PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ivostro 11. 1. 2017 15:29

přidám se s dovolením do diskuze, protože už v tom mám docela bordel a to mě štvě.
Na paypal jsem si před vánocemi dal, aby přepočet byl ne podle kurzu paypal, ale mé banky.

Nakupoval jsem a když jsem si vyjel platby, tak jsem zjistil, že mi ceny vůbec nesedí a to v celém součtu o nemalou částku.
Příklad ebay cena CZK 396,78 USD 15,99 strženo z účtu 422,91 atp...
Jinak řečeno nesedí mi ani jedna částka i když použiji konverzi z mé banky.

Na Paypal jsem si nastavil aby konverze probíhala dle mé banky, ale jak tak čtu tak se tato konverze nenastavila na Ebay (což považuji za sviňárnu, ale co nadělám).
Tak při další platbě mám tyto možnosti:
Platba paypal Visa bla bla 1.00 CZK = EUR 0.04
když si rozklinu nastavení dle návodu od Ladislava tak zde mám možnosti viz obrázek a co mám tedy použít aby konverze byla skutečně dle banky?

Díky :-)

Edit: když bych nedával platbu paypal ale rovnou debit, credit card tak bude konverze přímo z banky bez poplatků nebo by se připočítával nějaký další poplatek (eu platba atp?) CSAS
Přílohy
paypal.jpg
Ivostro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neosobně 11. 1. 2017 16:52

Ivostro: Máš správně odkliklou tu druhou možnost, přes "Your card..."

Tak jsem na PayPal rozjel spor, kde ty K.rvy nabízely jen dvě přednastavené možnosti reklamace a to "nedodání zboží" a druhá "neautorizovaná platba", tak jsem zvolil druhou možnost a do poznámek formuláře napsal, že jsem neautorizoval směnu platby na CZK přes kurs PayPal.

Odepsali tak nějak automatizovaně (zjevně se nikdo nenamáhal číst v poznámkách formuláře), že celou platbu velmi pečlivě vyšetřili :D a nic neautorizovaného nenašli ... :grr:

Netuším, jak s těma K.rvama mám rozumně komunikovat a reklamovat dále, když psaný text jejich lidské automaty zjevně ignorují nebo v horším případě reklamace ani nikdo z lidí nečte a vše autmaticky řeší počítačový program porovnáním způsobu autorizace platby s reklamačním formulářem. Navíc jsem zjistil, že v PayPal není žádný otevřený spor, vždy se jen dostanu na nové kolečko zcela nového podání reklamce...

Má cenu jim psát na service@paypal.com (ze kterého mi napsali, že transkace byla autorizovaná a reklamace je neodůvodněná)
Prej se mám ozvat (nevím kam) jen v případě že jsem neobdržel zboží nebo obdržel něco jiného než bylo objednáno...
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 11. 1. 2017 19:02

Je PayPal v působnosti finančního arbitra?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod neosobně 11. 1. 2017 20:00

fc70: tj. dobrej vtip :-)
PP je globální korporace na kterou naše koloniální ouřady nemají ani teoreticky páky a hlavně odvahu...vždyt tu nemají ani svoji pobočku...
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 11. 1. 2017 23:56

Pro nás je PayPal lucemburská firma, plně v dosahu EU. Pravda, možná by to mohlo znamenat lucemburského arbitra ;)

(Na finarbitr.cz jsem k PayPalu nic nenašel, ani odmítnutí podnětu.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ivostro 12. 1. 2017 08:14

neosobně:
já se obávám, že s tím nic neuděláš. Věřím tomu , že tohle mají nějak ve smluvních podmínkách ošéfované, případně by to bylo na sakra dlouhé lokty, ale to jakým způsobem si to musíš nastavit přes dvojí lognutí na Ebay je fakt sviňárna na kterou by málokdo přišel (nemluvě o tom, že by to člověka ani nenapadlo že si to musíš nastavovat samostatně na paypal a snad na každém nákupním portálu samostatně)

Ale co jsem zjistil, nastavení kde si můžete složitě nastavit platební konverzi paypal/karta, tak tato možnost nastavení vůbec není přes aplikaci na telefonu! a přes tu jsem většinou platil ..
Ivostro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 12. 1. 2017 08:39

Obrázek od Ivostro je správná volba a mělo by to být bez konverze.

V předchozí diskuzi šlo o to, že tahle volba po kliknutí na kurz se během vánoc a začátkem ledna vůbec nezobrazila a hodilo to chybu. Tak bylo nutné udelat ten dvojí login, aby se šlo přes jinou stránku na paypal.

Teď když to funguje je ale potřeba myslet na to, že se to musí nastavit při každé platbě na ebay. Ta skrytá volba na pp se tu nerespektuje.
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ivostro 12. 1. 2017 09:26

Teď už se mi ta možnost ani neukazuje...

Ale ještě tedy ten jeden dotaz pokud bych zaplatil možností credit or debit card napsal číslo karty + expirace + CVV, tak se strhne taky jen konverzovaná částka dle banky? a nebo se připočtou i nějaké poplatky za zahraniční platbu? Podle mě by měla nastat jen konverze částky dle kurzu banky na danou měnu bez dalších poplatků, protože to je normální internetová platba (ale raději se ptám)

Informativní Edit:

Teď už se mi ta možnost ani neukazuje (paypal offers to easy ways....)... ukázala se jen jednou!! :grr: (můj obrázek pár řádku výš)
snaha o změnu konverze (přihlášení na switch account) se nic nestane (neukáže se znovu možnost výběru konverze) ani po několika pokusech (pokoušel jsem se o to v různých prohlížečích vyčištěných od cookies, historie, atp..)

Jediná možnost je opravdu "postaru" podle Ladislava
1. vybrat platbu paypal a přihlásit se potí kliknout na change po rozbalení nabídky kliknout na switch account a okno nechat otevřené.
2. otevřít nové okno paypal.com přihlásit se
3. vrátit se na ebay a přihlásit se na switch account
4. ukáže se stará verze payal klikne se na confirm zadá se znovu heslo
5. ukáže se další obrazovka kde lze nastavit conversion (ta se změní na konverzi z karty ne paypal)
6. potvrdí se platba

Takže shrnuto podtrženo "jde to ale sakra blbě" a to ani není jasné jak dlouho toto obcházení půjde.
Jsou to doslova klacky pod nohy od paypal a ebay dohromady.

Edit:
Platba debit or credit card se stejnak platí nějakým způsobem nejspíš přes paypal(pokud ho na ebay máte zaregistrovaný), protože po zadání všech údajů číslo karty, vypršení .... při potvrzení platby chtějí zaškrtnou políčko, že jde přes paypal a vůbec nepíší přes jakou konverzi ..
Ivostro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikko 16. 1. 2017 22:42

Na které stránce najdu aktuální kurzovní lístek PayPal, podle kterého se přepočítává cena zboží prodávaného v dolarech na platbu v korunách ?
Děkuji :-)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 1. 2017 22:56

Na stránkách to nikde není, ale pokud se přihlásíš do nabídky "Manage currencies" (snad bude tento přímý link fungovat: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... currencies, jinak kliknout na detaily a odtud se už lze překlikat), tak tam najdeš kalkulačku na přepočet měn (EDIT: konkrétně na USD si pak stačí vybrat Payment conversion From Czech Koruna To U.S. Dollar a máš to nyní za hezkých bratru 26,64 Kč/1 USD, což už je skoro tak 5 % od středu 8-S)...
Naposledy upravil fremantle dne 16. 1. 2017 23:02, celkově upraveno 2
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod nikko 16. 1. 2017 23:01

Děkuji za rychlou odpověď :-)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eR99 17. 1. 2017 07:54

Takže jedinou možností, jak se vyhnout zlodějskýmu kurzu PayPal při úhradě zboží na ebay, je postup zmíněný uživatelem Ivostro (Ladislav)?
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 17. 1. 2017 12:00

Ten ebay Checkout je zase předělaný... minulý týden jsem dělal objednávku. A to, co bylo o Vánocích rozbité (rozkliknutí zobrazeného kurzu hodilo error), zase normálně fungovalo. Taže se ta opičárna s dvojím loginem nemusela dělat. Prostě šlo na Checkoutu ebay směnu zrušit.

Teď na Checkout vůbec žádný kurz není vidět, tak netuším, co se stane. Možná se teď použije způsob konverze nastavený u karty přímo v paypalu?
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 17. 1. 2017 12:22

Ja platil nejakou drobnost o vikendu a byla videt castka v dolarech, stejna je videt i na prehledu transakci v Paypal a i blokace v bance je v dolarech. Mam pocit, ze tam nebyla moznost vyberu, ze to bude v korunach. Mozna to zavisi i na castce.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 1. 2017 13:38

Take vcera dve platby na ebay pres paypal a nebyla moznost volby, castky se zobrazily v cizi mene (USD a GBP), tak doufam, ze to probehne kurzem karty.
osobne2
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků