SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 15. 2. 2021 18:51

Právě že ten ďáblův nástroj podobné situace řeší. S dodavatelem mám podepsanou smlouvu, takže když si to zapomene nastavit a stáhnout, je to jeho problém. Když něco zapomenu já, tak mi napálí pokutu. Za 25 let jsem se nesetkal s žádným problémem a při větším počtu plateb to výrazně snižuje pracnost kontroly a šetří čas.

Za ďáblům nástroj spíš považují KK, na kterou taky nedám dopustit. Jinak funguje to podobně jako SIPO - taky stačí si zkontrolovat 1x měsíčně výpis.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 2. 2021 19:30

Rop, Mimonik:
Je vidět, že asi neznáte SIPO a nemáte příliš tušení co a k čemu to je. Je to stará, ale stále velmi dobrá a užitečná věc mnohem lepší než samostatné inkasa na každou pravidelnou platbu. Na SIPO mám všechny platby pěkně hezky vypsané a můžu si je tak zkontrolovat najednou a nemusím tak kontrolovat pracněji každé inkaso samostatně. Připadá mi to, že se asi řídíte podle hesla, že "proč něco dělat jednodušeji a lépe když to jde i složitěji a hůře".
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lexx 15. 2. 2021 19:50

SIPO je úplně k hovnu, přemýšlej trochu *facepalm*
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 15. 2. 2021 19:52

Mimonik píše:
Kolem.jdouci píše:A u normálního inkasa tomu tak není?

Je, SIPO je archaicke zeslozitovadlo, naprosta zbytecnost v dnesni dobe.

Já vím, to bylo jen rýpnutí do toho trotla.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 2. 2021 20:20

Lexx:
Právě proto, že na rozdíl od tebe přemýšlím tak SIPO používám. Vidím, že tu ale některým nejde ani tak o to SIPO, ale především o rýpání do někoho.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 15. 2. 2021 20:28

xls: jakou pokutu proboha? úrok z prodlení je 8 % p.a. Pokud zapomeneš měsíc poslat tisícovku, tak to je 7 Kč. Vždyť už ani berňáci nevyčíslují sankce nižší než 1000 Kč (a sazbu úroků mají stejnou). Prosím najdi mi ve smlouvě, jaké můžeš dostat sankce za pozdní úhradu. Dík.
Taky jsem zapomněl zaplatit telefon, tak mi 14 dní po splatnosti přišel zdvořilý dopis, jestli jsem náhodou nezapomněl. Zapomněl, zaplatil, nic se nedělo.

vlazy: já si nechci nic kontrolovat, já to chci ovládat. A SIPO se dá ovládat jedině osobně a na poště. Nikdo nemá nárok mi sahat na účet. Když mým rodičům strhli doplatek za plyn 2x, tak se se SIPem taky velmi rychle rozloučili. Asi nejsem tak líný jako ty.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 2. 2021 21:27

Rop píše:vlazy: já si nechci nic kontrolovat, já to chci ovládat. A SIPO se dá ovládat jedině osobně a na poště. Nikdo nemá nárok mi sahat na účet. Když mým rodičům strhli doplatek za plyn 2x, tak se se SIPem taky velmi rychle rozloučili. Asi nejsem tak líný jako ty.
Je vidět, že neznáš co je SIPO a k čemu slouží. SIPO jsem si založil kdysi dávno na poště a od té doby ho na poštu nijak nemusím chodit ovládat. V bance mám nastavené inkaso z účtu na to SIPO a plátcům kterým něco pravidelně platím (např. zálohy za energie) pouze nahlásím spojovací číslo toho mého SIPO a oni si už sami zadávají do toho SIPO platby které jim mám platit. Každý měsíc mi pak přijde zdarma e-mailem platební doklad SIPO a ta platba se pak v bance sama a také zdarma strhne z mého účtu. Já pro to nemusím nic dělat, protože když je vše ponastavované tak se platby SIPO každý měsíc provádějí z mého účtu samé. Já si mohu pouze zkontrolovat na jednom dokladu SIPO jestli tam mám zadané všechny platby které tam být mají a na účtu jestli se mi ta platba SIPO provedla. Pokud by se nějaká platba strhla 2x nebo neoprávněně tak to rozhodně není vina SIPO, ale příjemce platby který tu platbu zadá do SIPO 2x nebo neoprávněně a to se pak musí řešit s tím kdo to tak do toho SIPO zadal a ne tím, že se SIPO zruší. Stejná věc se může stát i v případě obyčejného inkasa na jednotlivé platby.
Pokud nevíš co je SIPO a jak funguje tak raději se k tomu nevyjadřuj a zbytečně nepiš nesmysly.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 15. 2. 2021 21:35

Ano, to je přesně to co píšu. Jsme ve shodě. Já nechci chodit na poštu a chci posílat peníze z účtu sám.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod dalich 15. 2. 2021 21:44

Nesahejte mi na SIPO. Ve spojeni s Crypto.com je to skvělá služba. :mrgreen:
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 2. 2021 22:09

Rop:
Je vidět, že to nechápeš nebo spíše pochopit nechceš. Jaké chození na poštu? Pokud si to vše dobře ponastavuješ a zařídíš tak na žádnou poštu chodit nemusíš a platba SIPO se sama provede inkasem toho SIPO z účtu. Jediné co je třeba si hlídat je to aby na účtu bylo dost peněz na inkasování té platby SIPO. Pokud ale chceš sponzorovat poštu tak si můžeš doklad SIPO nechat zasílat do schránky a pak s tím chodit na poštu to zaplatit a to vše za poplatek.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 15. 2. 2021 22:11

Tak ještě jednou. Já chci posílat peníze z účtu sám. Nechci aby mě někdo peníze inkasoval. Co je na tom k nepochopení?
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 2. 2021 22:36

Rop:
Je mi jedno jakým způsobem si ty chceš posílat peníze. Je to tvoje věc. Tu jde o to, že kritizuješ SIPO na základě naivních a nesmyslných argumentaci a že posílání více pravidelných plateb přes SIPO je jednodušší a přehlednější.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 15. 2. 2021 22:50

Já ale nepíšu, že je jednodušší a přehlednější. Já jenom chci své peníze ovládat sám. Se SIPEm mám nejednu negativní zkušenost a ještě větší aroganci řešení problémů na poště. Ne nikdy více.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod qwertz375 15. 2. 2021 23:29

vlazy píše:Pokud by se nějaká platba strhla 2x nebo neoprávněně tak to rozhodně není vina SIPO, ale příjemce platby který tu platbu zadá do SIPO 2x nebo neoprávněně a to se pak musí řešit s tím kdo to tak do toho SIPO zadal a ne tím, že se SIPO zruší. Stejná věc se může stát i v případě obyčejného inkasa na jednotlivé platby.

SIPO je pravý opak inkasa, protože se nedá nijak efektivně zabezpečit ani řídit. K provedení platby stačí pouze spojovací číslo bez ohledu na to, jestli s danou platbou souhlasíte nebo ne. Jednotlivé příjemce pak nelze povolit/zakázat, a nelze jim ani nastavit limity. Může se tedy klidně stát, že z vašeho účtu začne někdo strhávat prostředky neoprávněně třeba chybou nebo dokonce i záměrně. V případě SIPO na to následně můžete jenom koukat a nebo ho celé zakázat. Podobně to dopadne v situaci, kdy jeden z příjemců inkasuje příliš vysokou částku. Ve výsledku nedojde k úhradě ani jedné z plateb vůbec.

Nic z toho se vám v případě inkasa nestane. Každého příjemce musíte výslovně povolit, výšku částky řešíte individuálním limitem a potenciální problém s jednou platbou nemá vůbec žádný dopad na ty ostatní.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psovod78 16. 2. 2021 00:51

Opak je pravdou.

SIPO posle sesteho email, ve kterem napisi kolik planuji strhnout a pro koho. Penize se strhnou ctrnacteho, tedy o vic nez tyden pozdeji. Clovek mezitim muze zajit na postu, rict "vyjmete z meho SIPA tuhle platbu" a posta ji vyskrtne a nezaplati.

Proti tomu inkasu sice jde nastavit limity na prijemce, ale o tom kolik prijemce skutecne strhne se dozvim az kdyz jsou penize pryc, a musim to budto resit s prijemcem, nebo s bankou.

Taky clovek nemusi pri zmene banky obchazet 6 inkas ale jedno zmeni nastaveni SIPO.

Jsou to nejake masivni vyhody? Asi ne, ale pro neco se to hodit muze.
Naposledy upravil Rop dne 16. 2. 2021 10:30, celkově upraveno 1
Důvod: Pokud reagujete na poslední příspěvek, tak prosím namísto mačkání čudlíku "citovat" mačkejte čudlík "odpovědět". Dík.
psovod78
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka