PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 30. 9. 2006 09:50

Co říkáte na PayPal.com? Jak se díváte na (ne)spuštění příjmu peněz pro občany ČR, které mělo být od poloviny září 2006? Udělala se z toho velká bublina, která nakonec splaskla a vše je při starém :|

Tip redakce: Co je to PayPal?
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 30. 9. 2006 20:11

To jste si asi spletl s PayPay.sk, tam by to šlo. PayPal.com funguje jinak.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 10. 2006 12:45

U malých částek je ještě jedna možnost - poslat poštou.
Doporučený dopis stojí 49 Kč a je automaticky pojištěn na částku lehce nad 1000 Kč. Cenné psaní stojí asi 70 Kč + 7 Kč speciální obálka + 3 Kč / 1000 Kč pojištění.
Používám tenhle způsob pro nákupy na E-bay - není to pro mě, je to pro známého - sbírá mašinky, nejsem tedy nucen dokopat se k něčemu jinému. Navíc toto je velmi jednoduché a pohodlné, navíc spousta soukromých prodejců na E-bay stejně Paypal nepoužívá.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 1. 10. 2006 22:16

Vedení PayPal :
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... untries=EU

Poslání peněz do Německa pomocí PayPal: Zdarma, ale firemní příjemce platí ceny dle předchozího odkazu, tj. platby obchodní povahy za zboží a služby. Soukromé platby jsou zdarma.

Poslání z českého účtu na účet PayPal, případně i na opak: Nelze, snad v říjnu. Mělo to být umožněno již od poloviny září. Zatím nelze na CZ PayPal účet platby přijímat a CZ banky PayPal také prozatím nepodporuje. Slibotechny jedny :(

Případně další související poplatky. Nejsou.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 2. 10. 2006 11:06

Platební kartou. PayPal pak funguje pouze jako prostředník, přes kterého peníze přetečou.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ri.va 5. 10. 2006 19:15

Zkuste to přijímání peněz, vypadá to, že už to spustili :)
ri.va
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 5. 10. 2006 23:34

PayPal už funguje! Jakmile ho otestuji, nenechám si to pro sebe :wink:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod burzasazek 6. 10. 2006 01:26

Platby jsou v pohodě,akorát příjemce musí podporovat platbu přes PayPayl kreditní kartou,vedení zdarma,za platbu taky zdarma,jen banka si vzala za transakci jednu korunu. Převést peníze na PayPayl mi zatím nejde... jako i přijmout peníze...
burzasazek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r4d3k 7. 10. 2006 09:02

U spořky jsem rochodil VISA elektron k platbám na internet. U paypal jsem jí přidal mezi karty a odsouhlasili mi jí. Na účtě mám nyní v převodu položku cca 45 kč, což bude asi to 1 a půl ojro pro paypal, ale je to tak od čtvrtka a ještě to není převedené. Je to tak běžné, já myslel, že kartou na netu probíhají platby tak do půl hodiny.
r4d3k
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ri.va 7. 10. 2006 21:58

To jo, ale než se ti objeví ve výpisu, tak si musíš počkat, protože to je složitá operace a banka na to potřebuje tak 3 dny :)
ri.va
Návštěvník

Odeslat příspěvekod speedy 13. 10. 2006 11:45

Dobry den, dival jsem se na sluzbu paypal a mel bych k ni dve otazky.

1. Pokud budu z paypalu prevadet penize na ucet v CR, tak podle nasledujiciho odkazu zaplatim 30Kc pri prevodu mensim nez 3,000Kc, ale co znamena Return Free 200Kc (jake vraceni?)
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... es-outside

2. Lze u naseho obchodnika, ktery prijima platky pres internet a platbu kartou nejak zaplatit kartou pres PayPal?
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HeartlineH 25. 10. 2006 14:21

Ahoj, chci si udělat u PayPal účet, ale pořád mi to hlásí, že jsem zadal špatné číslo karty, přitom to sedí a peníze na kartě taky jsou, poradíte mi co s tím?
HeartlineH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dalich 27. 10. 2006 11:32

Karta je zablokovaná pro internetové platby.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod HeartlineH 27. 10. 2006 12:07

právě, že karta je odblokovaná pro platby na internetu a její limit je nastaven na 5000 Kč
HeartlineH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HeartlineH 27. 10. 2006 12:09

oprava: platby na internetu jsou povoleny, ale jen pro zabezpečené transakce
HeartlineH
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků