Studenstký účet

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tony878 24. 8. 2006 20:05

Dobrý den, chystám se pořídit si nějaký studenstký účet, který bude převážně využíván k výběru na bankomatech, platbách na terminálech a platbách po internetu. Nejvíce se mi zamlouvá KB Gaudeamus2 nadstandart.

Rád bych vás požádal o radu s výběrem a o vaše zkušenosti. Také se chci zeptat, jaké jsou poplatky za platbu kartou (u Gaudeamus2) v obchodě, jaké za platbu přes internet v e-shopu a jaké za platbu přes internet v e-shopu do zahraničí.

Děkuji
tony878
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 24. 8. 2006 20:53

Tak do komerčky bych nešel kvuli jejich internetovému bankovnictví ... nelíbilo se mi předtím a teď už vůbec ne .... potřebujete to certifikát (který se dá nabourat) a heslo (které se dá poměrně jednoduše zjistit) .... a jde s tím pracovat jenom v Internet Exploreru .... :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod zvonicek 25. 8. 2006 15:44

Já mám Juniora od Poštovní spořitelny a jsem spokojený. Internetové bankovnictví je v pohodě. Je přehledné a jede i přes Firefox. Bez problémů mi fungují platby kartou po internetu, např. PayPal bez problému !
zvonicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 26. 8. 2006 00:46

Tak u Poštovní spořitelny mi vadí ty úřednice .... nebo alespoň ty u nás dají peníze z účtu skoro komukoliv kdo má maxkartu a občanku toho na čí jméno je účet :roll:
Jinak by to mohla být i fajn banka ....

Mno a já mám Student + v České spořitelně .... a tam jsou zatím dost na prd poplatky ... mému chudému studentskému oku se zdají dost velké .... už aby všichni zrušili poplatek za příchozí platbu :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod zvonicek 26. 8. 2006 06:12

Rop píše:Tak u Poštovní spořitelny mi vadí ty úřednice .... nebo alespoň ty u nás dají peníze z účtu skoro komukoliv kdo má maxkartu a občanku toho na čí jméno je účet :roll:
Jinak by to mohla být i fajn banka ....
zvonicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod WonDrak 26. 8. 2006 10:34

Mám Gaudeamuse2 a budu ho rušit, jdu k ČSOB, mají o dost výhodnější podmínky.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 8. 2006 11:33

Mám Gaudeamuse2 a jsem spokojeny...mam nadstandard a zatim bez problemu, za 20 Kc mesicne dobra vec...Inetovy bankovnictvi me vyhovuje, jen ted s tim novym certifikatem se mi vetsinou na prvni pokus sekne IE a musim ho pres ctrl+alt+del killnout. Pak uz to jde. To ale nevim, to asi bude jen muj osobni problem. Jediny co me stve, je ze to nepodporuje Operu....
jannnn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 19. 3. 2007 11:19

Ktery produkt jake banky je pro studenta nejvyhodnejsi? Pripadne prosim zohlednit hlavne moznost debetu (jeho vyse) a vybery z bankomatu. Diky.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod ri.va 19. 3. 2007 20:41

jannnn píše:Mám Gaudeamuse2 a jsem spokojeny...mam nadstandard a zatim bez problemu, za 20 Kc mesicne dobra vec..../quote]

Určitě za 20 Kč měsíčně? :) Měla jsem ho taky a při svém objemu transakcí jsem většinou platila 50-70, občas i přes stovku. Jakmile jsem se dozvěděla o lepším, utíkala jsem pryč, až se mi za patama prášilo. (O jejich těžkopádném IE-only e-bankingu ani nemluvím.)
ri.va
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vladik 20. 3. 2007 10:10

ri.va píše:
jannnn píše:Mám Gaudeamuse2 a jsem spokojeny...mam nadstandard a zatim bez problemu, za 20 Kc mesicne dobra vec..../quote]

Určitě za 20 Kč měsíčně? :) Měla jsem ho taky a při svém objemu transakcí jsem většinou platila 50-70, občas i přes stovku. Jakmile jsem se dozvěděla o lepším, utíkala jsem pryč, až se mi za patama prášilo. (O jejich těžkopádném IE-only e-bankingu ani nemluvím.)l/quote]

Taky to znám původní Gaudeamus byl perfektní, tenhle je prostě horší ať si to zdůvodňujou jak chtěj. Když sem byl s potvrzením tak se mi 2ku snažili vnutit, ale nedokázali mi odpovědět v čem je výhodnější mít 2 platební karty a platit za i-bankovnictví 20 měsíčně, když dřív to bylo zdarma, taky poplatek 7 kč za účetní položku není zrovna málo. Sice ho ještě mám ale příští měsíc mi přijde poslední platba na ten účet a jdu to zrušit, mám už účet u FIO. Jo a těch 50 - 70 není za žádný horentní transakce, já sám tak platím a to mi maximálně 2x přijdou peníze na účet, 2 - 3x výber z bankomatu(údajně za tu 20,- 2 výběry zdarma ale nevšim sem si) a jednou za 3 měsíce platba do penzijního fondu přes trvalej příkaz. Myslím že to moc nepoužívám ale platím dost. A kartou neplatím vůbec. Taky starej Gaudeamus měl 333,- ročně bez podmínek, teď je to podmíněný platbama kartou :roll:
Vladik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod henry_99 20. 3. 2007 20:46

Souhlasím, přecházím k FIO...
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ri.va 6. 4. 2007 09:36

Vladik: jestli máš kartu, tak to jdi zrušit hned, protože tam je lhůta 45 pracovních dnů, potom teprve to zruší.
ri.va
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thom 7. 4. 2007 10:51

Než platit tak jako tak několik stovek (ročně) za studentský, to bych raději šel k Fio. Jen jen nevýhodou poněkud problematičtější kontokorent (prý).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexxx 8. 4. 2007 09:30

Mám u kB G2 a jsem s ní spokojený sice mi dali 3 platební karty jednu virtuální druhou normální a třetí embosovou (na tý jsou všechny vyběry z bankomatu KB zadarmo a to mi max. vyhovuje).
alexxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod henry_99 9. 4. 2007 14:24

to Thom: Nauč se žít bez kontokorentu, pomůže ti to. Mám ho teď ještě stále u KB, kde budu účet rušit..jakmile do něj hrábneš, hrabeš se z něj dlouho... i blbý 2- tisíce, prostě teď jsem už u FIO, kde kontokorent nechci, ať se naučím žít s tím, co mám...
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník

Další stránka