Česká spořitelna: Xtra konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 3. 8. 2006 22:03

Co na něj říkáte? Já osobně ho mám, ale štve mě tam jedna věc - já v podstatě s účtem kromě výběru peněz z bankomatu nemůžu dělat nic. Platby přes internet (servis24) nebo výběr větší hotovosti na pobočce ČS nejde... Snad s tím něco udělají, to mě stve hodně. A taky že se nedá vybrat víc než 10 tisíc měsíčně:(
Naposledy upravil Kryštof Korb dne 8. 8. 2006 11:54, celkově upraveno 1
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 8. 2006 23:23

No natož že je to produkt pro děti ve věku 10 - 15 let tak to umí dost ... ale to internetové bankovnictví bych tam pridal ... to jo ... btw na co bys chtěl vybírat víc než 10 000 Kč měsíčně? Respektive kdo ti je tam dává? :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 8. 8. 2006 11:54

no při založení jsem si uložil 20000, no a pak si chci koupit mobil za 15000 a budu to na něj vybírat 2 měsíce... :)
Kryštof Korb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 21. 10. 2006 10:41

to snad není možný...

minulej tejden mi zrušili možnost zobrazení zůstatku na účtu v bankomatu!!! :(:( :twisted: :evil: to snad už není ani možný.... :x
Kryštof Korb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 28. 5. 2007 16:29

tak další: dnes jsem si chtěl na pokladně vybrat peníze, přijdu tam, zeptám jestli je to možný (prej že jo), dám kartu, pas, v pohodě vyjede papírek a prý že to mám podepsat. Podepíšu se tam a prý že nemám platný podpisový vzor (proč ho tam teda vůbec mám?!). Tzn. ten účet je mi naprosto na nic...
Kryštof Korb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 28. 5. 2007 19:49

A máte právo s tím účtem samostatně disponovat? Respektive nepotřebujete k tomu ještě někoho dalšího? U dětskýho konta bych to i čekal. Případně jste si jistý, že jste se podepsal stejně jako na podpisovém vzoru?
KubaPa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 29. 5. 2007 07:03

To si jistý jsem a v tom ten problém nebyl. Jde spíš o to, že to právo nemám. Ale k čemu ten účet teda mám, když na něj nemám právo? :roll:
Kryštof Korb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 29. 5. 2007 07:28

To se neptejte nás, ale toho, kdo vám jej založil (-: Tyhle dětský konta holt předpokládají, že rodiče budou chtít omezit limit, se kterým může majitel konta disponovat. A větší částky vážou na spolupodpis zákonného zástupce, nebo jiné osoby určené při zakládání. Pokud tato osoba souhlasí s tím výběrem, určitě nebude problém aby se také podepsala. Pokud nesouhlasí, bude nutno ji přesvědčit nebo se na to vykašlat, ale to už záleží na situaci a prioritách.
KubaPa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 3. 6. 2007 10:25

nejde o to, že by nesouhlasila, ale o to, že nepoletí do banky kvůli tomu že si já chci vybrat tisícovku... :(
Kryštof Korb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 3. 6. 2007 13:32

Jak tak na to koukám, tak to je trochu jinak než jsem myslel, ten zákonný zástupce může majiteli účtu (dítěti do 15 let) povolit vybírat samostatně, jde jen o to, jak to bylo nastaveno při založení účtu. Ale je tam omezení vkladů a výběrů na 10 000 měsíčně (celkem v součtu za kalendářní měsíc). Takže pokud jde o tisícovu, bude nutno zákonného zástupce přesvědčit, aby podepsal/podepsala, že můžete vybírat samostatně, případně zažádal/a o platební kartu pro vás, kterou pak budete moci samostatně vybírat z bankomatů. Jde o jednu návštěvu banky, která to zařídí do budoucna pro všechny výběry. A pokud jde o těch 15 000, jak jste psal na začátku vlákna, tak budete muset vybírat nadvakrát.

Takovéto omezení docela chápu vzhledem k tomu, že na tyhle účty většinou jeho majiteli spoří rodiče a nechtějí, aby potomek to co mu naspořili vybral a vyrazil s celou partou na flám po vyhlášenejch pražskejch cukrárnách...
Ovšem pokud si majitel toho účtu na něj šetří sám, tak pak chápu že ho ta omezení štvou.
S odstupem času ovšem hodnotím jako správné i to, že mi rodiče občas zabránili koupit si za své peníze to co jsem chtěl... Opravdu to byly někdy blbosti.

PS To že já nechápu, na co potřebuje někdo komu není 15 (a tedy odpadají pracovní důvody) mobil za 15000 ještě samozřejmě neznamená, že to opravdu nedává smysl (-:
KubaPa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim33 4. 6. 2007 07:45

Já se k bankovním a jiným finamčním produktům pro děti stavím rezervovaně. V první řadě mně napadne, že to je produkt určený hlavně k tomu, aby až onen příslušný mladý člověk vyroste, vychodí školy a začne vydělávat pokud možno "velké" peníze, tak v první řadě si automaticky vybere onu banku (pojišťovnu atd), ve které měl ten dětský produkt, v druhé řadě taky a až někdy v "dalších řadách" potom se porozhlídne po konkurenci.
Ale na druhé straně je vhodné, aby dítě respektive mladý člověk v dnešní době nějaký účet měl, minimálně proto, že se naučí s účtem hospodařit.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 4. 6. 2007 09:52

K tomu s účtem hospodařit ... bych ještě malinko odbočil .... tady totiž záleží na rodičích ... jaká nastaví pravidla přísunu peněz ....
1. až nebudeš mít peníze na účtě tak pošleme další
2. měsíčně dostaneš tolik a tolik peněz ať se děje co se děje, ale ani o haléř víc

jednička je blbě, to nikdy dítě s penězi nenaučí hospodařit, a dvojka je košer .... dítě zjistí, že když si chce něco koupit tak musí šetřit, respektive v pozdějším věku, že si může i něco vydělat :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod radim33 4. 6. 2007 13:06

Rop píše:K tomu s účtem hospodařit ... bych ještě malinko odbočil .... tady totiž záleží na rodičích ... jaká nastaví pravidla přísunu peněz ....
1. až nebudeš mít peníze na účtě tak pošleme další
2. měsíčně dostaneš tolik a tolik peněz ať se děje co se děje, ale ani o haléř víc

jednička je blbě, to nikdy dítě s penězi nenaučí hospodařit, a dvojka je košer .... dítě zjistí, že když si chce něco koupit tak musí šetřit, respektive v pozdějším věku, že si může i něco vydělat :-)L/quote]

Pravda...
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jiří Hübner 19. 7. 2007 19:50

No, rád přidám svůj názor. Vím, jak se cítíš Kryštofe, když si takhle "omezen", taky mě to v tvém věku vadilo, že jsem prostě nemohl operovat s penězi tak, jak jsem chtěl. V té době jsem byl přesvědčen, že věc, kterou si chci koupit je v tu chvilku nejdůležitější a ať mě rodiče nebo kdokoliv jiný říkal opak, nebral jsem to úvahu. Auto na dálkové ovládání nebo kožený míč měl přednost. V tvojí chvilce to je třeba telefon, já tě znám a vím, že to u tebe blbost není, protože to nemáš na machrování, ale na práci. Myslím třeba tvoje vrstevníky. Taky jsem měl kartu asi ve 13 a omezení bylo hrozný. Vybírání jen u domovských bankomatů, limit sotva na lízátko atd... Použil bych zde jedno pěkné přísloví: "Mládí je zákeřná nemoc, ze které se každým dnem trochu uzdravujeme." Nejhorší na tom je, že tyhle věci si člověk uvědomí až dospěje a nyní mu jako náctiletému přijdou absurdní. Taky jsem si myslel, že se peníze dají vydělat lehce. Ale až nyní pomalu přicházím na to, že život není rovná cesta, ale má hodně zatáček a některou občas bohužel prostě nevytočíme.
...I ta nejhorší hodina v životě má jen 60 minut...
Jiří Hübner
Kolemjdoucí