PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz


Odeslat příspěvekod retron 3. 5. 2019 14:12

ne, tohle byla RAVka
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rols 16. 8. 2019 11:20

Prosím o zodpovězení dotazu k vrácení peněz zaplacených přes PayPal.
Nakoupil jsem u Banggood zboží, ale kvůli problémům s dopravou nebylo dodáno.
Zítra je to 60 dní od odeslání a tak Banggood budu žádat o refund.
Platil jsem přes PayPal kartou která z důvodu změny banky již není platná.
U PayPal jsem kartu i s bankovním účtem vymazal a dal tam nové platné údaje.
Pokud obchodník bude vracet peníze, připíše je PayPal na nový účet/kartu?
Doporučující kód na 300 Kč od Twista najdeš v mém profilu.
rols
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 19. 8. 2019 09:48

Připíše je na PayPal. Z PayPalu je můžete převést na svůj bankovní účet (po ověření).
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zakola 22. 4. 2020 17:48

Nedávno jsem byl na svém účtu Paypal , a zřejmě nechtěně jsem zapnul dvoufázové ověřování při přístupu na účet . Takže po vyplnění hesla to na mně chce ještě nějaký šestimístný security code , z nějaké security aplikace. Jenomže já žádnou security aplikaci nemám , a na můj mobil , jehož číslo je registrováno na mém paypal účtu, mi žádná SMS se security codem nepřichází . Můžete mi někdo poradit co s tím? Bohužel anglicky neumím , takže tam volat nemůžu , a poslat jim nějak majl ,kde bych jim popsal můj problém pomocí překladače, mi nejde poslat.
zakola
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dalich 22. 4. 2020 18:05

Joooo, podpora PayPal je fantastická. Řešil jsem něco podobného, načež mi účet zablokovali a asi po roce a půl mi někdo z pákistánské podpory odpověděl s tím, že je účet opět odblokovaný. Hodně štěstí. :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Suky. 22. 4. 2020 21:41

Po roku a půl?
Tak to mi ho možná teď také odblokují.
Já si před rokem a půl dovolil něco u nich reklamovat a obratem mi účet zablokovali...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 23. 4. 2020 04:23

Já vůbec pochybuji o jejich zdravém rozumu, každý měsíc mi pošlou email, v kterém je odkaz na přihlašovací formulář do PayPal účtu, že ať si zkontroluji transakce. Jako ti tam musejí zaměstnávat opravdu schopné bezpečnostní experty.
:D
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 23. 4. 2020 05:50

To me taky stve, jednak ten mail obtezuje a druhak to vypada jako phishing (kdyz to zacali posilat, tak jsem to za phishing nejdriv povazoval).

Ohledně dvoufaktoru, to funguje s OTP kodama z aplikace typu Google Authenticator (offline generator pseudonahodne sekvence jednorazovych kodu). Pri altivaci ti to zobrazi seed (inicializacni kod ktery do autentizacni aplikace zadas) a vytvoris tim novou polozku ktera zobrazuje kody. Nicmene pokud si pamatuju tak pro dokonceni aktivace to chce aspon jeden kod zadat, aby se overilo ze jsi fakt ten seed zadal do aut. aplikace. Uz si nepamatuju co tam bylo dal za moznosti 2FA, ale byva to pomerne blbuvzdorny aby clovek nemohl aktivovat kanal ke kteremu nema pristup.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 23. 4. 2020 12:52

suram píše:Já vůbec pochybuji o jejich zdravém rozumu, každý měsíc mi pošlou email, v kterém je odkaz na přihlašovací formulář do PayPal účtu, že ať si zkontroluji transakce.
No tak co mají dělat. Poslat výpis jako přílohu e-mailem nemůžou, protože pravidelné výpisy nedělají (ale můžeš si něco jako výpis vygenerovat), a protože to není soukromé. Poslat „přihlaste se a stáhněte si výpis“ nemůžou ze stejného důvodu. Když nepošlou nic, lidi je budou pomlouvat, že chtějí, aby se na ty peníze zapomnělo a že si je chtějí nechat.

Ano, vypadá to strašně blbě. Ale nevím, co udělat lepšího.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 23. 4. 2020 18:45

Mají napsat: otevřete si prohlížeč a do adresního řádku napište paypal.com
V každém osvětovém letáčku pro počítačově negramotné důchodce se píše, že obsahuje-li e-mail živý odkaz na přihlašovací stránku, jde na 99 % o phishing. :-)
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod losalamos 23. 4. 2020 20:09

Souhlas. Jen z vlastní zkušenosti vím, že spousta lidí ani neví, co je to adresní řádek. Např. otevírají weby bank přes vyhledávací řádek na Seznamu (protože tam je přece to prázdné okénko) a na banku jdou opět nějakým "libovolným" odkazem. Těžká to práce/osvěta. :hmm:
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 23. 4. 2020 20:11

Se divím, že jim ten email ještě někdo nezkopíroval a nerozesílá ho s vlastním odkazem na podvržený formulář.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 7. 8. 2020 12:04

už jsem to psal do fóra Curve, ale zkusím kopii ještě sem.

Po delší době jsem chtěl zaplatit na eBay přes PayPal, kde mám Curve. V košíku je víc položek od 2 různých obchodníků, v Checkoutu mám zadán kód na 10% slevu, všechny položky dohromady jsou na pravé straně sečteny a odečtena sleva. Vše je v USD.

Po volbě PayPal je tam jako výchozí karta Curve, ale nabízí to jedinou možnost s přepočtem kurzem PayPalu USD-GBP, nelze nijak zvolit platbu přímo v USD. Možná mi něco uniklo nebo to prostě změnit nejde? U ostatních karet vidím, že kurz si pořeší vydavatel karty, jen u CRV to není :-(

i u Revolutu je pouze možnost: Exchange rate: CZK 1.0 = USD 0.0432
u Curve: Exchange rate: GBP 1.0 = USD 1.2585

Edit: při změně na jinou kartu, u které je možnost nechat převod na vydavateli a následném přepnutí zpět na Curve, zůstane "Exchange rate" aktivní (dříve se zde dal změnit způsob konverze), ale po kliknutí na link se začne motat okno PayPalu, vyskočí hláška, že tato metoda nelze a přepne se na zadání údajů pro nově registrovanou kartu, s výzvou, že mám každou položku zaplatit separátně.

"This payment method isn't available to use on your entire order. Please pay for each item separately."

Už jsem to zkoušel ze všech stran a začíná mě to trochu točit.

Edit2: jediná možnost byla zvolit platbu kartou a tam si pak ten Exchage rate už normálně přepnout na vydavatele karty. PayPal je tím pádem jen velký opruz.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 7. 8. 2020 16:31

Hledej Payment options nebo Conversion options. Na mne to vyskakuje tuším jako nenápadný řádek pod adresou doručení. Ale koukám na to v mobilu.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků