SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 10. 2021 14:36

minarjo:
To, že je v bance třeba zajistit aby to SIPO neodešlo z účtu je snad jasné a o to tu nejde. Jde o to jestli jde vyjmout nějakou platbu i v případě bezhotovostního placení SIPO. V tom článku tvrdí, že to není možné. Ty ale tvrdíš, že to co je v tom článku a také to co mi dnes odepsali je obojí správné. V tom co mi dnes k tomu napsali z ČP ale uvádí, že "uvedená informace není správná." tj. ta v tom článku na který jsem jim zaslal odkaz.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod losalamos 25. 10. 2021 12:48

@Jantars - vyjmutí TV a radio ze SIPO jsem řešil u rodičů cca před začátkem léta. Obě instituce na to mají vlastní postup, kdy ti sdělí jak převést platbu na jiný systém.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jantars 25. 10. 2021 15:06

vim, maji samostatne ale identicke systemy - proste si do nich vytvorim ucet i s pomoci SIPO a jakmile jsem uvnitr tak si jednoduse zakliknu ze chci odejit ze SIPO k nim a je to, od pristiho mesice pry mam ignorovat Ceskou Postu a platit primo jim.....
Jantars
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 28. 10. 2021 07:38

U nás to proběhlo vzájemně zaslanými a potvrzenými papírovými formuláři (scan + e-mail). Obdrželi jsme číslo účtu a variabilní symbol pro trvalý příkaz. Jen nám tenkrát poplataková oddělení nedokázala na 100% sdělit termín, ve kterém měsíci se to od nich do SIPO přestane účtovat. Ale dopadlo to dobře.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod losalamos 8. 12. 2021 08:02

Čerstvá zkušenost, potvrzuji co píše @Jantars - jak u CT tak u CRo lze poplatky zasílané do SIPO zrušit přes poplatkové weby CT a CRo. S pomocí čísla SIPO se jednoduše zřídí účet na webech a potom platba převede. Už se nemusí posílat žádné formuláře.

Jen nevím, jak je to s "ignorací Pošty". Při převodu to psalo od kdy mají tcháni začít platit převodem. Převod jsme dělali včera, platit poprvé převodem vycházelo až na leden. Tak doufám, že za leden už poplatky ze SIPO zmizí, aby to nezaplatili z účtu a současně jim ještě něco neproběhlo i přes SIPO.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 12. 2021 10:59

Určitě by v lednu už v SIPO být poplatek neměl, uzavírka dat SIPO na nový měsíc (tedy do kdy musí jednotlivé instituce poště zaslat aktuální digitální soubor plátců a jejich plateb) je typicky 25.-30. v měsíci, takže na vyrušení ze SIPO (nebo přesněji na ukončení vypisování do SIPO) má ČRO i ČT času ve tvém případě mraky. Nejde tedy o žádnou "ignoraci pošty", ale o to, že tato dvě veřejnoprávní média přestanou v tom datovém souboru pro poštu o SIPO platby pro dané spojovací číslo žádat. A i kdyby to tam nějakým zpožděním v lednovém SIPO ještě bylo, dozví se to dotyční v prvním týdnu měsíce ze sipo rozpisu, tedy dlouho před splatností poplatků převodem, což je 15. Takže v klidu, zdvojení tímto nehrozí.
No a pokud tyto dva poplatky byly poslední položkou v rozpisu SIPO a dojde k jejich vyřazení, tak samosebou už nic nepřijde, prázdný rozpis SIPO pošta neposílá :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Jantars 8. 12. 2021 14:25

Takže: koukám, že jsem to řešil v říjnu. 6.listopadu se už skutečně ČT a Čro poplatky na rozpisu SIPO neobjevily. A logicky také elektřina tam nebyla. Zůstala jen jedna pojistka.
Vzhledem k tomu, že dnes je osmého odpoledne a rozpisy chodí šestého a v poště nic nemám, tak je jasné, že na SIPu už není nic - a pokud měla ta pošťačka pravdu tak se tím zároveň zrušilo.
Jantars
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 8. 12. 2021 15:32

To jsi tedy šťastný člověk, když ti SIPO chodí šestého, já jsem rád, když přijde desátého.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod 1jorgos 8. 12. 2021 15:57

od unora posta zdrazuje SIPO
platba na poste 21>25
- " - se zakaznickou kartou 15>19
platba bank.prevodem (presTWISTO) 10>15
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jantars 8. 12. 2021 17:22

jjrr píše:To jsi tedy šťastný člověk, když ti SIPO chodí šestého, já jsem rád, když přijde desátého.

mám na mysli rozpis emailem
Jantars
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 12. 2021 17:52

@Jantars:
Nikoliv, SIPO se nezruší jen proto, že na něm nebo žádný předpis. Pošťačka která ti to říkala asi myslela to, že pak logicky nechodí rozpis (ať už emailem či poštou), což je logické, prázdný rozpis na 0 Kč není generován. Ale spojovací číslo dále existuje pro případ, že bys tam nějakou platbu zase zahrnul (jsou třeba lidé, kteří v SIPO mají jen nějaké pojištění placené ročně). Definitivně by se spojovací číslo zrušilo až tehdy, když na něj není předepsaná žádná platba několik let (přesné číslo teď nevím). Jako klienta tě to ale tolik zajímat nemusí, důležité je, že zcela bez předpisů plateb není rozpis generován a SIPO jako by neexistovalo.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Jantars 8. 12. 2021 17:56

@minarjo: v první půlce se nehodneme, já přece vím co pošťačka jednoznačně tvrdila, a to je to, že se výslovně sipo zruší tedy ono číslo zanikne - kdybych ho chtěl za měsíc zase použít prý to nejde a musím si zřídit nové. To ovšem neznamená že se nepletla a tedy se závěrem mohu souhlasit - není podstatné jestli existuje nebo ne (tedy za předpokladu, že si tam nějaká z bývalých firem nemůže nějaký požadavek připsat ale to je předpokládám scifi)...
Jantars
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pulmann 8. 12. 2021 17:57

SIPO mám založené, ale vůbec ho nevyužívám.
Skoro žádné poplatky přes něj nemám.
Televize a rozhlas se dá platit přímo jim.
Jednou za rok přes něj mám pojištění, ale pojišťovně to zaplatím přímo.
SIPO mi přijde na email a dá se zaplatit z účtu.
Nemusí se chodit na poštu.
A je to zadarmo.
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 8. 12. 2021 18:42

ne, úhrada SIPA převodem z účtu není zdarma
ale jestli jednou za rok zaplatíš to pojistné (po tom co ti ho rozpis SIPA připomněl) převodem na účet pojišťovny (tedy používáš SIPO jako upomínku) tak za ten převod na účet pojišťovny neplatíš (to dá rozum / máš-li převody zdarma)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Disident 8. 12. 2021 19:26

Tak přišlo SIPO přes 50 000...nu naštěstí se bloklo vyplacení z účtu, díky nastavenému limitu. ČEZ si zdvojil roční zálohy i do SIPO.
Dle infolinky pošty jsem byl moudrým pánem nakonec navigován k nejednoduší variantě řešení, kdy poplatky za TV a Ro se strhnout v lednu dvakrát a jeden poplatek za tisk, zaplatím převodem.
A propoo, na TV nekoukám už vůbec, jak přestat platit to TV výpalné ?
Disident
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron