Studenstký účet

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 7. 9. 2008 16:54

jde o zabezpečení ....

když chceš platit na netu tak na eMAX k tomu určený (tj. s kartou a povolenými limity) frkneš danou částku a zaplatíš ... když ti někdo načte údaje o kartě tak může zaplatit houbelec protože na účtě jinak nejsou k dispozici žádné prostředky :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 9. 2008 17:06

Použití obou karet je shodné, karty k eMaxu se liší jen 19 Kč poplatkem za KAŽDÝ výběr z bankomatu nebo využití služby Cash Advance (výběr na pokladně banky) a tuším je u nich zpoplatněný i Cash Back (výběr na pokladně v obchodě).
To electronic use only znamená, že nejsou embossované (nemají reliéfní písmo) a nejsou použít v imprinteru (taková ta "žehlička").

Bohužel nevhodným nastavením karty (vyžaduje PIN i podpis) není úplně 100 % akceptace na všech terminálech v zahraničí - klienti hlásí problémy např. z Velké Británie a Itálie (ne že by jí tam nebrali, ale tu a tam se najdou obchody, kde platba prostě neprojde, pravděpodobně z části i "závadou mezi klávesnicí a židlí" :) ).
Na druhou stranu výběr z bankomatu je za stejných podmínek jako platba v obchodě (bez paušálního poplatku) a ten je zpravidla úspěšný.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod cackler 7. 9. 2008 19:06

Rop píše:jde o zabezpečení ....

když chceš platit na netu tak na eMAX k tomu určený (tj. s kartou a povolenými limity) frkneš danou částku a zaplatíš ... když ti někdo načte údaje o kartě tak může zaplatit houbelec protože na účtě jinak nejsou k dispozici žádné prostředky :-)

hm to bych musel mít už 3 účty :-D to samí nejde udělat s mKontem? když budu mít mKonto s trochou peněz na internetový platby a výběry z bankomatu a eMax z kterýho bych posílal peníze jen na to mKonto?

já prostě pořád nevidim rozdíl, co se týče internetovejch plateb, mezi eMaxem a mKontem. Ve FAQ jsem jen našel u otázky "Jaký je rozdíl mezi mKONTEM a eMAXem?" že z eMaxu můžu posílat peníze jen na jeden účet, protže je to spořící účet, to je logický, ale nevidim tam ten rozdil při internetovejch platbách.
cackler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 7. 9. 2008 21:23

no s mKontem to jde udělat taky ... ale zase ho pak nepoužiješ na to ostatní (běžné platby), když budeš mít peníze jinde ....

rozdíl není .... jenom si založíš emax speciálně na internetové platby a necháš si k němu poslat kartu ... a když chceš platit tak na ten účet přeleješ peníze ...

já mám taky u mBank 3 konta ... mKonto, eMAX bez karty na spoření a eMAX s kartou na platby na netu ... a nic mě to nestojí :-)
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod cackler 8. 9. 2008 09:47

OK ja si snad udělam ty 3 :-D
cackler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 8. 9. 2008 10:22

no a ještě si založ mPůjčku a budeš mít 4 :D
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1maty1 16. 9. 2008 17:15

ahoj
potreboval bych studenstky ucet u ktereho se da rovnou po zalozeni jit do minusu (do 10000) a zaroven jeho zalozeni nebude trvat dele nez tyden
ucet u mbank kontokorent nevede a vetsina bank co sem cet ma na webu ty hezky formulace "mozna" "az" ...
1maty1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 19. 9. 2008 18:08

U ČS student+ dovoluje ihned do kontokorentu ... ne? Ale platí se za to platí.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod snowboarder 19. 9. 2008 21:53

ČSOB, kontokorent lze zřídit ihned s účtem. Akorát nevím, jak je to s limitem, ale od 2.ročníku VŠ dávají určitě 20t, v prvním nevím, jestli 5 nebo 10.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Diskutér

Předchozí stránka