Nebo s tím musím aktivně dělat něco já?
noi2
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků